Przedszkole - Kraków, os. Złotej Jesieni 2c - prywatne przedszkole Lokomotywa

Przedszkole - Kraków, os. Złotej Jesieni 2c

 8 listopad - Dzień Zdrowego Śniadania- warsztaty kulinarne

"Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi"...

Ta stara ludowo mądrość dość obrazowo opisuje niezwykłe znaczenie jakie w naszym codziennym żywieniu powinno przypadać pierwszemu z posiłków, czyli śniadaniu. W dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, postanowiliśmy przypomnieć sobie jakie produkty warto wybierać, by nasze śniadanie było jak najbardziej wartościowe i dostarczyło nam energii na cały dzień. Przedszkolaki po raz kolejny zakasały rękawy, włożyły fartuszki i szybko i sprawnie przygotowały zdrowe, kolorowe i pełne witamin kanapki, które następnie równie szybko spałaszowały. Z racji zbliżającego się Dnia Niepodległości na przedszkolnym stole pojawiły się talerze z produktami w barwach narodowych, spośród których największym zainteresowaniem cieszyła się rzodkiewka. W rankingu popularności wśród przygotowanych warzyw ustąpiła ona miejsca tylko szczypiorkowi i ogórkowi. Na koniec dzieci wypiły świeży, własnoręcznie wyciśniety sok z połówek pomarańczy. 

 

05 listopad - Dzień Postaci z Bajek

"Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,

Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa, 

Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe,

A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem."

Ojjj jakiż to był kolorowy, wesoły i magiczny dzień, ale jakżeby mogło być inaczej kiedy swoje święto obchodzą bajkowe postacie. Co prawda Czarownica Złośnica pozrzucała książki i tym samym sprawiła, że nasi bajkowi przyjaciele się pogubili ale nasze dzielne Liski i Wiewiórki bez chwili wahania postanowiły wesprzeć Bajkową Wróżkę w odszukaniu książkowych i filmowych bohaterów i pomóc im wrócić do właściwej bajki. Nagrodą za ich zaangażowanie, pomoc i spryt w ucieczce przed groźnym wilkiem był magiczny napój i piękne medale. Przedszkolaki wraz z Misiem Benio mogły też wysłuchać bajki "Pinokio" i "Król Lew", a nawet same wymyślić krótką historyjkę, w której musiały zawrzeć wylosowane obrazki-symbole. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim świętom jak to dzisiejsze dzieci jeszcze chętniej będą sięgać do książek, by przenieść się do magicznych krain i poznać losy kolejnych bajkowych bohaterów.

Polska - moja Ojczyzna

Podstawowym celem wychowania przedszkolnego we wspólpracy z domem rodzinnym jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka i kształtowanie jego osobowości, w tym określonych nawyków, cech charakteru i zalążków postaw, jakich wymagać będzie udział w życiu społecznym, w tym postawy patriotycznej. Kształtowanie pojęć "Polak", "Polska", "Ojczyzna" zaczyna się od uświadomienia dziecku przynależności terytorialnej, językowej, kulturowej i historycznej. Poznając piękno krajobrazu przyrodniczego, ciekawe legendy, wiersze i baśnie, bogactwo tradycji narodowych i folkowych, czy sławne postacie historyczne rozbudzamy u dzieci poczucie dumy i przynależności narodowej. I temu też poświęcielismy czas w minionym tygodniu. Przedszkolaki po odkodowaniu tajemnicze szyfru, przy piosence "Płynie Wisła, płynie" przemierzały nasz kraj odkrywając najważniejsze krainy i miasta leżące nad królową polskich rzek. Bawili się w kole do piosenki "Moja Julijanko", a w dniu spódnicy zapoznały się z wyglądem wielobarwnych strojów ludowych z różnych zakątków Polski, po czym sami zamienili się w projektantów i 4-osobowych grupach zaplanowali i wykonali piękne spódnice. Nie mogło też oczywiście zabraknąć czasu na  rozpoznawanie i nazywanie symboli narodowych, a także najważniejszych zabytków i symboli naszego rodzinnego miasta. W podróż po grodzie Kraka dzieci wyruszyły zamienione w rącze konie i dorożki. A po obejrzeniu teatru cieni według legendy opracowanej przez E. Szelburg-Zarembiny pt. "Krakus zwycięża smoka", przedszkolaki karmiły smoka ćwicząc celność i z uśmiechem na ustach odtańczyły "Krakowiaka". Finałem "wizyty" było lepienie smoków z masy solnej i malowanie ich zieloną farbą. 

 29 październik - wizyta w Bibliotece Publicznej

" Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów" - Amo Jomes 

We wtorek - 29 października Liski i Wiewiórki wraz z misiem Benio wybarły się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Krakowie (filia 48), gdzie Pani Bibliotekarka zapoznała je z bestsellerem wśród literatury dla dzieci, czyli interaktywną książką, autorstwa H. Tullet pt. "Naciśnij mnie". Dzieci aktywnie i z uśmiechem na ustach uczestniczyły zarówno w czytaniu, jak i zabawach w kole, czy warsztatach plastycznych, które zaowocowały ślicznymi, własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek. Dodatkową atrakcją dla naszych przedszkolaków był przejazd tramwajem podczas, którego dzieci wykazały się dużym zdyscyplinowaniem i  ostrożnością. Raz jeszcze dziękujemy za gościnne przyjęcie i poświęcony czas i obiecujemy jeszcze kiedyś zawitać całą grupą w bibliotecznych progach, by odkrywać magię ukrytą w "domu książek".                                                                                                                                                                                                                       

 3 urodziny Anieli

28 październik to dzień, w którym 3 lata temu na świat przyszła jedna z naszych "Wiewiórek" - Aniela. Młoda Jubilatko raz jeszcze życzymy Ci miłych wrażeń i spełnienia wszystkich marzeń :-)

 Co z czego otrzymujemy?

Jak powstaje chleb? Kto nam daje wełnę? Skąd się bierze mleko? Na te i wiele innych pytań nasz Przedszkolaki z wytrwałością i pełnym zaangażowaniem szukały odpowiedzi na zajęciach przez ostatni tydzień. Pogłębianiu wiedzy towarzyszyła degustacja róznych produktów wytwarzanych z mleka, ale też znana od pokoleń zabawa "Mało nas do pieczenia chleba", a efekt zajęć plastycznych były urocze baranki i apetycznie wyglądające bułeczki, chleby i rogaliki z masy solnej. 

   Misiowy wolontariat

"Dobro powraca", a "szczęście mnoży się kiedy się je dzieli"... my w to wierzymy i bardzo się cieszymy patrząc jak z dnia na dzień nasze pudełko z zakrętkami staje sie coraz pełniejsze, bo dzięki nim krakowskie Stowarzyszenie "Tęcza", będzie mogło pozyskać środki na sfinansowanie zajęć rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla swoich podopiecznych, czyli dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Zespołem Downa. Liczymy, że równie ochoczo wesprą Państwo drugą z akcji charytatywnych w jakie postanowiliśmy się zaangażować, a mianowicie w organizowaną przez Fundację "Mam Marzenie" zbiórkę nowych pluszaków, gier planszowych i materiałów plastycznych dla małych pacjentów krakowskiego oddziału onkologicznego. Już dziś dziękujemy wszystkim za każdy dar :-) 

 Dzień Makaronu-warsztaty kulinarne

W tym tygodniu obchodami Dnia Makaronu zainaugurowaliśmy comiesięczne warszty kulinarne. Nasze dzielne Przedszkolaki zakasały rękawy, włożyły fartuszki i po dokładnym umyciu dłoni, raźnym krokiem ruszyły w kierunku jadalni, by samodzielnie przygotować dla siebie makaron z białym serem i musem z darów jesieni, czyli gruszek i jabłek oraz musu truskawkowego jako wspomnienia lata. Danie proste w przygotowaniu, ale jakże sycące i jak mniemamy znane niejednej osobie. Było kolorowo, wesoło i bardzo smacznie, a jadalnie wypełnił piękny zapach świeżo zmiksowanych owoców. 

 Przedstawienie teatralne pt. "Idzie jesień, dary niesie"

W poniedziałek - 12 października "Liski" i "Wiewiórki" wraz z kolegami i koleżankami z oddziału żłobkowego miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Idzie jesień, dary niesie" i w radosnej atmosferze zweryfikować swoją wiedzę na temat: darów jesieni, czy przyczyn spadania kolorowych listów z drzew oraz zobaczyć jak uśmiechnięta Pani Jesień instruuje sympatycznego świstaka jak obchodzić się z parasolem, tak, by chronił jego futerko przed jesiennym deszczem. 

 Idzie jesień...z deszcze

"Jesienna szaruga" (sł. i muz. B. Forma)

"1.Deszcz po szybie ścieka: sza, sza, sza

kapią krople deszczu: pla, pla, pla

ref. Jesienna muzyka

dziś od rana gra:

sza, sza, sza, plum, plum, plum,

plum, ta-ra-ra-ra..."

W ubiegłym tygodniu Przedszkolaki skupiały swoją uwagę na tak nam wszystkim potrzebnej do życia wodzie spadającej z nieba, czyli deszczu, który choć ostatnio raczej omija Kraków, to jednak jest nieodłączonym elementem zwłaszcza jesiennej pory roku. Było więc ćwiczenie motoryki małej przy przekazywaniu spinaczami kropelki wody, czy przy wykonywaniu prac plastycznych, ale też zabawy usprawniające całe ciało i poczucie rytmu. Był deszcz  i chmura w słoiki, czy też badanie wyglądu i smaku wody, a także sprawdzanie co pływa, a co tonie. Dzieci wyczarowywały muzykę nie tylko za pomocą klasycznych instrumentów, ale gazet, patyczków i na "szklanej harfie" oraz dobierały strój odpowiedni do deszczowej pogody i zapoznały się z historią małej kropelki, czyli cyklem obiegu wody w przyrodzie.

Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

"Przez ulice długie, od samego rana idzie pan listonosz, torbę ma wypchaną.

Czy pogoda, czy dzień mglisty, pan listonosz nosi listy.

Stuku-puku proszę wpuśćcie listonosza.

Pan listonosz listy niesie, nie pomyli się w adresie."

18 października przypada święto Poczty Polskiej i Listonosza, z tego też powodu "Wiewiórki" i "Liski" rozpoznawały podstawowe atrybuty związane z instytucją poczty, pomagały Listonoszowi Patowi w segregowaniu kopert z różnymi kształtami znaczków, układały w prawidłowej kolejności historyjkę obrazkową i przeglądały klaser z kolekcją znaczków. Mogły też przez chwilę poczuć się jak doręczyciel dzierżąc na swym ramieniu wielką torbę z pocztówkami, które rozdawali swoim kolegom i koleżankom albo jak pracownik poczty stając w zaaranżowanym na tą okazje okienku Poczty Polskiej i przybijając pieczątki na wybranych przez dzieci pocztówkach. Nie mogło też oczywiście zabraknąć wizyty w prawdziwym budynku poczty, gdzie dzieci zakupiły i przykleiły znaczki niezbędne do wysłania koperty ze zdjęciem misia Benia i pocztwóki z pozdrowieniami dla Misiowej Mamy i jej Przedszkolaków. Finałem wizyty na poczcie było wręcznie, przygotowanej z wielkim zapałem i zaangażowaniem, kartki z życzeniami dla pracowników odwiedzanego oddziału. 

 15.10.2019 - Dogoterapia

Dziś kolejny raz gościlismy w naszym przedszkolu ślicznego pudla - Astusię i jej miłą opiekunkę i mogliśmy się wykazać zarówno sprawnością fizyczną, jak i  znajomością kolorów, czy umiejętnością liczenia, a przede wszystkim troską o dobro naszej czworonożnej przyjaciółki.

Dzień Dziewczynek 

"Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny

I to jest prawda, to jest fakt: dziewczęcy urok, wdzięk i takt..."

W piątek 11 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziewczynek, więc małe Superbohaterki przybyły ubrane w piękne sukienki, które wzbogaciły różnymi koralami i naszyjnikami, chustkami i opaskami, by niczym profesjonalne modelki zaprezentować się przed kolegami na czerwonym dywanie. Potem sprówbowały swych sił w zrobieniu manicure na papierowych paznokciach, a chłopcy z pełnym zaangażowaniem i skupieniem starali się wyczarować na ich głowach twarzowe fryzury. Nie zabrakło również czasu na wspólne tańce i zdjęcia. Zwieńczeniem tego radosnego dnia było wysłuchanie utworu J. Brzechwy "Na straganie" wsparte papierowymi rysunkami warzyw występujących w wierszu, po którym chłopcy, jak przystało na prawdziwych dżentelmenów, wręczyli koleżankom przygotowane przez siebie naszyjniki i dyplomy. Dziewczynki, podobnie jak wszystkie Panie w przedszklu i żłobku otrzymały też śliczne, filcowe kwiatki wykonane przez Mamę Piotrusia Opr., za co raz jeszcze z tego miejsca serdecznie dziękujemy!


 

Dary z jesiennego sadu i ogrodu

"Przyniósł tatuś w wielkim koszu,

Pełno warzyw i owoców.

A w koszyku kolorowo,

Aż mamusia kręci głową.(...)

Co ja teraz z tego zrobię?

Myśląc, drapie się po głowie.

Może kompot, soki, dżemy,

Wszystko w ziemie chętnie zjemy."  ("Dary Jesieni"- A. Tomaszewicz)

Liski i Wiewiórki poprzedni tydzień poświęciły na rozpoznawanie poprzez dotyk, zmysł smaku i węchu owocówi warzyw z polskich sadów i ogrodów. Wzbogaciły swoją wiedzę w informacje na temat bezcennych witamin i minerałów zawartych w darach jesieni i korzyści jakie mają one dla naszego zdrowia. Poza tym rozwijały sprawność manualną wykonując piękne prace plastyczne, ćwiczyły spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia rozwiązując szereg ciekawych zagadek i zadań oraz trenowali przeliczanie w zakresie 4. To była pyszna i aromatyczna przygoda.

 Spotkanie z Panią Policjant - 08.10.2019

"Policjant czujny jest niesłychanie. Przy nim nic złego nam się nie stanie"

                                                            - U. Kozłowska

Jakiś czas temu Liski i Wiewiórki poznawały zasady mające zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do/z przedszkola i z wielkim zapałem zamieniały się w stróża prawa w zabawie "Raz, dwa, trzy Pan Policjant patrzy". 08 pażdziernika mogły się pochwalić posiadaną wiedzą przed Panią sierżant sztabową Moniką z Komnedy Policji VII w Krakowie, która z uśmiechem na ustach wkroczyła w progi naszego przedszkola, by omówić wraz z dziećmi różne życiowe sytuacje i obowiązujące podczas nich zasady bezpieczeństwa. Poza tym Pani Policjantka przybliżyła nam w kilku słowach specyfikę wykonywanego zawodu i bez najmniejszych oporów włączyła się w akcję "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" czytając naszym wychowankom utwór U. Kozłowskie pt. "Kim chcę zostać? Policjant". Zwieńczeniem spotkania było przymierzenie różnych części policyjnego stroju, odbicie dłoni na pocztówkach i pokolorwanie rysunków podarownych przez Panią sierżant oraz wręcznie naszemu gościowi podziękowalnego plakatu przygotowanego przez dzieci. Za poświęcony czas, uśmiechniętą twarz, a przede wszystkim cenne informacje raz jeszcze bardzo dziękujemy!

 Zwierzęta jesienią

"Trzeba zbierać już zapasy na zimowe, ciężkie czasy"

                     - W. Grodzieńska

Przedszkolaki w ubiegłym tygodniu poznawały sposoby przygotowywania się do zimy wybranych zwierząt leśnych (ptaków, wiewiórek, jeży i niedźwiedzi) chętnie uczestnicząc przy tym w zabawach znanych niejednemu pokoleniu, tj. "Stary niedźwiedź" i "Chodzi lisek". A na podsumowanie cyklu zajęć wspólnymi siłami stworzyły "Kodeks przyjaciela lasu" i wyraziły chęć dokarmiania ptaków pozostających na zimę w Polsce. Zatem już niebawem przystąpimy do budowy karmnika dla naszych mnijeszych skrzydlatych braci.

 Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

                                                          - W. Szymborska

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że czytanie dzieciom już "od kołyski" (a nawet wcześniej ;-)) mądrze dobranych bajek, opowiadań, czy wierszy ma korzystny wpływ na rozwój ich wyobraźni i kreatywności, koncentracji i pamięci oraz zasobu slownictwa. Literatura dziecięca to nie tylko źródło cennych informacji o świecie (zarówno tym materialnym, jak i emocji), ale też doskonały sposób na budowanie i umacnianie więzi z młodym człowiekiem. Dlatego też bez najmniejszego oporu i zbędnego ociągania się przystąpiliśmy w tym roku przedszkolnym do ogólnopolskiego projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury autorstwa Anety Konefał - dyrektora Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Liski i Wiewiórki wybrały imię dla misia, który już niebawem wyruszy z wizytą do ich domów, a na razie towarzyszy każdemu przedszkolnemu spotkaniu z literaturą :-)

Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

Drodzy Rodzice i sympatycy NIepublicznego Przedszkola LOKOMOTYWA informujemy, że w obecnym roku przedszkolnym 2019/2020 realizujemy m.in. projekt, który ma na celu pokazanie i uwrażliwienie najmłodszych mieszkańców naszego kraju na bogactwo i piękno naszej Ojczyzny.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

30 września swoje święto obchodzili w naszym przedszkolu wszyscy chłopcy.

Przedszkolaki kochają Jesień!

"Jesień, jesień, jesień z wiatrem zatańczyła, liście złote i brązowe wszędzie rozrzuciła". Jesień dla naszych przedszkolaków zdecydowanie nie jest smutną i ponurą porą roku. Dla nich to czas pięknych kolorów, ciekawych aktywności i możliwość tworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Zapraszamy do naszej galerii :)

Poszukiwacze Jesieni

Przedszkolaki, wykorzystując piękną jesienną pogodę, udały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Z tej wyprawy wróciły z dłońmi pełnymi liści, kasztanów i żołędzi i co najważniejsze z szerokimi uśmiechami na buziach :)

Przedszkolaki witają Panią Jesień

"Pani Jesień do nas przyszła i wesoło śpiewa nam, stroj jej zdobią złote liście, na bębenku dla niej gram..."

Urodziny Kamila

23 września swoje czwarte urodziny obchodził Kamil. Z tej okazji życzymy spełnienia wszystkich marzeń!

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na dzieci z naszego przedszkola czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez ich Ciocie. Był to niewątpliwie dzień wspaniałej zabawy i radosnej współpracy.

Części ciała swego znam, o ich czystość co dzień dbam

Przedszkolaki spędziły tydzień utrwalając części swojego ciała oraz poznając zasady higieny osobistej.

Wiewiórki

Przed Państwem gupa pracowitych i pełnych energii Wiewiórek.

Liski

Przedstawiamy grupę sprytnych i rezolutnych Lisków.

Drużyna Kangura gotowa do działania

Pierwszy raz po wakacjach do naszego przedszkola wróciła Drużyna Kangura. Przedszkolaki z radością powitały instruktora zajęć sportowych i z pełną energią wyruszyły  w kolejne misje!

Urodziny Piotrka

26 lipca swoje trzecie urodziny świętował Piotek. I to już jego trzecie urodziny spędzone w Lokomotywie :) Sto lat Piotrusiu!

Lody dla ochłody

Przedszkolaki korzystając z pięknej słonecznej pogody, wybrały się na krótką wycieczkę. Pierwszym jej punktem była pobliska kawiarnia i pyszne lody. Następnie odwiedziły znajdujący się niedaleko plac zabaw. To był zdecydowanie udany dzień!

Urodziny Kacpra

Czwarte urodziny w gronie koleżanek i kolegów z przedszkola obchodził Kacper. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Kacperku!

Zakończenie roku przedszkolnego

28 czerwca nasze przedszkolaki oficjalnie pożegnały rok przedszkoly i powitały wakacje. Życzymy udanego i przede wszyskim bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy, że nasze przedszkole jest otwarte również w okresie letnim więc mimo wakacji, atrakcji i wspólnej zabawy na pewno nie zbraknie :)

Teatrzyk "Przygody Technoludka"

Kim jest Technoludek? Czy nowoczene technologie bardziej pomagają czy też szkodzą? Co naprawdę się liczy w życiu? Odpowiedzi na te pytania dzieci znalazły podczas przedstawienia teatralnego w naszym przedszkolu.

Urodziny Maćka

14 czerwca swoje piąte urodziny świętował w naszym przedszkolu Maciek. Życzymy wszystkiego co najlepsze Maćku!

Dzień Rodziny w przedszkolu

4 czerwca w naszym przedszkolu zapanowała nieco podniosła ale przede wszystkim bardzo rodzinna atmosfera - przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci poprzez pięknie recytowane wierszyki i z zapałem śpiewane piosenki wyrażały miłość i wdzięczność swoim Rodzicom. Po zakończonej części artystycznej wszystkie Mamy i Tatusiowie otrzymali przygotowane przez ich pociechy prezenty. Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przybycie!

Urodziny Franka

19 maja swoje trzecie urodziny obchodził Franek. Życzymy wszystkiego co najlepsze!

Urodzinki Emilki

22 maja swoje czwarte urodziny świętowała Emilka. Sto lat i spełnienia marzeń Emilko!

Urodziny Ksawerego

Swoje trzecie urodziny wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola świętował Ksawery, życzymy wszystkiego co najlepsze! Sto lat Ksawery!

Urodziny Julci

18 kwietnia swoje trzecie urodziny świętowała Julia. Wszystkiego co najlepsze Juleczko!

Wielkanocne warsztaty plastyczne

16 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków i ich rodziców. W rodzinnym gronie powstawały piękne ozdoby, które z pewnością upiększą wielkanocne stoły. A z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy wszystkim dzieciom, Rodzicom oraz przyjaciołom naszego przedszkola życzymy, aby były one pełne ciepła, radości i wzajemnej bliskości!

Przystanek Amazonia

Co to takiego "Amazonia"? Gdzie ona leży? Kto należy do jej mieszkańców? Na te pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas spotkania z podróżnikiem. Chyba niejedno z dzieci nabrało ochoty na jakąs wielką wyprawę!

Teatrzyk w naszym przedszkolu

11 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem "Niedźwiedź Pierwiosnek". Dzieci uważnie wysłuchały bajki oraz aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Być może mamy wśród nas przyszłego aktora...

Trzecie urodziny Tomka

1 kwietnia wspólnie świętowaliśmy trzecie urodziny Tomka. Życzymy wszystkiego co najlepsze Tomku!

Urodziny Piotrka

20 marca swoje trzecie urodziny obchodził Piotruś. Życzymy wszystkiego co najpiękniejsze!

 

Urodziny Mai

Swoje trzecie urodziny wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola świętowała Maja. Wszystkiego co najlepsze Maju!

Bal Karnawałowy

21 lutego nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowui goście. Skąd wzięli się u nas strażak, karateka, królewna z bajki czy Supermen? To oczywiście uczestnicy Balu Karnawałowego! Kto jeszcze się na nim bawił? Sprawdźcie sami w galerii poniżej :)

Urodziny Lilianki

31 stycznia swoje 3 urodziny obchodziła Liliana. Przedszkolaki wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Życzymy samych wspaniałości Lilianko!

Dogoterapia

28 stycznia 2019 nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość, a mianowicie uroczy pudelek. Dzieci przyjęły pieska z wielką radością - chętnie się z nim bawiły oraz podziwiały wykonywane przez niego sztuczki.

Dzień Rogalika

30 stycznia przedszkolaki brały udział w warsztatach kulinarnych i przygotowywały własne rogaliki. Wsypywanie, mieszanie, wałkowanie - to wszystko sprawiło im wiele radości. Dzieci spisały się wspaniale i rogaliki były pyszne!

Urodziny Igi!

28 stycznia 2019 swoje czwarte urodziny obchodziła Iga. Wszystkiego najlepszego!

"Janek i Dziadek Mróz"

18 stycznie 2019 Przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym. Tym razem jego bohaterami były postacie kukiełkowe. Dzieci z dużą uwagą przyglądały się przygodom bohaterów spektaku. Po zakończeniu przedstawienia chętnie obejrzały z bliska wyjątkowych bohaterów.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

21 stycznia 2019 r nasze Przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki przygotowały dla swoich Dziadków występ artystyczny oraz drobne upominki. Babcie ze wzruszeniem a Dziadkowie z dumą mogli obserwować swoje wnuki, które specjalnie dla nich recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie!

Zima, zima, zimaMy się zimy nie boimy...

Grupa przedszkolna wybrała się na spacer aby przyjrzeć się zimie z bliska. Wspólna zabawa na śniegu, lepienie bałwana i bitwy na snieżki sprawiły Przedszkolakom mnóstwo radości.

 

Mikołaj w naszym PrzedszkoluMikołaj w naszym Przedszkolu

5 grudnia 2018 r nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały na wyjątkowego gościa. Wszystkie dzieci oczywiście przez cały rok były wyjątkowo grzeczne dlatego też otrzymały od Mikołaja upominki. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

Nasze przedszkole zostało doposażone w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Przedszkole zostało wyposażone również w dodatkowe oczyszczacze zakupione ze środków własnych organu prowadzącego.

Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki miały okazję gościć u siebie wspaniałych gośći - swoich Rodziców!

Przedstawienie wzruszyło i rozbawiło rodziców.

Zapraszamy na fotorelację! :)

                     Bal nad bale!

W styczniu w Naszym Przedszkolu odbył się pierwszy bal karnawałowy! Wspaniale przebrane dzieci mogłyby bawić się do białego rana :)

Dzieciaki zachwycone, czekamy na kolejny! :)

           

Święto Babci i Dziadka Smile

Przedszkolaki wraz ze Średniakami przygotowały wspaniałe przedstawienie dla swoich Dziadków. Teraz już żaden występ nie będzie im straszny! :)

Zapraszamy do galerii.


https://youtu.be/7rt1XSmjRuM


 • Mam troje dzieci, dwoje starszych chodziło do różnych przedszkoli, w tym roku najmłodszy poszedł do Lokomotywy i nigdzie jeszcze nie widziałam tak dobrej opieki jak tutaj

  Mama Jasia

 • Oddałam do przedszkola synka z poważną wadą wymowy, przez tylko 1 rok w Lokomotywie zaczął mówić prawie poprawnie, zrobił się bardzo odważny i kontaktowy – bardzo dziękuję Paniom, a zwłaszcza Pani od logopedii

  Mama Krzysia

 • Wyposażenie super, wszystko tak ładnie pachnie nowością, jest takie ślicznie kolorowe, moja córka nawet w sobotę pyta się czy może
  iść już do przedszkola ;)

  Tosia i jej mama

 • Wreszcie przedszkole na wysokim poziomie, sale zabaw, sypialnia, super plac zabaw a panie najwspanialsze na świecie… Oddałam tam swoje bliźniaki i aż szkoda, że nie ma szkoły podstawowej w Lokomotywie

  Arek

 • Moja mała przychodzi do domu i śpiewa po angielsku!! Trudno to może jeszcze zrozumieć, ale jak na niecałe 3 latka to jestem zachwycona :)

  Alicja, mama Zuzi

 • Polecam mocno
  – wystrój super,
  panie jeszcze lepsze
  a zajęcia z gimnastyki cudne po prostu – wiem, bo byłam na jednych

  Karolina

 • Pierwszy raz moje dziecko widzało przedstawienie, przyszła taka zachwycona z przedszkola, że nie mogłam jej uspokoić;)

  Weronika, mama Neli

08.11.2019 - Dzień zdrowego śniadania - warsztaty kulinarne

śniadanie1
śniadanie2
śniadanie3
śniadanie4
śniadanie5
śniadanie6
śniadanie7
śniadanie8
śniadanie9
śniadanie10
śniadanie11
śniadanie12
śniadanie13
śniadanie14
śniadanie15
śniadanie17
śniadanie18
śniadanie19
śniadanie20
śniadanie21
śniadanie22
śniadanie23
śniadanie24

05.11.2019 - Dzień Postaci z Bajek

bajkowe postaci1
bajkowe postaci2
bajkowe postaci3
bajkowe postaci12
bajkowe postaci8
bajkowe postaci13
bajkowe postaci4
bajkowe postaci5
bajkowe postaci6
bajkowe postaci7
bajkowe postaci9
bajkowe postaci10
bajkowe postaci11
bajkowe postaci14
bajkowe postaci15
bajkowe postaci16
bajkowe postaci17
bajkowe postaci18
bajkowe postaci19
bajkowe postaci20
bajkowe postaci21
bajkowe postaci22
bajkowe postaci23
bajkowe postaci24
bajkowe postaci25
bajkowe postaci26
bajkowe postaci27
bajkowe postaci28
bajkowe postaci29
bajkowe postaci30
bajkowe postaci31
bajkowe postaci32
bajkowe postaci33
bajkowe postaci36
bajkowe postaci34
bajkowe postaci35
bajkowe postaci37
bajkowe postaci38
bajkowe postaci39
bajkowe postaci40
bajkowe postaci41
bajkowe postaci42
bajkowe postaci43
bajkowe postaci44
bajkowe postaci45
bajkowe postaci46
bajkowe postaci48
bajkowe postaci49
bajkowe postaci50
bajkowe postaci51
bajkowe postaci52
bajkowe postaci53
bajkowe postaci54
bajkowe postaci55
bajkowe postaci56
bajkowe postaci57
bajkowe postaci58
bajkowe postaci59
bajkowe postaci60

Polska - moja Ojczyzna

Polska1
Polska12
Polska3
Polska4
Polska5
Polska 6
Polska7
Polska8
Polska9
Polska10
Polska11
Polska13
Polska14
Polska16
Polska18
Polska19
Polska20
Polska21
Polska22
Polska23
Polska24
Polska26
Polska27
Polska28
Polska29
Polska 30
Polska32
Polska 33
Polska34
Polska35
Polska36
Polska37
Polska38
Polska39
Polska40
Polska41
Polska42
Polska43
Polska45
Polska46
Polska47
Polska48
polska49
Polska51
Polska54
Polska50
Polska52
Polska 54
Polska55
Polska56
Polska58
Polska59
Polska60
Polska61
Polska62
Polska63
polska
Polska64
Polska65
Polska66
Polska67
Polska68
Polska69
Polska70
Polska71
Polska72
Polska73
Polska74
Polska75
Polska76
Polska77
Polska79
Polska80
Polska81
Polska90
Polska91
polska92
polska93
polska94
polska95
polska96
polska100

29.10.2019 - Wizyta w Bibliotece Publicznej

bp1
bp2
bp3
bp4
bp5
bp6
bp7
bp8
bp9
bp10
bp11
bp12
bp13
bp15
bp16
bp17
bp18
bp19
bp21
bp22
bp23
bp24
bp25
bp26
bp27
bp28
bp29
bp31
bp32
bp33
bp34
bp35
bp36
bp37
bp39
bp40
bp41
bp42
bp44
bp45
bp46
bp48
bp49
bp50
bp53
bp54
bp55
bp56
bp57
bp58
bp59
bp61
bp62

3 urodziny Anieli

Aniela1
Aniela2
Aniela3
Aniela4
Aniela5
Aniela6
Aniela7
Aniela8
Aniela9
Aniela10
Aniela11
Aniela12
Aniela13
Aniela14
Aniela15
Aniela16

Co z czego otrzymujemy?

co? 1
co?2
co3
co4
co5
co6
co7
co8
co9
co10
co11
co12
co15
co16
co17
co18
co19
co20
co21
co22
co23
co24
co25
co26
co27
co28
co29
co30
co31
co32
co33
co34
co36
co37
co38
co39
co41
co42
co43
co44
co47
co45
co46
co49
co50
co52
co53
co54
co55
co56
co57
co58
co59
co60
co61
co63

Dzień Makaronu- warsztaty kulinarne

makaron7
makaron1
makaron2
makaron3
makaron8
makaron 4
makaron 5
makaron 6
makaron9
makaron10
makaron 11
makaron12
makaron13
makaron14
makaron15
makaron 16
makaron 17
makaron 18
makaron 19
makaron20
makaron21
makaron22
makaron23
makaron24
makaron25
makaron 38
makaron26
makaron27
makaron28
makaron 29
makaron30
makaron31
makaron32
makaron33
makaron40
makaron37
makaron36
makaron34
makaron35

21.10- Teatrzyk "Pani Jesień dary niesie"

teatr 1
teatr 2
teatr 3
teatr 4
teatr 5
teatr 6
teatr 7
teatr 8
teatr 9
teatr10
teatr 11
teatr 13
teatr 14
teatr 15
teatr 21
teatr 22
teatr 23
teatr 29
teatr 34
teatr 36

Idzie jesień... z deszczem

deszcz1
deszcz2
deszcz3
deszcz4
deszcz5
deszcz6
deszcz7
deszcz8
deszcz9
deszcz10
deszcz11
deszcz12
deszcz13
deszcz14
deszcz15
deszcz16
deszcz17
deszcz18
deszcz19
deszcz20
deszcz21
deszcz22
deszcz23
deszcz24
deszcz25
deszcz26
deszcz28
deszcz29
deszcz30
deszcz31
deszcz33
deszcz34
deszcz36
deszcz37
deszcz38
deszcz39
deszcz40
deszcz41
deszcz42
deszcz43
deszcz45
deszcz47
deszcz48
deszcz49
deszcz51
deszcz52
deszcz53
deszcz54
deszcz55
deszcz56
deszcz57
deszcz58
deszcz59
deszcz60
deszcz61
deszcz62
deszcz64
deszcz65
deszcz66
deszcz67
deszcz68
deszcz69
deszcz70
deszcz71
deszcz72
deszcz73
deszcz74
deszcz75
deszcz76
deszcz77
deszcz79
deszcz80
deszcz78
deszcz84
deszcz82
deszcz83
deszcz85
deszcz86
deszcz87
deszcz88
deszcz89
deszcz90
deszcz91
deszcz93
deszcz94
deszcz96
deszcz97
deszcz98
deszcz99
deszcz100
deszcz101

18.10.2019 - Dzień Poczty Polskiej i Listonosza

Dzień Poczty Polskiej 1
Dzień Poczty Polskiej2
poczta1
poczta2
poczta3
poczta4
poczta5
poczta6
poczta7
poczta10
poczta11
poczta12
poczta14
poczta13
poczta16
poczta17
poczta18
poczta19
poczta20
poczta21
poczta23
poczta24
poczta25
poczta28
poczta29
poczta30
poczta31
poczta33
poczta34
poczta35
poczta36
poczta37
poczta38
poczta39
poczta40
poczta41
poczta42
poczta43
poczta44
poczta45
poczta46
poczta47
poczta48
poczta49
poczta50
poczta57
poczta55
poczta52
poczta53
poczta 54
poczta54
poczta59
poczta60
poczta61

15.10.2019 - Dogoterapia

dogoterpia 6
dogoterpia 30
dogoterpia 1
dogoterpia 35
dogoterpia4
dogoterpia 5
dogoterpia 37
dogoterpia 7
dogoterpia 38
dogoterpia 8
dogoterpia 9
dogoterpia 10
dogoterpia 11
dogoterpia 12
dogoterpia 13
dogoterpia 19
dogoterpia 39
dogoterpia40
dogoterapia 40
dogoterapia 41
dogoterapia 42
dogoterapia 43
dogoterapia 44
dogoterapia 45
dogoterapia 46
dogoterapia 47
dogoterapia 52
dogoterapia 48
dogoterapia 56
dogoterapia 50
dogoterapia 51
dogoterapia 53
dogoterapia 54
dogoterapia 55

11.10.2019 - Dzień Dziewczynek

dzień dziewczynek1
dzień dziewczynek2
dzień dziewczynek3
dzień dziewczynek4
dzień dziewczynek5
dzień dziewczynek6
dzień dziewczynek7
dzień dziewczynek8
dzień dziewczynek9
dzień dziewczynek10
dzień dziewczynek11
dzień dziewczynek12
dzień dziewczynek13
dzień dziewczynek14
dzień dziewczynek15
dzień dziewczynek16
dzień dziewczynek17
dzień dziewczynek18
dzień dziewczynek19
dzień dziewczynek20
dzień dziewczynek21
dzień dziewczynek22
dzień dziewczynek23
dzień dziewczynek24
dzień dziewczynek25
dzień dziewczynek26
dzień dziewczynek27
dzień dziewczynek28
dzień dziewczynek29
dzień dziewczynek30
dzień dziewczynek31
dzień dziewczynek34
dzień dziewczynek35
dzień dziewczynek36
dzień dziewczynek37
dzień dziewczynek38
dzień dziewczynek39
dzień dziewczynek40
dzień dziewczynek41
dzień dziewczynek43
dzień dziewczynek45
dzień dziewczynek46

Dary z jesiennego sadu i ogrodu

dary 1
dary2
dary3
dary4
dary5
dary6
dary7
dary8
dary9
dary10
dary11
dary12
dary13
dary15
dary16
dary17
dary18
dary19
dary20
dary21
dary22
dary23
dary24
dary25
dary26
dary27
dary28
dary29
dary30
dary31
dary33
dary34
dary35
dary36
dary37
dary38
dary39
dary40
dary41
dary42
dary43
dary44
dary45
dary46
dary47
dary48
dary49
dary50
dary51
dary52
dary55
dary56

08.10.2019 - "Bezpieczeństwo ważna sprawa" - spotkanie z Panią Policjantką

Pani Policjant 1
Pani Policjant 2
Pani Policjant 7
Pani Policjant 8
Pani Policjant 9
Pani Policjant 10
Pani Policjant 29
Pani Policjant 13
Pani Policjant 12
Pani Policjant 14
Pani Policjant 15
Pani Policjant 16
Pani Policjant 17
Pani Policjant 18
Pani Policjant 19
Pani Policjant 20
Pani Policjant 21
Pani Policjant 23
Pani Policjant 22
Pani Policjant 24
Pani Policjant 25
Pani Policjant 26
Pani Policjant 27
Pani Policjant 28
Pani Policjant 30
Pani Policjant 31
Pani Policjant 32
Pani Policjant 33
Pani Policjant 34
Pani Policjant 35
Pani Policjant 36
Pani Policjant 37
Pani Policjant 38
Pani Policjant 39
Pani Policjant 40
Pani Policjant 41
Pani Policjant 42
Pani Policjant 44
Pani Policjant 45
Pani Policjant 49
Pani Policjant 46
Pani Policjant 47
Pani Policjant 48

Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

Mały Miś- projekt 1
Mały Miś- projekt 2
Mały Miś- projekt 3
Mały Miś- projekt4
Mały Miś- projekt 5
Mały Miś- projekt 6
Mały Miś- projekt 7
Mały Miś- projekt 8
Mały Miś- projekt 9
Mały Miś- projekt 10
Mały Miś- projekt 11
Mały Miś- projekt 12
Mały Miś- projekt 13
Mały Miś- projekt 14
Mały Miś- projekt 15

4.10.2019 Zwierzęta jesienią

zwierzęta jesienią1
zwierzęta jesienią2
zwierzęta jesienią3
zwierzęta jesienią4
zwierzęta jesienią5
zwierzęta jesienią6
zwierzęta jesienią7
zwierzęta jesienią8
zwierzęta jesienią9
zwierzęta jesienią10
zwierzęta jesienią11
zwierzęta jesienią12
zwierzęta jesienią13
zwierzęta jesienią14
zwierzęta jesienią15
zwierzęta jesienią16
zwierzęta jesienią17
zwierzęta jesienią18
zwierzęta jesienią19
zwierzęta jesienią20
zwierzęta jesienią21
zwierzęta jesienią22
zwierzęta jesienią23
zwierzęta jesienią24
zwierzęta jesienią25
zwierzęta jesienią26
zwierzęta jesienią27
zwierzęta jesienią28
zwierzęta jesienią29
zwierzęta jesienią30
zwierzęta jesienią31
zwierzęta jesienią32
zwierzęta jesienią33
zwierzęta jesienią34
zwierzęta jesienią35
zwierzęta jesienią36

30.09.2019 Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka 1
Dzień Chłopaka 2
Dzień Chłopaka 3
Dzień Chłopaka 4
Dzień Chłopaka 5
Dzień Chłopaka 6
Dzień Chłopaka 7
Dzień Chłopaka 8
Dzień Chłopaka 9
Dzień Chłopaka 10
Dzień Chłopaka 11
Dzień Chłopaka 12
Dzień Chłopaka 13
Dzień Chłopaka 14
Dzień Chłopaka 15
Dzień Chłopaka 16
Dzień Chłopaka 17
Dzień Chłopaka 18
Dzień Chłopaka 19
Dzień Chłopaka 20
Dzień Chłopaka 21
Dzień Chłopaka 22
Dzień Chłopaka 23
Dzień Chłopaka 24
Dzień Chłopaka 25
Dzień Chłopaka 26
Dzień Chłopaka 27

27.09.2019 Jesień, jesień

Jesień, jesień... 1
Jesień, jesień... 2
Jesień, jesień... 3
Jesień, jesień... 4
Jesień, jesień... 5
Jesień, jesień... 6
Jesień, jesień... 7
Jesień, jesień... 8
Jesień, jesień... 9
Jesień, jesień... 10
Jesień, jesień... 11
Jesień, jesień... 12
Jesień, jesień... 13
Jesień, jesień... 14
Jesień, jesień... 15
Jesień, jesień... 16
Jesień, jesień... 17
Jesień, jesień... 18
Jesień, jesień... 19
Jesień, jesień... 20
Jesień, jesień... 21
Jesień, jesień... 22
Jesień, jesień... 23
Jesień, jesień... 24
Jesień, jesień... 25
Jesień, jesień... 26
Jesień, jesień... 27
Jesień, jesień... 28
Jesień, jesień... 29
Jesień, jesień... 30
Jesień, jesień... 31
Jesień, jesień... 32
Jesień, jesień... 33
Jesień, jesień... 34
Jesień, jesień... 35
Jesień, jesień... 36
Jesień, jesień... 37
Jesień, jesień... 38
Jesień, jesień... 39
Jesień, jesień... 40
Jesień, jesień... 41
Jesień, jesień... 42
Jesień, jesień... 43
Jesień, jesień... 44
Jesień, jesień... 45
Jesień, jesień... 46
Jesień, jesień... 47
Jesień, jesień... 48
Jesień, jesień... 49
Jesień, jesień... 50
Jesień, jesień... 51
Jesień, jesień... 52
Jesień, jesień... 53

25.09.2019 Poszukiwacze Jesieni

Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 1
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 2
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 3
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 4
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 5
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 6
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 7
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 8
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 9
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 10
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 11
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 12
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 13
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 14
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 15
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 16
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 17
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 18
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 19
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 20
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 21
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 22
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 23
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 24
Szukamy Jesieni w parku i na placu zabaw 25

23.09.2019 Przedszkolaki witają Panią Jesień

Przedszkolaki witają Panią Jesień 1
Przedszkolaki witają Panią Jesień 2
Przedszkolaki witają Panią Jesień 3
Przedszkolaki witają Panią Jesień 4
Przedszkolaki witają Panią Jesień 5
Przedszkolaki witają Panią Jesień 6
Przedszkolaki witają Panią Jesień 7
Przedszkolaki witają Panią Jesień 8
Przedszkolaki witają Panią Jesień 9
Przedszkolaki witają Panią Jesień 10
Przedszkolaki witają Panią Jesień 11
Przedszkolaki witają Panią Jesień 12
Przedszkolaki witają Panią Jesień 13
Przedszkolaki witają Panią Jesień 14
Przedszkolaki witają Panią Jesień 15
Przedszkolaki witają Panią Jesień 16
Przedszkolaki witają Panią Jesień 17
Przedszkolaki witają Panią Jesień 18
Przedszkolaki witają Panią Jesień 19
Przedszkolaki witają Panią Jesień 20
Przedszkolaki witają Panią Jesień 21
Przedszkolaki witają Panią Jesień 22
Przedszkolaki witają Panią Jesień 23
Przedszkolaki witają Panią Jesień 24
Przedszkolaki witają Panią Jesień 25
Przedszkolaki witają Panią Jesień 26
Przedszkolaki witają Panią Jesień 27
Przedszkolaki witają Panią Jesień 28
Przedszkolaki witają Panią Jesień 29
Przedszkolaki witają Panią Jesień 30
Przedszkolaki witają Panią Jesień 31
Przedszkolaki witają Panią Jesień 32
Przedszkolaki witają Panią Jesień 33
Przedszkolaki witają Panią Jesień 34
Przedszkolaki witają Panią Jesień 35
Przedszkolaki witają Panią Jesień 36
Przedszkolaki witają Panią Jesień 37
Przedszkolaki witają Panią Jesień 38
Przedszkolaki witają Panią Jesień 39
Przedszkolaki witają Panią Jesień 40
Przedszkolaki witają Panią Jesień 41
Przedszkolaki witają Panią Jesień 42
Przedszkolaki witają Panią Jesień 43
Przedszkolaki witają Panią Jesień 44
Przedszkolaki witają Panią Jesień 45
Przedszkolaki witają Panią Jesień 46
Przedszkolaki witają Panią Jesień 48
Przedszkolaki witają Panią Jesień 49
Przedszkolaki witają Panią Jesień 50
Przedszkolaki witają Panią Jesień 51
Przedszkolaki witają Panią Jesień 52
Przedszkolaki witają Panią Jesień 53
Przedszkolaki witają Panią Jesień 54
Przedszkolaki witają Panią Jesień 55
Przedszkolaki witają Panią Jesień 56
Przedszkolaki witają Panią Jesień 57
Przedszkolaki witają Panią Jesień 58
Przedszkolaki witają Panią Jesień 59
Przedszkolaki witają Panią Jesień 60

23.09.2019 Urodziny Kamila

20.09.2019 Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka 1
Dzień Przedszkolaka 2
Dzień Przedszkolaka 3
Dzień Przedszkolaka 4
Dzień Przedszkolaka 5
Dzień Przedszkolaka 6
Dzień Przedszkolaka 7
Dzień Przedszkolaka 8
Dzień Przedszkolaka 9
Dzień Przedszkolaka 10
Dzień Przedszkolaka 11
Dzień Przedszkolaka 12
Dzień Przedszkolaka 13
Dzień Przedszkolaka 14
Dzień Przedszkolaka 15
Dzień Przedszkolaka 16
Dzień Przedszkolaka 17
Dzień Przedszkolaka 18
Dzień Przedszkolaka 19
Dzień Przedszkolaka 20
Dzień Przedszkolaka 21
Dzień Przedszkolaka 22
Dzień Przedszkolaka 23
Dzień Przedszkolaka 24
Dzień Przedszkolaka 25
Dzień Przedszkolaka 26
Dzień Przedszkolaka 27
Dzień Przedszkolaka 28
Dzień Przedszkolaka 29
Dzień Przedszkolaka 30
Dzień Przedszkolaka 31
Dzień Przedszkolaka 32
Dzień Przedszkolaka 33
Dzień Przedszkolaka 34
Dzień Przedszkolaka 35
Dzień Przedszkolaka 36
Dzień Przedszkolaka 37
Dzień Przedszkolaka 38
Dzień Przedszkolaka 39

10.09.2019 Części ciała swego znam, o ich czystość zawsze dbam

10.09.2019 Części ciała swego znam, o ich czystość co dzień dbam

2.09.2019 Liski i wiewiórki

Liski i wiewiórki 1
Liski i wiewiórki 2
Liski i wiewiórki 3
Liski i wiewiórki 4
Liski i wiewiórki 5
Liski i wiewiórki 6
Liski i wiewiórki 7
Liski i wiewiórki 8

11.09.2019 Zajęcia sportowe z piłkami

Drużyna Kangura 1
Drużyna Kangura 2
Drużyna Kangura 3
Drużyna Kangura 4
Drużyna Kangura 5
Drużyna Kangura 6
Drużyna Kangura 7
Drużyna Kangura 8
Drużyna Kangura 9
Drużyna Kangura 10
Drużyna Kangura 11
Drużyna Kangura 12
Drużyna Kangura 13
Drużyna Kangura 14
Drużyna Kangura 15

26.07.2019 Urodziny Piotrka

Urodziny Piotrka 1
Urodziny Piotrka 2
Urodziny Piotrka 3
Urodziny Piotrka 4
Urodziny Piotrka 5
Urodziny Piotrka 6
Urodziny Piotrka 7
Urodziny Piotrka 8
Urodziny Piotrka 9
Urodziny Piotrka 10
Urodziny Piotrka 11
Urodziny Piotrka 12
Urodziny Piotrka 13
Urodziny Piotrka 14
Urodziny Piotrka 15
Urodziny Piotrka 16
Urodziny Piotrka 17
Urodziny Piotrka 18
Urodziny Piotrka 19
Urodziny Piotrka 20
Urodziny Piotrka 21

18.07.2019 Idziemy na lody

Wycieczka na lody 1
Wycieczka na lody 2
Wycieczka na lody 3
Wycieczka na lody 4
Wycieczka na lody 5
Wycieczka na lody 6
Wycieczka na lody 7
Wycieczka na lody 8
Wycieczka na lody 9
Wycieczka na lody 10
Wycieczka na lody 11
Wycieczka na lody 12
Wycieczka na lody 13
Wycieczka na lody 14
Wycieczka na lody 15
Wycieczka na lody 16
Wycieczka na lody 17
Wycieczka na lody 18
Wycieczka na lody 19
Wycieczka na lody 20
Wycieczka na lody 21
Wycieczka na lody 22
Wycieczka na lody 23
Wycieczka na lody 24
Wycieczka na lody 25
Wycieczka na lody 26

9.07.2019 Urodziny Kacpra

Urodziny Kacpra 1
Urodziny Kacpra 2
Urodziny Kacpra 3
Urodziny Kacpra 4
Urodziny Kacpra 5
Urodziny Kacpra 6
Urodziny Kacpra 7
Urodziny Kacpra 8
Urodziny Kacpra 9
Urodziny Kacpra 10
Urodziny Kacpra 11
Urodziny Kacpra 12
Urodziny Kacpra 13
Urodziny Kacpra 14
Urodziny Kacpra 15
Urodziny Kacpra 16
Urodziny Kacpra 17
Urodziny Kacpra 18
Urodziny Kacpra 19
Urodziny Kacpra 20
Urodziny Kacpra 21
Urodziny Kacpra 22
Urodziny Kacpra 23

28.06.2019 Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej

Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 2
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 3
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 4
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 5
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 6
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 7
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 8
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 9
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 10
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 11
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 12
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie starszej 14

28.06.2019 Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej

Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 1
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 2
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 3
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 4
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 5
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 6
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 7
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 8
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 9
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 10
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 11
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 12
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 13
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 14
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 15
Zakończenie roku przedszkolnego w grupie młodszej 16

26.06.2019 Teatrzyk - "Przygody Technoludka"

14.06.2019 Urodziny Maćka

Urodziny Maćka 1
Urodziny Maćka 2
Urodziny Maćka 3
Urodziny Maćka 4
Urodziny Maćka 5
Urodziny Maćka 6
Urodziny Maćka 7
Urodziny Maćka 8
Urodziny Maćka 9
Urodziny Maćka 10
Urodziny Maćka 11
Urodziny Maćka 12
Urodziny Maćka 13
Urodziny Maćka 14
Urodziny Maćka 15
Urodziny Maćka 16
Urodziny Maćka 17
Urodziny Maćka 18
Urodziny Maćka 19
Urodziny Maćka 20

4.06.2019 Dzień Rodziny w grupie starszej

Dzień Rodziny - grupa starsza 1
Dzień Rodziny - grupa starsza 2
Dzień Rodziny - grupa starsza 3
Dzień Rodziny - grupa starsza 4
Dzień Rodziny - grupa starsza 5
Dzień Rodziny - grupa starsza 6
Dzień Rodziny - grupa starsza 7
Dzień Rodziny - grupa starsza 8
Dzień Rodziny - grupa starsza 9
Dzień Rodziny - grupa starsza 10
Dzień Rodziny - grupa starsza 11
Dzień Rodziny - grupa starsza 12
Dzień Rodziny - grupa starsza 13
Dzień Rodziny - grupa starsza 14
Dzień Rodziny - grupa starsza 15
Dzień Rodziny - grupa starsza 16
Dzień Rodziny - grupa starsza 17
Dzień Rodziny - grupa starsza 18
Dzień Rodziny - grupa starsza 19
Dzień Rodziny - grupa starsza 20
Dzień Rodziny - grupa starsza 21
Dzień Rodziny - grupa starsza 22
Dzień Rodziny - grupa starsza 23

4.06.2019 Dzień Rodziny w grupie młodszej

Dzień Rodziny - grupa młodsza 1
Dzień Rodziny - grupa młodsza 2
Dzień Rodziny - grupa młodsza 3
Dzień Rodziny - grupa młodsza 4
Dzień Rodziny - grupa młodsza 5
Dzień Rodziny - grupa młodsza 6
Dzień Rodziny - grupa młodsza 7
Dzień Rodziny - grupa młodsza 8
Dzień Rodziny - grupa młodsza 9
Dzień Rodziny - grupa młodsza 10
Dzień Rodziny - grupa młodsza 11
Dzień Rodziny - grupa młodsza 12
Dzień Rodziny - grupa młodsza 13
Dzień Rodziny - grupa młodsza 14
Dzień Rodziny - grupa młodsza 15
Dzień Rodziny - grupa młodsza 16
Dzień Rodziny - grupa młodsza 17
Dzień Rodziny - grupa młodsza 18
Dzień Rodziny - grupa młodsza 19

19.05.2019 Urodziny Franka

Urodziny Franka 1
Urodziny Franka 2
Urodziny Franka 3
Urodziny Franka 4
Urodziny Franka 5
Urodziny Franka 6
Urodziny Franka 7
Urodziny Franka 8
Urodziny Franka 9
Urodziny Franka 10
Urodziny Franka 11
Urodziny Franka 12
Urodziny Franka 13
Urodziny Franka 14

22.05.2019 Urodziny Emilki

Urodziny Emilki 1
Urodziny Emilki 2
Urodziny Emilki 3
Urodziny Emilki 4
Urodziny Emilki 5
Urodziny Emilki 6
Urodziny Emilki 7
Urodziny Emilki 8
Urodziny Emilki 9
Urodziny Emilki 10
Urodziny Emilki 11
Urodziny Emilki 12

9.05.2019 Urodziny Ksawerego

Urodziny Ksawerego1
Urodziny Ksawerego2
Urodziny Ksawerego3
Urodziny Ksawerego4
Urodziny Ksawerego5
Urodziny Ksawerego6
Urodziny Ksawerego7
Urodziny Ksawerego8
Urodziny Ksawerego9
Urodziny Ksawerego10
Urodziny Ksawerego11
Urodziny Ksawerego12
Urodziny Ksawerego13
Urodziny Ksawerego14

18.04.2019 Urodziny Julci

Urodziny Julci1
Urodziny Julci2
Urodziny Julci3
Urodziny Julci4
Urodziny Julci5
Urodziny Julci6
Urodziny Julci7
Urodziny Julci8
Urodziny Julci9
Urodziny Julci10
Urodziny Julci11
Urodziny Julci12
Urodziny Julci13
Urodziny Julci14
Urodziny Julci15

16.04.2019 Wielkanocne warsztaty plastyczne

waesztaty1
warsztaty2
warsztatyy3
warsztatyy4
warsztatyy5
warsztatyy6
warsztatyy7
warsztatyy8
warsztatyy9
warsztatyy10
warsztatyy11
warsztatyy12
warsztatyy13
warsztatyy14

11.04.2019 Przystanek Amazonia

poznajemy sprzęt podróżnika
słuchamy opowieści podróżnika
a kto to taki?
kto mieszka w Amazonii?
aparat przyda się w każdej podróży
taniec podróżników
taniec prosto z Amazonii?
pan podróżnik chyba zainspirował nas do jakiejś wielkiej wyprawy...

11.04.2019 Teatrzyk - Niedźwiedź Pierwiosnek

przywitanie z aktorami
pomagamy aktorom
wspólne ozdabianie gałązek
uważnie oglądamy przedstawienie
tańczymy
kolejny bohater spektaklu
nasi mali aktorzy
jest i wieiórka
uważnie słuchamy

1.04.2019 Urodziny Tomka

Dumny Trzylatek
Świętujemy urodzinki Tomka
Wspólna urodzinowa zabawa

20.03 Urodziny Piotrka

urodziniwy tort Piotrusia
przyjęcie
zajadamy torcik

Urodziny Mai

przyjęcie urodzinowe
mam już 3 latka
świeczki zdmuchnięte
urodzinowe atrakcje
sto lat!

21.02.2019 Bal Karnawałowy w przedszkolu

Przedszkolaki w swoich przebraniach
Pan Policjant
Supermen z karateką - wyjątkowy duet
Wytworna królewna
czyżby odwiedził nas jeden z Muszkieterów?:)
Urocza Piratka
w karnawale odwiedziła nas też taka piękna Dynia:)
Pracowite Pszczółki
zabawa na Balu
świetna zabawa naszych przebierańców

Urodziny Lilianki

Mam 3 latka!
z koleżankami i kolegami
poczęstunek dla przedszkolaków
lubimy słodkości...
a które to urodziny?
tort był pyszny

28.01.2019 Dogoterapia

ale sztuczka!
pieska trzeba nakarmić
spacerek
idziemy na spacer
przedszkolaki poznają nowego przyjaciela
piesek chyba chce się bawić

30.01.2019 Dzień Rogalika

co z tego powstanie?
pomagamy cioci
rogaliki w przygotowaniu
może jeszcze troszkę tego...
i może troszkę tamtego...
wszystko wsypujemy
przedszkolaki pracują
ależ trzeba się napracować
i jeszcze trzeba nadać naszym rogalikom właściwą formę

28.01.2019 Urodziny Igi

torcik dla kolegów
to już 4 świeczka na torcie
poczęstunek dla koleżanek i kolegów
życzenia
świętujemy urodziny!

18.01.2019 Janek i Dziadek Mróz - przedstawienie kukiełkowe

przedstawienie kukiełkowe
słuchamy uważnie
niezwykli bohaterowie
dzieci z uwagą śledzą losy kukiełkowych bohaterów
a kto to?
dzieci poznają postaci przedstawienia
jakie duże lalki!
trzeba się przyjrzeć z bliska...
dzieciaki poznają nowych przyjaciół

21.01. 2019 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

nasza dekoracja
występ Przedszkolaków dla Babć i Dziadków
liczne grono Babć i Dziadków
upominki dla Babć i Dziadków przygotowane przez Przedszkolaków
upominki
wspólny poczęstunek

11.01.2019 Zima, zima

śniag na huśtawce nie jest żadną przedszkodą
aniołki na śniegu
tupu tup po śniegu
jak eskimos :)
może bitwa na śnieżki?
zima nam nie straszna
noski czerwone ale buzie uśmiechnięte

5.12.2018 Mikołajki w Przedszkolu

wspólna zabawa w oczekiwaniu na naszego gościa
nareszcie jesteś!
ciekawe co się kryje w czerwonym worku...
hmmm.... a co to takiego?
dziękujemy za spotkanie
zdjęcie z Mikołajem obowiązkowe:)
uściski dla naszego gościa
uścisków ciąg dalszy:)
trzeba sprawdzić co się kryło w czerwonym worku...
dzieci chyba będą tęsknić za Mikołajem...
prezenty, prezenty
do zobaczenia za rok!

Dzień Mamy i Taty:)

mt1
mt
mt3
mt4
mt5
mt6
mt7
mt8
mt9
mt10
mt12

Do pobrania:


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!