Przedszkole - Kraków, os. Złotej Jesieni 2c - prywatne przedszkole Lokomotywa

Przedszkole - Kraków, os. Złotej Jesieni 2c

Części ciała swego znam, o ich czystość co dzień dbam

Przedszkolaki spędziły tydzień utrwalając części swojego ciała oraz poznając zasady higieny osobistej.

Wiewiórki

Przed Państwem gupa pracowitych i pełnych energii Wiewiórek.

Liski

Przedstawiamy grupę sprytnych i rezolutnych Lisków.

Drużyna Kangura gotowa do działania

Pierwszy raz po wakacjach do naszego przedszkola wróciła Drużyna Kangura. Przedszkolaki z radością powitały instruktora zajęć sportowych i z pełną energią wyruszyły  w kolejne misje!

Urodziny Piotrka

26 lipca swoje trzecie urodziny świętował Piotek. I to już jego trzecie urodziny spędzone w Lokomotywie :) Sto lat Piotrusiu!

Lody dla ochłody

Przedszkolaki korzystając z pięknej słonecznej pogody, wybrały się na krótką wycieczkę. Pierwszym jej punktem była pobliska kawiarnia i pyszne lody. Następnie odwiedziły znajdujący się niedaleko plac zabaw. To był zdecydowanie udany dzień!

Urodziny Kacpra

Czwarte urodziny w gronie koleżanek i kolegów z przedszkola obchodził Kacper. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Kacperku!

Zakończenie roku przedszkolnego

28 czerwca nasze przedszkolaki oficjalnie pożegnały rok przedszkoly i powitały wakacje. Życzymy udanego i przede wszyskim bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że nasze przedszkole jest otwarte również w okresie letnim więc mimo wakacji, atrakcji i wspólnej zabawy na pewno nie zbraknie :)

Teatrzyk "Przygody Technoludka"

Kim jest Technoludek? Czy nowoczene technologie bardziej pomagają czy też szkodzą? Co naprawdę się liczy w życiu? Odpowiedzi na te pytania dzieci znalazły podczas przedstawienia teatralnego w naszym przedszkolu.

Urodziny Maćka

14 czerwca swoje piąte urodziny świętował w naszym przedszkolu Maciek. Życzymy wszystkiego co najlepsze Maćku!

Dzień Rodziny w przedszkolu

4 czerwca w naszym przedszkolu zapanowała nieco podniosła ale przede wszystkim bardzo rodzinna atmosfera - przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci poprzez pięknie recytowane wierszyki i z zapałem śpiewane piosenki wyrażały miłość i wdzięczność swoim Rodzicom. Po zakończonej części artystycznej wszystkie Mamy i Tatusiowie otrzymali przygotowane przez ich pociechy prezenty. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przybycie!

Urodziny Franka

19 maja swoje trzecie urodziny obchodził Franek. Życzymy wszystkiego co najlepsze!

Urodzinki Emilki

22 maja swoje czwarte urodziny świętowała Emilka. Sto lat i spełnienia marzeń Emilko!

Urodziny Ksawerego

Swoje trzecie urodziny wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola świętował Ksawery, życzymy wszystkiego co najlepsze! Sto lat Ksawery!

Urodziny Julci

18 kwietnia swoje trzecie urodziny świętowała Julia. Wszystkiego co najlepsze Juleczko!

Wielkanocne warsztaty plastyczne

16 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków i ich rodziców. W rodzinnym gronie powstawały piękne ozdoby, które z pewnością upiększą wielkanocne stoły. A z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy wszystkim dzieciom, Rodzicom oraz przyjaciołom naszego przedszkola życzymy, aby były one pełne ciepła, radości i wzajemnej bliskości!

Przystanek Amazonia

Co to takiego "Amazonia"? Gdzie ona leży? Kto należy do jej mieszkańców? Na te pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas spotkania z podróżnikiem. Chyba niejedno z dzieci nabrało ochoty na jakąs wielką wyprawę!

Teatrzyk w naszym przedszkolu

11 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem "Niedźwiedź Pierwiosnek". Dzieci uważnie wysłuchały bajki oraz aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Być może mamy wśród nas przyszłego aktora...

Trzecie urodziny Tomka

1 kwietnia wspólnie świętowaliśmy trzecie urodziny Tomka. Życzymy wszystkiego co najlepsze Tomku!

Urodziny Piotrka

20 marca swoje trzecie urodziny obchodził Piotruś. Życzymy wszystkiego co najpiękniejsze!

 

Urodziny Mai

Swoje trzecie urodziny wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola świętowała Maja. Wszystkiego co najlepsze Maju!

Bal Karnawałowy

21 lutego nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowui goście. Skąd wzięli się u nas strażak, karateka, królewna z bajki czy Supermen? To oczywiście uczestnicy Balu Karnawałowego! Kto jeszcze się na nim bawił? Sprawdźcie sami w galerii poniżej :)

Urodziny Lilianki

31 stycznia swoje 3 urodziny obchodziła Liliana. Przedszkolaki wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Życzymy samych wspaniałości Lilianko!

Dogoterapia

28 stycznia 2019 nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość, a mianowicie uroczy pudelek. Dzieci przyjęły pieska z wielką radością - chętnie się z nim bawiły oraz podziwiały wykonywane przez niego sztuczki.

Dzień Rogalika

30 stycznia przedszkolaki brały udział w warsztatach kulinarnych i przygotowywały własne rogaliki. Wsypywanie, mieszanie, wałkowanie - to wszystko sprawiło im wiele radości. Dzieci spisały się wspaniale i rogaliki były pyszne!

Urodziny Igi!

28 stycznia 2019 swoje czwarte urodziny obchodziła Iga. Wszystkiego najlepszego!

"Janek i Dziadek Mróz"

18 stycznie 2019 Przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym. Tym razem jego bohaterami były postacie kukiełkowe. Dzieci z dużą uwagą przyglądały się przygodom bohaterów spektaku. Po zakończeniu przedstawienia chętnie obejrzały z bliska wyjątkowych bohaterów.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

21 stycznia 2019 r nasze Przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki przygotowały dla swoich Dziadków występ artystyczny oraz drobne upominki. Babcie ze wzruszeniem a Dziadkowie z dumą mogli obserwować swoje wnuki, które specjalnie dla nich recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie!

Zima, zima, zimaMy się zimy nie boimy...

Grupa przedszkolna wybrała się na spacer aby przyjrzeć się zimie z bliska. Wspólna zabawa na śniegu, lepienie bałwana i bitwy na snieżki sprawiły Przedszkolakom mnóstwo radości.

 

Mikołaj w naszym PrzedszkoluMikołaj w naszym Przedszkolu

5 grudnia 2018 r nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały na wyjątkowego gościa. Wszystkie dzieci oczywiście przez cały rok były wyjątkowo grzeczne dlatego też otrzymały od Mikołaja upominki. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

Nasze przedszkole zostało doposażone w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Przedszkole zostało wyposażone również w dodatkowe oczyszczacze zakupione ze środków własnych organu prowadzącego.

Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki miały okazję gościć u siebie wspaniałych gośći - swoich Rodziców!

Przedstawienie wzruszyło i rozbawiło rodziców.

Zapraszamy na fotorelację! :)

                     Bal nad bale!

W styczniu w Naszym Przedszkolu odbył się pierwszy bal karnawałowy! Wspaniale przebrane dzieci mogłyby bawić się do białego rana :)

Dzieciaki zachwycone, czekamy na kolejny! :)

           

Święto Babci i Dziadka Smile

Przedszkolaki wraz ze Średniakami przygotowały wspaniałe przedstawienie dla swoich Dziadków. Teraz już żaden występ nie będzie im straszny! :)

Zapraszamy do galerii.


https://youtu.be/7rt1XSmjRuM


 • Mam troje dzieci, dwoje starszych chodziło do różnych przedszkoli, w tym roku najmłodszy poszedł do Lokomotywy i nigdzie jeszcze nie widziałam tak dobrej opieki jak tutaj

  Mama Jasia

 • Oddałam do przedszkola synka z poważną wadą wymowy, przez tylko 1 rok w Lokomotywie zaczął mówić prawie poprawnie, zrobił się bardzo odważny i kontaktowy – bardzo dziękuję Paniom, a zwłaszcza Pani od logopedii

  Mama Krzysia

 • Wyposażenie super, wszystko tak ładnie pachnie nowością, jest takie ślicznie kolorowe, moja córka nawet w sobotę pyta się czy może
  iść już do przedszkola ;)

  Tosia i jej mama

 • Wreszcie przedszkole na wysokim poziomie, sale zabaw, sypialnia, super plac zabaw a panie najwspanialsze na świecie… Oddałam tam swoje bliźniaki i aż szkoda, że nie ma szkoły podstawowej w Lokomotywie

  Arek

 • Moja mała przychodzi do domu i śpiewa po angielsku!! Trudno to może jeszcze zrozumieć, ale jak na niecałe 3 latka to jestem zachwycona :)

  Alicja, mama Zuzi

 • Polecam mocno
  – wystrój super,
  panie jeszcze lepsze
  a zajęcia z gimnastyki cudne po prostu – wiem, bo byłam na jednych

  Karolina

 • Pierwszy raz moje dziecko widzało przedstawienie, przyszła taka zachwycona z przedszkola, że nie mogłam jej uspokoić;)

  Weronika, mama Neli

10.09.2019 Części ciała swego znam, o ich czystość zawsze dbam

10.09.2019 Części ciała swego znam, o ich czystość co dzień dbam

2.09.2019 Liski i wiewiórki

Liski i wiewiórki 1
Liski i wiewiórki 2
Liski i wiewiórki 3
Liski i wiewiórki 4
Liski i wiewiórki 5
Liski i wiewiórki 6
Liski i wiewiórki 7
Liski i wiewiórki 8

11.09.2019 Zajęcia sportowe z piłkami

Drużyna Kangura 1
Drużyna Kangura 2
Drużyna Kangura 3
Drużyna Kangura 4
Drużyna Kangura 5
Drużyna Kangura 6
Drużyna Kangura 7
Drużyna Kangura 8
Drużyna Kangura 9
Drużyna Kangura 10
Drużyna Kangura 11
Drużyna Kangura 12
Drużyna Kangura 13
Drużyna Kangura 14
Drużyna Kangura 15

26.07.2019 Urodziny Piotrka

Urodziny Piotrka 1
Urodziny Piotrka 2
Urodziny Piotrka 3
Urodziny Piotrka 4
Urodziny Piotrka 5
Urodziny Piotrka 6
Urodziny Piotrka 7
Urodziny Piotrka 8
Urodziny Piotrka 9
Urodziny Piotrka 10
Urodziny Piotrka 11
Urodziny Piotrka 12
Urodziny Piotrka 13
Urodziny Piotrka 14
Urodziny Piotrka 15
Urodziny Piotrka 16
Urodziny Piotrka 17
Urodziny Piotrka 18
Urodziny Piotrka 19
Urodziny Piotrka 20
Urodziny Piotrka 21

18.07.2019 Idziemy na lody

Wycieczka na lody 1
Wycieczka na lody 2
Wycieczka na lody 3
Wycieczka na lody 4
Wycieczka na lody 5
Wycieczka na lody 6
Wycieczka na lody 7
Wycieczka na lody 8
Wycieczka na lody 9
Wycieczka na lody 10
Wycieczka na lody 11
Wycieczka na lody 12
Wycieczka na lody 13
Wycieczka na lody 14
Wycieczka na lody 15
Wycieczka na lody 16
Wycieczka na lody 17
Wycieczka na lody 18
Wycieczka na lody 19
Wycieczka na lody 20
Wycieczka na lody 21
Wycieczka na lody 22
Wycieczka na lody 23
Wycieczka na lody 24
Wycieczka na lody 25
Wycieczka na lody 26

9.07.2019 Urodziny Kacpra

Urodziny Kacpra 1
Urodziny Kacpra 2
Urodziny Kacpra 3
Urodziny Kacpra 4
Urodziny Kacpra 5
Urodziny Kacpra 6
Urodziny Kacpra 7
Urodziny Kacpra 8
Urodziny Kacpra 9
Urodziny Kacpra 10
Urodziny Kacpra 11
Urodziny Kacpra 12
Urodziny Kacpra 13
Urodziny Kacpra 14
Urodziny Kacpra 15
Urodziny Kacpra 16
Urodziny Kacpra 17
Urodziny Kacpra 18
Urodziny Kacpra 19
Urodziny Kacpra 20
Urodziny Kacpra 21
Urodziny Kacpra 22
Urodziny Kacpra 23

28.06.2019 Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej

Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 2
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 3
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 4
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 5
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 6
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 7
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 8
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 9
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 10
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 11
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 12
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 14

28.06.2019 Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej

Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 1
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 2
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 3
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 4
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 5
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 6
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 7
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 8
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 9
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 10
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 11
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 12
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 13
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 14
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 15
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 16

26.06.2019 Teatrzyk - "Przygody Technoludka"

14.06.2019 Urodziny Maćka

Urodziny Maćka 1
Urodziny Maćka 2
Urodziny Maćka 3
Urodziny Maćka 4
Urodziny Maćka 5
Urodziny Maćka 6
Urodziny Maćka 7
Urodziny Maćka 8
Urodziny Maćka 9
Urodziny Maćka 10
Urodziny Maćka 11
Urodziny Maćka 12
Urodziny Maćka 13
Urodziny Maćka 14
Urodziny Maćka 15
Urodziny Maćka 16
Urodziny Maćka 17
Urodziny Maćka 18
Urodziny Maćka 19
Urodziny Maćka 20

4.06.2019 Dzień Rodziny w grupie starszej

Dzień Rodziny - grupa starsza 1
Dzień Rodziny - grupa starsza 2
Dzień Rodziny - grupa starsza 3
Dzień Rodziny - grupa starsza 4
Dzień Rodziny - grupa starsza 5
Dzień Rodziny - grupa starsza 6
Dzień Rodziny - grupa starsza 7
Dzień Rodziny - grupa starsza 8
Dzień Rodziny - grupa starsza 9
Dzień Rodziny - grupa starsza 10
Dzień Rodziny - grupa starsza 11
Dzień Rodziny - grupa starsza 12
Dzień Rodziny - grupa starsza 13
Dzień Rodziny - grupa starsza 14
Dzień Rodziny - grupa starsza 15
Dzień Rodziny - grupa starsza 16
Dzień Rodziny - grupa starsza 17
Dzień Rodziny - grupa starsza 18
Dzień Rodziny - grupa starsza 19
Dzień Rodziny - grupa starsza 20
Dzień Rodziny - grupa starsza 21
Dzień Rodziny - grupa starsza 22
Dzień Rodziny - grupa starsza 23

4.06.2019 Dzień Rodziny w grupie młodszej

Dzień Rodziny - grupa młodsza 1
Dzień Rodziny - grupa młodsza 2
Dzień Rodziny - grupa młodsza 3
Dzień Rodziny - grupa młodsza 4
Dzień Rodziny - grupa młodsza 5
Dzień Rodziny - grupa młodsza 6
Dzień Rodziny - grupa młodsza 7
Dzień Rodziny - grupa młodsza 8
Dzień Rodziny - grupa młodsza 9
Dzień Rodziny - grupa młodsza 10
Dzień Rodziny - grupa młodsza 11
Dzień Rodziny - grupa młodsza 12
Dzień Rodziny - grupa młodsza 13
Dzień Rodziny - grupa młodsza 14
Dzień Rodziny - grupa młodsza 15
Dzień Rodziny - grupa młodsza 16
Dzień Rodziny - grupa młodsza 17
Dzień Rodziny - grupa młodsza 18
Dzień Rodziny - grupa młodsza 19

19.05.2019 Urodziny Franka

Urodziny Franka 1
Urodziny Franka 2
Urodziny Franka 3
Urodziny Franka 4
Urodziny Franka 5
Urodziny Franka 6
Urodziny Franka 7
Urodziny Franka 8
Urodziny Franka 9
Urodziny Franka 10
Urodziny Franka 11
Urodziny Franka 12
Urodziny Franka 13
Urodziny Franka 14

22.05.2019 Urodziny Emilki

Urodziny Emilki 1
Urodziny Emilki 2
Urodziny Emilki 3
Urodziny Emilki 4
Urodziny Emilki 5
Urodziny Emilki 6
Urodziny Emilki 7
Urodziny Emilki 8
Urodziny Emilki 9
Urodziny Emilki 10
Urodziny Emilki 11
Urodziny Emilki 12

9.05.2019 Urodziny Ksawerego

Urodziny Ksawerego1
Urodziny Ksawerego2
Urodziny Ksawerego3
Urodziny Ksawerego4
Urodziny Ksawerego5
Urodziny Ksawerego6
Urodziny Ksawerego7
Urodziny Ksawerego8
Urodziny Ksawerego9
Urodziny Ksawerego10
Urodziny Ksawerego11
Urodziny Ksawerego12
Urodziny Ksawerego13
Urodziny Ksawerego14

18.04.2019 Urodziny Julci

Urodziny Julci1
Urodziny Julci2
Urodziny Julci3
Urodziny Julci4
Urodziny Julci5
Urodziny Julci6
Urodziny Julci7
Urodziny Julci8
Urodziny Julci9
Urodziny Julci10
Urodziny Julci11
Urodziny Julci12
Urodziny Julci13
Urodziny Julci14
Urodziny Julci15

16.04.2019 Wielkanocne warsztaty plastyczne

waesztaty1
warsztaty2
warsztatyy3
warsztatyy4
warsztatyy5
warsztatyy6
warsztatyy7
warsztatyy8
warsztatyy9
warsztatyy10
warsztatyy11
warsztatyy12
warsztatyy13
warsztatyy14

11.04.2019 Przystanek Amazonia

poznajemy sprzęt podróżnika
słuchamy opowieści podróżnika
a kto to taki?
kto mieszka w Amazonii?
aparat przyda się w każdej podróży
taniec podróżników
taniec prosto z Amazonii?
pan podróżnik chyba zainspirował nas do jakiejś wielkiej wyprawy...

11.04.2019 Teatrzyk - Niedźwiedź Pierwiosnek

przywitanie z aktorami
pomagamy aktorom
wspólne ozdabianie gałązek
uważnie oglądamy przedstawienie
tańczymy
kolejny bohater spektaklu
nasi mali aktorzy
jest i wieiórka
uważnie słuchamy

1.04.2019 Urodziny Tomka

Dumny Trzylatek
Świętujemy urodzinki Tomka
Wspólna urodzinowa zabawa

20.03 Urodziny Piotrka

urodziniwy tort Piotrusia
przyjęcie
zajadamy torcik

Urodziny Mai

przyjęcie urodzinowe
mam już 3 latka
świeczki zdmuchnięte
urodzinowe atrakcje
sto lat!

21.02.2019 Bal Karnawałowy w przedszkolu

Przedszkolaki w swoich przebraniach
Pan Policjant
Supermen z karateką - wyjątkowy duet
Wytworna królewna
czyżby odwiedził nas jeden z Muszkieterów?:)
Urocza Piratka
w karnawale odwiedziła nas też taka piękna Dynia:)
Pracowite Pszczółki
zabawa na Balu
świetna zabawa naszych przebierańców

Urodziny Lilianki

Mam 3 latka!
z koleżankami i kolegami
poczęstunek dla przedszkolaków
lubimy słodkości...
a które to urodziny?
tort był pyszny

28.01.2019 Dogoterapia

ale sztuczka!
pieska trzeba nakarmić
spacerek
idziemy na spacer
przedszkolaki poznają nowego przyjaciela
piesek chyba chce się bawić

30.01.2019 Dzień Rogalika

co z tego powstanie?
pomagamy cioci
rogaliki w przygotowaniu
może jeszcze troszkę tego...
i może troszkę tamtego...
wszystko wsypujemy
przedszkolaki pracują
ależ trzeba się napracować
i jeszcze trzeba nadać naszym rogalikom właściwą formę

28.01.2019 Urodziny Igi

torcik dla kolegów
to już 4 świeczka na torcie
poczęstunek dla koleżanek i kolegów
życzenia
świętujemy urodziny!

18.01.2019 Janek i Dziadek Mróz - przedstawienie kukiełkowe

przedstawienie kukiełkowe
słuchamy uważnie
niezwykli bohaterowie
dzieci z uwagą śledzą losy kukiełkowych bohaterów
a kto to?
dzieci poznają postaci przedstawienia
jakie duże lalki!
trzeba się przyjrzeć z bliska...
dzieciaki poznają nowych przyjaciół

21.01. 2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

nasza dekoracja
występ Przedszkolaków dla Babć i Dziadków
liczne grono Babć i Dziadków
upominki dla Babć i Dziadków przygotowane przez Przedszkolaków
upominki
wspólny poczęstunek

11.01.2019 Zima, zima

śniag na huśtawce nie jest żadną przedszkodą
aniołki na śniegu
tupu tup po śniegu
jak eskimos :)
może bitwa na śnieżki?
zima nam nie straszna
noski czerwone ale buzie uśmiechnięte

5.12.2018 Mikołajki w Przedszkolu

wspólna zabawa w oczekiwaniu na naszego gościa
nareszcie jesteś!
ciekawe co się kryje w czerwonym worku...
hmmm.... a co to takiego?
dziękujemy za spotkanie
zdjęcie z Mikołajem obowiązkowe:)
uściski dla naszego gościa
uścisków ciąg dalszy:)
trzeba sprawdzić co się kryło w czerwonym worku...
dzieci chyba będą tęsknić za Mikołajem...
prezenty, prezenty
do zobaczenia za rok!

Dzień Mamy i Taty:)

mt1
mt
mt3
mt4
mt5
mt6
mt7
mt8
mt9
mt10
mt12

Do pobrania:


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!