- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Przedstawienia Świąteczne

Wszytskie grupy wraz ze swoimi Paniami, przygotowały świąteczne przedstawienia dla rodziców.

Wzruszeniom, wspólnemu kolędowaniu i biesiadowaniu nie było końca.

Zapraszamy na fotorelację aby wspomnieć ten wyjątkowy dzień

Święty Mikołaj w Lokomotywie

Ah co to był za dzień.

Przedszkolaki nie spodziewały się takiego gościa. Sam Święty Mikołaj wraz ze swoją pomocnicą osobiście wręczyli prezenty naszym podopiecznym.

Ileż było radości :)

Zapraszamy na relację

Teatr Muzyczny Krak-Art

Do naszego przedszkola przyjechał Teatr Muzyczny ze sztuką " Cyrk Leśnych Robaczków"

Przedstawienie bardzo się podobało naszym milusińskim.

Zapraszamy na relację

Jeszcze Polska Nie Zgineła

Świętujemy 100 lat Niepodległości!

W naszym przedszkolu przygotowania do Święta trwały kilka dni. Najpierw przedszkolaki wraz z Paniami wykonali kotyliony dla każdego, a następnie szlifowali Hymn Państwowy. Odbyły się rozmowy na temat postawy podczas Hymnu oraz próby śpiewu.

Zwieńczeniem było wspólne odśpiewanie Hymnu, aby pobić rekord jednoczesnego śpiewania Hymnu Narodowego. 

Na koniec nasi podopiecznie dostali od firmy cateringowej słodkie drugie śniadanie w barwach narodowych :)

Zapraszamy na fotorelację

Tygryski z wycieczką do Pizzerii Dominium

Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Pizzerii Dominium.

Dzięki uprzejmości Pizzerii mogły zobaczyć jak się robi pyszną pizze krok po kroku. Spróbować swoich sił w gastronimi oraz zjeść pizze. Zdecydowanie była to jedna z ulubionych wycieczek naszych przedszkolaków. 

Zapraszamy na fotorelację

Warsztaty

W dniu 15 listopada, obyły się w naszym przedszkolu  warsztaty “Smog groźniejszy niż smok”. Uczestniczyli w nich podopieczni z grupy Kotki i Niedźwiadki. Owe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone ze względu na nowe oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Zapraszamy na fotorelację

Pasowanie na przedszkolaka!

W naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka grupy " Zajączki"

Zaproszeni zostali, rodzice oraz pani Dyrektor na przedstawienie. 

Mimo olbrzymiej tremy naszych Zajączków pasowanie odbyło się bez większych przeszkód, a rodzice nie kryli wzruszenia :)

Zapraszamy na foto relację!

Dogoterapia

W ramach czesnego nasze przedszkolaki mają cykliczne zajęcia z psem terapeutą.

Zaczynamy po przerwie wakacyjnej pełną parą. Nasi podopieczni nie mogli się doczekać spotkania z psem Gabi i jego właścicielką

Zapraszamy na relację :)

Wycieczka do Parku Białoprądnickiego

Nasi podopieczni wybrali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni. Spacerując oglądali spadające liście, szukali kasztanów i żołędzi. Rzucali liśćmi oraz bawili się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją był przejazd autobusem MPK.

Zapraszamy na fotorelację

Wycieczka do Parku Białoprądnickiego

Nasi podopieczni wybrali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni. Spacerując oglądali spadające liście, szukali kasztanów i żołędzi. Rzucali liśćmi oraz bawili się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją był przejazd autobusem MPK.

Zapraszamy na fotorelację

Sensoplastyka(R) u Zajączków

Wramach cyklicznych spotkań z ciocią Karoliną, Zajączki brały udział w zajęciach Sensoplastyka(R).

Tym razem spotkanie miało myśl przewodnią Jesień. Oprócz kolorów jesieni obecne były również produkty jesienne ( dynia i marchewka)

Sensoplastyka to zajęcia mające na celu wpływanie na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Dlatego tak ważne jest aby dzieci doświadczały świata wielobodźcowo

Zapraszamy na fotorelację

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Kotki i Tygryski udały się do pobliskiej wioski Indiańskiej, wycieczka miała charakter  edukacyjno- pobytowy. Po za świetną zabawą dzieci zdobył nowe umiejętności, wiedzę, aktywność ruchową co wpłynęło pozytywnie na ich rozwój. Oprócz poznania zwyczajów Indiańskich dzieci malowały buzie,oglądały oryginalnych tipi, skóry dzikich zwierząt i kości. Obserwowały przez lornetkę z punktu widokowego "Arapaho", przeszł szlakiem zdobywców dzikiego zachodu:gdzie wspinali się po linie, pajęczynie,chodzili po linie. Dodatkowo przechodzili gołą stopą" po rozżarzonych węglach".

  Zdobywali nowe sprawności takie jak:

^rzut obręczami na bizonie rogi, 
^ciągnięcie jadowitych węży, 
^strzelanie z łuku do tatanki, 
^łowienie ryb

 

Zapraszamy na fotorelację

Dzień Przedszkolaka

W Lokomotywie świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka w wesoły sposób. Były zabawy z chustą animacyjną, bańki, tańce i duuuużo zabawy. Udało nam się cały dzień spędzić na świerzym powietrzum, co również było swoistym pożegnaniem lata.

Zapraszamy na relację , przypominamy iż obszerne fotorelację znajdują się na naszym fanpage na facebooku :)

Kotki i Niedźwiadki w Minizoo

Nasi podopieczni udali się na wycieczkę do MiniZoo Kopytkowo w Izdebniku. W Kopytkowie znaleźliśmy niezwykle bliski kontakt z naturą jak i różnymi zwierzętami. Głaskanie i karmienie zwierząt tak rzadko już spotykanych na Polskich wsiach (np krowa) było nie lada atrakcją dla dzieci.

Zwięczeniem naszej wycieczki było ognisko z kiełbaskami 

Zapraszamy na fotorelację, i przypominamy iż obszerna fotorelacją znajduje się na naszym fanpegu na facebooku :)

Tygryski w Ogrodzie Doświadczeń

Tygryski odbyły niezwykle ciekawą wycieczkę do Krakowskiego Parku Doświadczeń im. S.Lema, podczas której zwiedziły park edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. 

Zapraszamy na relację!

Autobus Mobilis

W naszym przedszkolu odbyła się prelekcja dotycząca korzystania z komunikacji miejskiej. Przedszkolaki zobaczyły autobus, przedstawiciel firmy wyjaśnił im do czego służą guziki w autobusie, jak należy się zachować, co to są miejsca uprzywilejowane. Każdy z uczestników mógł sam skasować swój własny bilet. Na koniec odbyła się krótka przejażdżka autobusem. 

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w takiej lekcji :) !


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!