- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

12 wrześnie obchodziliśmy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo się odżywiać, dbać o zęby i w jaki sposób należy je szczotkować. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Witamy w roku przedszkolnym 2017/2018

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie! W tym roku w Lokomotywie mamy trzy grupy przedszkolne: Trzylatki - Niedźwiadki, Czterolatki - Kotki i Pięciolatki - Tygryski. 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i galerii na bieżąco :)

Piknik Rodzinny 2017

Kolorowe balony, bańki mydlane, wóz strażacki, wata cukrowa, rozśpiewana Myszka Franciszka, konkursy i zabawy oraz uśmiechnięte i pomalowane buzie Dzieci! Tak wiele się działo na Dniu Otwartym w Lokomotywie :) 

Zobaczcie na zdjęciach!

Wycieczka do Gruszowa

Piękna pogoda sprzyja wycieczkom na świeże powietrze. Najstarsza grupa przedszkolna wybrała się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Gruszowie. Był to dzień pełen atrakcji i zabawy, a zarazem nauki. Przedszkolaki robiły bułeczki, siedziały na sianie, oglądały zwierzęta hodowlane, jeździły na koniach oraz miały okazję przejechać się traktorem, a czas wolny spędziły na zabawie na łące, hamakach i huśtawce z opony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy Tygrysków!

Zabawy sensoryczne w Przedszkolu

Rozpoczęliśmy comiesięczny cykl zajęć sensorycznych, czyli zabaw rozwijających zmysły dotyku, węchu i smaku. Zaletą tych zajęć jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka. Na pierwszy raz Przedszkolaki robiły piankolinę. Zabawy w masie rękami i nogami było co niemiara :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Sadzimy kwiaty - maj 2017

W maju posadziliśmy kwiaty w doniczkach przed naszą placówką. Pracy było sporo, ale do Pani Dyrektor z pomocą przyszły Dzieci z każdej grupy z Lokomotywy :) Wyszło pięknie! Efekty pracy można zobaczyć w galerii.

Dzień otwarty w Żłobku i Przedszkolu!

Już jutro 27 maja 2017 r. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Piknik organizowany przez Lokomotywę. Będziemy świetnie się bawić przy konkursach z nagrodami, malowaniu twarzy, występie muzycznym Myszki Franciszki i pokazie baniek mydlanych. Dodatkowo będzie można zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz poskakać na zamkach dmuchanych. Znajdzie się także coś dla łasuchów - wata cukrowa! 

Czekamy w tą sobotę od 10:00 do 12:00!

Zapraszamy! :)

Z magią na wesoło czyli wizyta Magika z Teatru Magii i Iluzji

Ach co to były za czary! Znikający gołąb, latająca kula, królik z kapelusza, pieniądze wyciągane zza uszu i wiele innych sztuczek mogły zobaczyć dzieci z Lokomotywy. Pokaz niejednokrotnie był nagradzany nie tylko brawami, ale i śmiechem dzieci, które nie mogły wyjść z podziwu w jaki sposób to wszystko dzieje się na scenie. Dziękujemy Magikom z Teatru Magii i Iluzji za niesamowite przedstawienie :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Lekcja muzealna w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Projekt edukacyjny Muzeum ma za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę od najmłodszych lat. Nasze Przedszkolaki z grupy Tygrysków wzięły udział w takich warsztatach oferowanych przez Muzeum w Krakowie MOCAK. Spotkanie ze sztuką współczesną spodobało się dzieciom, z zainteresowaniem oglądały eksponaty oraz wykonały piękne prace plastyczne. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów!

Akademia Futbolu z Głową w Lokomotywie - Dzień Sportu 2017

W Międzynarodowy Dzień Sportu zajęcia dla Przedszkolaków poprowadził Pan Mikołaj Tarczyński - dyrektor oraz trener Akademii Futbolu z Głową. Misją Akademii jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie jak największej ilości dzieci do uprawiania aktywności fizycznej. Treningi uczą zdrowej rywalizacji, pracy zespołowej oraz dają dzieciom wiele radości. 

Relacja z treningu w Lokomotywie poniżej  :)

Warsztaty fotograficzne - poznajemy zawód fotografa

Przedszkolaki z grup "Tygryski" i "Kotki" przeniosły się w świat fotografii. Zobaczyły stare, czarno-białe i współczesne zdjęcia w różnych sceneriach. Dowiedziały się na czym polega zawód fotografa oraz poznały budowę i działanie aparatu cyfrowego. Mogły także samodzielnie wykonać zdjęcia swoim kolegom i koleżankom. To była wspaniała zabawa zakończona profesjonalną, wiosenno - wielkanocną sesją zdjęciową. 

Na relację zapraszamy do galerii!

Lekcja Przyrody - Poznajemy węże

Wczoraj gościliśmy w Lokomotywie znawcę i wielbiciela węży, który zainteresował dzieci ciekawostkami na temat tych gadów. Zajęcia z udziałem prawdziwych węży wcale nie były straszne dla naszych odważnych Żłobkowiczów i Przedszkolaków. Pytony i Boa okazały się przyjazne, a ich imiona: Julek, Klementynka, Klemens, Zygmunt i Kazik przypadły dzieciom do gustu :)

Zapraszamy na relację z zajęć!

Policja odwiedza Przedszkole

Mieliśmy kolejną okazję wziąć udział w lekcji zorganizowanej przez Komendę Policji w Krakowie. Podczas zajęć prowadzonych przez dwie Panie Policjantki Przedszkolaki dowiedziały się pod jaki numer alarmowy dzwonić w razie zagrożenia oraz mogły odbić swoje linie papilarne. Omawiane było także bezpieczne zachowanie na drodze i każdy wybrał sobie odblask do zawieszenia przy kurtce. Na koniec wszyscy oglądali samochód policyjny. Dzieci mogły wejść do środka i same włączyć syrenę policyjną. Grupy Tygrysków i Kotków były zachwycone pokazem świateł i dźwięków radiowozu :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Przedszkoliada 2017

W Krakowie w Hali Orła Piaski Wielkie odbyła się wielka impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour - największego w Europie wydarzenia o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Wśród kilkuset dzieci z lokalnych przedszkoli byliśmy i my! Razem z grupą z Radzikowskiego stworzyliśmy świetną drużynę :) Wytrwale braliśmy udział we wszystkich konkurencjach. Dzieci otrzymały medale, dyplomy Aktywnego Przedszkolaka oraz upominki od partnerów wydarzenia. Wspólnie z innymi Przedszkolakami stworzyliśmy ogólnopolski rysunek pt. "Pokoloruj Sport". Czerwony Kangur oraz Rodzice byli niezawodnymi kibicami. 

 Reprezentanci Lokomotywa Kraków spisali się na medal! 

Wspomnienia z Balu Karnawałowego 2017

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Balu Karnawałowego, który odbył się w Lokomotywie w tym roku. Zabawy i śmiechu było co nie miara :) Wszystkie dzieci brały udział w konkursach, tańcach i zabawach. Na końcu odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa w pięknych strojach karnawałowych. 

Przedstawienie - Śpiąca Królewna

W tym tygodniu nasze dzieci z Lokomotywy miały możliwość poznania bajki o Śpiącej Królewnie wystawionej przez Studio Teatralne Krak-Art. Profesjonalizm i zarazem poczucie humoru bohaterów oraz uczestnictwo naszych małych aktorów sprawiły, że sztuka była ciekawą interpretacją tak znanej historii.

Dziękujemy Grupie Teatralnej za przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia!


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!