- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Wizyta Pana Policjanta w przedszkolu

Spotkanie z Policjantem.
Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

Wycieczka do Muzeum Motyli

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Motyli w Bochni. Nasze przedszkolaki były pod wrażeniem, miały okazję poznać różne ciekawostki związane z życiem owadów. Zapraszamy do fotorelacji :)

Święto Rodziny

W przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny. Nasze przedszkolaki są wspaniałymi aktorami :) Dzieciaczki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprezentowały taniec ,, Krakowiak''. Dziękujemy Wszystkim rodzicom za przybycie, wzięcie udzialu w zabawie oraz słodkie poczęstunki :)

Dzień Dziecka :)

W ramach Dnia Dziecka nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Bawialni Lililand w Brzesku. Uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia :)

Dzień Czekolady

12. 04 to Święto Czekolady! Ten dzień musiał być słodki :) Nasze przedszkolaki miały niespodziankę, samodzielnie smarowały gofry czekoladą i dekorowały cukiereczkami. 

Wizyta u Pani stomatolog

Nasze przedszkolaki wybrały się na wizytę do Pani stomatolog. Celem spotkania było przełamanie obaw, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor pokazała dzieciom wyposażenie gabinetu oraz wyjaśniła jak leczy zęby. Ochotnikom zostały skontrolowane zęby. Na zakończenie dzieci dostały naklejki, motywujące do tego by dbać o piękny uśmiech :) Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Dogoterapia

W przedszkolu systematycznie odbywane są zajęcia z dogoterapii. Dzieci uczą się bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Zabawa z naszym pupilem oraz podziwianie różnych sztuczek sprawia dzieciom wiele radości. 

Spotkanie ze Strażą Pożarną w Bochni

10 maja udaliśmy się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka,
dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.
Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanego wyjścia :)

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Państwowej

Straży Pożarnej w Bochni.

Prelekcja o zdrowym odżywianiu

W naszym przedszkolu odbyła się prelekcja o zdrowym odżywianiu, które przeprowadziły Panie dietetyczki z Natur House z Bochni. Dzieci wspólnie z Paniami omawiały, które produkty są zdrowe oraz wymieniały których należy unikać. Dostały wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia. To co jemy i jak jemy wpływa na nasze samopoczucie.

Walentynki przedszkolu

14 luty był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: bawiły się chustą, rozwiązywały zagadki, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych :)

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE :)

Bal odbył się w cudownej atmosferze , wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, które bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Na koniec podczas odpoczynku na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek.

Bawimy się kolorami :)

W każdym tygodniu w naszym przedszkolu jest jeden dzień poświęcony na utrwalenie poszczególnego koloru. Tego dnia wszystko związane jest z daną barwą, również przedszkolaczki ubrane są na jeden kolor. Na koniec dzieci wykonują pracę plastyczną :)

Wigilia oraz Teatrzyk

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 22 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem oraz składły sobie życzenia. 

Pieczenie pierniczków

W ramach zajęć nasze przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne pierniczki.Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego przepisu. Wykrawanie świątecznych kształtów przyniosło przedszkolakom wiele frajdy :)


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!