- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Teatr Krak Art

Do naszych przedszkolaków przyjechał teatr Krak Art z przedstawieniem pod tytułem "Kubuś Puchatek",

Dzieci mogły uczestniczyć w sztuce, pomagając aktorom.

Zapraszamy na relację!

Sensoplastyka(r) u Tygrysków

Zapraszamy na relację z zajęć Sensoplastyka, prowadzonych przez naszego trenera 1stopnia. Zajęcia rozwijają kreatywność, wspierają rozwój, rozwijają zmysły i twórcze myślenie.

Na ostatnich zajęciach Tygryski poznały kolorowy ryż, marmoladę i chrupki kukurydziane w nowej odsłonie :)

Zapraszamy na relację!

Kino Sferyczne

W naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

Piknik Rodzinny!

Serdecznie zapraszamy małe i duże dzieci wraz ze swoimi rodzicami, na piknik rodzinny.

Startujemy 26.10 o godzinie 10:00 

W programie wiele atrakcji, serdecznie zapraszamy!

Szpital dla Misia

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy, w zajęciach brały udział Niedźwiadki oraz Kotki.

Dzieci przez zabawę, uczyły się pierwszej pomocy, następnie przebierały się za lekarzy i leczyły Misie.

Na koniec dostały certyfikaty :)

Zapraszamy na fotorelację 

Eksperymenty Kotków

Nasze Kotki wraz ze swoimi ciociami, próbowały różnych doświadczeń.

Na własnej skórze mogły przekonać się jak to jest być małym chemikiem :)

Dzieciom zabawy przypadły do gustu, ciocia Monia musiała powtarzać zajęcia kilka razy.

Zachęcamy do zobaczenia galerii :)

Co to jest cisza

W ramach cyklicznych spoktań z terapią przez sztukę, ciocia Asia zadała naszym Tygryskom pytanie "Co to jest cisza"

"Arteterapia jest metodą pracy z dzieckiem wspierającą jego rozwój emocjonalny i społeczny. Ma szczególne zastosowanie wobec dzieci nieśmiałych, wrażliwych"

Nasi podopieczni włożyli całe serce w stworzenie pracy odzwierciedlającej ich rozumienie ciszy.

Zapraszamy do obejrzenia krókiej relacji z tego eksperymentu :)

Niech żyje Bal!

Zapraszamy na relację z balu karnawałowego, podczas którego nasze przedszkolaki brały udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez prowadzących bal. Przedszkolaki świetnie się bawiły, szlifując kroki taneczne poznane podczas zajęć tanecznych u nas w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie oryginalnych przebrań dla dzieciaków :)

Babciu, Dziadku Kochamy Was!

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto zarówno dla dzieci jak i Dziadków :)

Nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków przedstawienia, podczas których śpiewały piosenki, mówiły wierszyki.

Zwieńczeniem uroczystości było rozdanie prezentów dla dziadków od naszych podopiecznych oraz wspólna biesiada.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Tygryski w siedzibie Radia RMF

Nasze najstarsze przedszkolaki miały okazję poznać pracę "od kuchni" redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej Radia RMF.  Dzięki uprzejmości pracowników, dzieci mogły zaśpiewać piosenkę w studiu nagraniowym. Było to ciekawe i nowe doświadczenie dla Tygrysków.

Dziękujemy za miłe przyjęcie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki :)

Warsztaty w Sali Doświadczania Świata

Grupa Kotków i Niedźwiadków wybrała się na wycieczkę do Sali Doświadczania Świata. Były to zajęcia z wykorzystaniem eksperymentów pod okiem instruktora oraz zabawy pobudzające zmysły przedszkolaków w sali polisensorycznej. Dzieci były zachwycone mogąc skorzystać z tak nietypowych zabaw.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki!

Przedszkoliada 2018

W sobotę, 27 stycznia 2018r. w Hali Orzeł Piaski Wielkie w Krakowie odbyły się sportowe zawody dla Przedszkolaków - Przedszkoliada 2018. Dzieci z Lokomotywy były uczestnikami Drużyny Kangura i brały udział w dyscyplinach sportowych takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i piłka ręczna. Była to wspaniała impreza dla wszystkich dzieci.

Na relację zapraszamy do galerii!

Świąteczne występy

Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności podczas świątecznych występów, które odbyły się we wszystkich grupach wiekowych. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi aktorzy świetnie sobie poradzili w odgrywanych rolach. Po przedstawieniach wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione ozdoby: bombki i aniołki. Miło spędzony przedświąteczny czas zakończył się pysznym poczęstunkiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelecji! :)

Przygotowania do Świąt

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych prac. My tegoroczne przygotowania rozpoczęliśmy od udekorowania choinki. Strasze przedszkolaki własnoręcznie zrobiły kolorowe ozdoby i łańcuch. Teraz choinki pięknie ozdabiają każdą salę, ciesząc dzieci. 

Na warsztatach plastycznych pięciolatki ozdabiały bombki techniką decoupage, natomiat trzylatki i czterolatki zrobiły świąteczne anioły. 

Efekty pracy można podziwiać w naszej galerii :)

Święty Mikołaj z wizytą u grzecznych Przedszkolaków

6 grudnia dla wszystkich nadeszła ta długo wyczekiwana chwila. Lokomotywę odwiedził Święty Mikołaj! Razem z Panią Mikołajkową i Aniołkiem przyniósł nam dużo pięknych prezentów. Nasze dzieci musiały być w tym roku bardzo grzeczne :)

Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

12 wrześnie obchodziliśmy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo się odżywiać, dbać o zęby i w jaki sposób należy je szczotkować. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!