WAŻNE WYDARZENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - GRUDZIEŃ (MALI CZARODZIEJE - GRUPA STARSZA) - prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


WAŻNE WYDARZENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - GRUDZIEŃ (MALI CZARODZIEJE - GRUPA STARSZA)

Data publikacji: 02-12-2018
 • 03.12. (PONIEDZIAŁEK, GODZ. 14:30) WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU POŁĄCZONA ZE ZDJĘCIAMI 

 

Tego dnia w przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa z Mikołajem.

 

 • 03.12. (PONIEDZIAŁEK, GODZ. 16:30 – 17:00) DOGOTERAPIA W PRZEDSZKOLU 

 

 • 04.12. (WTOREK, GODZ. 8:40)WYJŚCIE DO TEATRU NOWEGO NA SPEKTAKL PT. „ MIKOŁAJEK SZUKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

 

Prosimy o wpłatę do nauczycielek grupy kwoty 15 zł na spektakl.

 

 • 11.12. (WTOREK, GODZ.10:10) - WYJAZD DO BIBLIOTEKI DZIECIĘCEJ

 

Prosimy o wpłatę 5 zł na busika, o dostarczenie kart bibliotecznych oraz przyniesienie wypożyczonej wcześniej książki, która zostanie oddana. 


 • 13. 12. (CZWARTEK, GODZ. 9:30)BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI.

 

 • 18.12. ( WTOREK, GODZ. 14:00) –  PRZEDSTAWIENE JASEŁKOWE W PRZEDSZKOLUSERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW POŁĄCZONY ZE WSPÓLNYM KOLĘDOWANIEM ORAZ POCZĘSTUNKIEM.

 

Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci zgodnie z ich jasełkową rolą.

Rodziców, którzy wpisali się na listę chętnych do pomocy przy poczęstunku na przedstawieniu jasełkowym prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek grupy w celu ustalenia szczegółów.

 

ŁĄCZNIE PROSIMY O WPŁĄTĘ W TYM MIESIĄCU KWOTY 20 ZŁ. 


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!