Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

MARIA - dyrektor placówki, logopeda, surdopedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie (UP), gdzie ukończyłam pedagogikę specjalną, specjalność-surdopedagogika. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe: Logopedia i Pragmatyka Komunikacyjna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studia podyplomowe: Zarządzanie w Oświacie w Krakowie.

Z zamiłowania i z wyboru pedagog. Bardzo lubię pracę z małymi dziećmi. Sprawia mi przyjemność i ogromną satysfakcję patrzenie jak dzieci się rozwijają i z dnia na dzień zdobywają nowe umiejętności.

Interesuję się projektowaniem wnętrz, lubię czytać, podróżować oraz spędzać czas z rodziną. Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców ;)

 

 

ANIA – nauczyciel w przedszkolu, lektor j. angielskiego

 Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia magisterskie z dwóch kierunków, w tym z pedagogiki społeczno-opiekuńczej.  Ponadto posiadam kurs animatora czasu wolnego, oraz kurs wychowawcy kolonijnego.  Ukończyłam także studia podyplomowe z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. 

Moje pasje to głównie podróże i taniec. W wolnym czasie dużo czytam, piszę i uczę się nowych umiejętności.MONIKA – nauczyciel w przedszkolu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam na nim pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną ze specjalnością - terapia pedagogiczna. Bardzo lubię pracować z dziećmi, w szczególności wyjątkową przyjemnością jest dla mnie codzienne odkrywanie nowego dla nich świata. Przynosi mi to mnóstwo uśmiechu i satysfakcji. Dzięki temu mam dużo energii i zapału aby po tak miło spędzonym czasie zajmować się pracami typu hand- made, czytaniem książek oraz jazdą na rowerze.

ASIA – nauczyciel w przedszkolu

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika, Kształcenie Zintegrowane i Edukacja Przedszkolna na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych z arteterapii na UP w Krakowie.

Mam kilkuletnie doświadczenie z dziećmi od niemowlęcia do ucznia podstawówki. Od zawsze chciałam pracować z maluchami. Praca z dziećmi uruchamia we mnie pokłady kreatywności, energii i ukrytej cierpliwości, a przede wszystkim radości.

Prywatnie kocia mama uzależniona od czekolady :-)

MONIKA – nauczyciel w przedszkolu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Kierunki jakie ukończyłam to Pedagogika-Doradztwo Społeczne, Pedagogika Społeczno - Opiekuńcza. Dodatkowo uzupełniłam swoje wykształcenie na studiach podyplomowych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyłam także kurs Animatora Czasu Wolnego oraz Animatora Gier i Zabaw Dziecięcych.

Od września jestem nauczycielem w najmłodszej grupie przedszkolnej - Niedźwiadki. Robię to o czym marzyłam od najmłodszych lat. Praca z dziećmi jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, sprawia mi wiele radości i daje dużo satysfakcji :) Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas nową przygodą i wyzwaniem.

 

ASIA – nauczyciel w przedszkolu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego - kierunek pedagogika społeczno – opiekuńcza z pedagogiką szkolną oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego - kierunek zarządzanie w sektorze publicznym. Ukończyłam również studia podyplomowe – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, czytam książki i spędzam czas ze znajomymi, gdy tylko mam go trochę więcej to podróżuję.

Jako wychowawca w przedszkolu spełniam się zawodowo, a prowadząc zajęcia z języka angielskiego rozwijam swoje umiejętności. Uważam, że nauka przez zabawę jest najlepsza dla dzieci, więc na moich zajęciach wszyscy świetnie się bawimy :)

   AGATA – nauczyciel w przedszkolu

 Jestem absolwentką Uniwersytetu  Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogicznym o specjalności psychopedagogika opiekuńczo-terapeutyczna, a także studia licencjackie o specjalności doradztwo zawodowe     i personalne. Dodatkowo byłam uczestniczką studiów podyplomowych z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.  

Bardzo lubię dzieci więc praca z nimi sprawia mi dużo radości i dodaje pozytywnej energii. Pamiętając o tym, że dzieci są małymi ludźmi bez wielostronnego doświadczenia, staram się by każdy dzień spędzony przez nich w przedszkolu był źródłem nowej wiedzy                         i nabywaniem nowych umiejętności poprzez to, co lubią najbardziej, czyli urozmaicaną zabawę.

W wolnym czasie lubię zgłębiać zagadnienia psychologii ogólnej, oglądać programy naukowe, a także chodzić na długie spacery by podczas nich przyglądać się wszystkiemu dookoła- wtedy najskuteczniej potrafię zapanować nad swoim gadulstwem ;)

KAROLINA - nauczyciel w przedszkolu, lektor języka angielskiego

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna. Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich o specjalności Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna (UP). Posiadam również uprawnienia do nauki dzieci języka angielskiego, ponieważ w trakcie pięcioletniego pobytu w Wielkiej Brytanii ukończyłam kurs językowy University of Cambridge (na poziomie B2).

Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci (syn ma 6 lat, córka 3 lata). Lubię czytać książki na temat wychowania, rozwoju dzieci oraz z zakresu psychologii. W wolnym czasie chodzę do kina, szyję na maszynie oraz gram w squasha.

KAROLINA  – Sensoplastyk (R) pomoc nauczyciela w przedszkolu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na kierunku Pedagogika społeczno opiekuńcza z z pedagogiką szkolną. Obecnie będę uzupełniać swoje wykształcenie na studiach magisterskich. Dodatkowo jestem Trenerem I st. Sensoplastyka(R), prowadzę zajęcia w każdej z grup przedszkolnych oraz żłobkowych. Zajęcia mają na celu wspierać rozwój kreatywności, twórczego myślenia, zmysłów. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam  pracując jako niania oraz od 10 lat jestem harcerskim instruktorem. Praca z dziećmi jest moją pasją. Od najmłodszych lat wiedziałam, że tym chce się zająć w przyszłości. Prywatnie jestem mamą dwu latki :)

 

WIOLA- nauczyciel w przedszkolu, instruktor tańca

Studia, które ukończyłam na krakowskich uczelniach to: Wychowanie małego dziecka na Uniwersytecie Pedagogicznym, Pedagogika społeczno - opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Akademii WSB.

Zawód nauczyciela jest moja pracą ale również pasją, która każdego dnia  przynosi mi mnóstwo satysfakcji mierzonej uśmiechami moich wychowanków. W każdym dziecku staram się dostrzec jego potencjał. Zachwycam się wyobraźnią i błyskotliwością moich podopiecznych. Dzieci dają mi mnóstwo pozytywnej energii, dzięki której nie zatracam drzemiącej we mnie cząstki dziecka, pozwalającej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Prywatnie jestem również tancerką, dlatego zabawy ruchowe i taneczne są koniecznością na naszych przedszkolnych zajęciach :)

 
Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!