- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Dni Otwarte w Lokomotywie - Wielki Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodziny

Drodzy Rodzice, dziękujemy za udział w Wielkim Pikniku Rodzinnym 2017.
Tegoroczne zainteresowanie Dniami Otwartymi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!
Dziękujemy Państwu za ten wspólnie spędzony czas, świetną atmosferę i moc pozytywnej energii.

Z pewnością wszyscy, którzy byli obecni - będą jeszcze długo wspominać ten dzień ;)
Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią! :)

Urodziny Poli

Sto lat! :)

DZIEŃ MAMY w grupie 4-latków

Życzymy spełnienia marzeń! :)

DZIEŃ MAMY w grupie 3-latków

Drogie Mamy - Wszystkiego Najlepszego! :)

Pszczoły i ich ule

Pszczoły to niezwyle pracowite i piękne owady. To dzięki nim jest życie na ziemi, a także lekarstwo na chore gardło.

Co robią? Gdzie mieszkają? Dlaczego są tak ważne dla naszego życia? - Przedszkolaki już znają odpowiedzi na te pytania! 

Nowe zabawki cieszą nas ogromnie!

Od maja w naszmym ogrodzie znajduje się nowe meble ogrodowe dla dzieci: pękna zjeżdżalnia stolik z ławeczkami, kosz do gry w koszykówkę. Do tego moc zabawek do zabawy w piaskownicy i nie tylko :) Samochody, przyczepy, taczki, łopatki, grabki, foremki, piłki, narzędzia i wiele, wiele innych...
Nowe zabawki to jeszcze więcej radości dla naszych dzieci! 
Szerokie uśmiechy są na to najlepszym dowodem!

Wiosenna Myszka Franciszka

Zajęcia muzyczno-rytmiczne w ogrodzie? - Czemu nie!
W ciągu 30 minut zajęć zagościły u nas: radosny śpiew, zagadki muzyczno-rytmiczne, zadania ruchowe, konkursy :) Świeże powietrze i genialnie poprowadzone zajęcia są gwarancją dobrego humoru i zadowolenia dzieci.

4 urodziny Leona

Sto lat! :)

Dzień Kosmosu

Czym jest kosmos?
Jak wygląda?
Jak funkcjonuje? 
Gdzie on jest?

Na te i inne pytania nasze Przedszkolaki znają już odpowiedź ;) 3-latki wcieliły się w rolę planet, krążyły po orbicie, odtwarzały Układ Słoneczny, a na końcu wszystko dzielnie zilustrowały. Wiedzą jakie mamy planety i czym jest orbita ;) 
Nauka przez zabawę - to najlepsza nauka na świecie :)

III OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW -

W poniedziałek(15.05.2017) Przedszkolaki z Lokomotywy wzięły udział w III Ogólnopolskmim Maratonie Przedszkolaków pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola,który został opisany przez organizatorów, jako:

"NIEZYWKŁE WYDARZENIE
WIELKIE EMOCJE
SUPER ZABAWA!
POKONAJMY WSPÓLNIE DYSTANS MARATONU!"

Przedszkolaki z Lokomotywy podjęły wyzwanie i dołączyły doogólnopolskiej akcji, której głownymi celami były - promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 119 im. Janiny Porazińskiej w Krakowie, maraton odbył się na boisklu szkolnym.
Zawody sprawiły dzieciom wiele radości, obudziły w nich ducha współzawodnictwa, ale też dały wiele satysfakcji. To pierwszy raz, kiedy Przedszkolaki z Lokomotywy wzięły udział w tego typu akcji, ale z pewnościę nie ostatni! ;)

Piłka :)

Przedszkolaki uwielbiają być w ruchu, dlatego rozwijanie ich zainteresowań w zakresie sportu jest tak ważne. 
Dzięki tym zajęciom, dzieci mają możliwość poznania zasad gry zespołowej i indywidualnej, zaznajomienia się z pozytywnym wpływem aktywności fizycznej na zdrowie i rozwijania swoich umiejętności, a wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora.

Zajęcia z piłki, to świetna inwestycja czasu i energii dzieci.

Zajęciom przyświeca hasło: "To nie pomyłka, przedszkole i piłka!"

Kto ugasi ogień?

W dniu 04.05.2017 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Z tej okazji dzieci poznały tajniki tegoż zawodu, a także same wcieliły się w rolę strażaków.
"Kto ugasi ten ogień?" - czyli Przedszkolaki z Lokomotywy w akcji :)

Kwietniowa Sensoplastyka

Nasze Przedszkolaki i Żłobiaczki uwielbiają Sensoplastykę :) Jest to rodzaj aktywności, który wpływa pozytywnie na rozwój wszystkich zmysłów, równocześnie przybliżając dzieciom otaczający je świat. W trakcie zajęć dzieci są niewzykle aktywne, a przy tym absolutnie bezpieczne. Ich aktywnośc nie jest ograniczana zakazami, wręcz przeciwnie, mają prawo do spontaniczności i ekspresji.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!