WAŻNE WYDARZENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - STYCZEŃ (ZŁOTE RYBKI - GRUPA MŁODSZA) - prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


WAŻNE WYDARZENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - STYCZEŃ (ZŁOTE RYBKI - GRUPA MŁODSZA)

Data publikacji: 06-01-2019
 • 04.01. (PIĄTEK, GODZ. 10:00) BAL KARNAWAŁOWY Z UDZIAŁEM DJ I POCZĘSTUNKIEM DLA DZIECI. DODATKOWO W TYM DNIU ODBĘDZIE SIĘ SESJA ZDJĘCIOWA. 

 

W tym dniu mile widziane stroje, przebrania lub ubiór wygodny do tańca.

Rodziców, którzy wpisali się na listę chętnych do pomocy przy poczęstunku na bal karnawałowy prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek grupy w celu ustalenia szczegółów.

 

 • 07.01. (PONIEDZIAŁEK, GODZ. 16:00 – 16:30) DOGOTERAPIA W PRZEDSZKOLU 

 

 • 18.01. (PIĄTEK, GODZ. 9:30)„PADA ŚNIEG, PUSZYSTY ŚNIEG” –  OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚNIEGU W PRZEDSZKOLU

 

 • 21.01. ( PONIEDZIAŁEK, GODZ. 11:00) –  PRZEDSTAWIENE JASEŁKOWE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW NA WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW POŁĄCZONY ZE WSPÓLNYM KOLĘDOWANIEM ORAZ POCZĘSTUNKIEM.

 

Prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci zgodnie z ich jasełkową rolą.

Bardzo prosimy chętnych rodziców o pomoc w przygotowaniu poczęstunku na Dzień babci i dziadka. W celu ustalenia szczegółów prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek grupy.

 

DODATKOWO W TYM MIESIĄCU ODBĘDZIE SIĘ WYJAZD DO SALI ZABAW. O SZCZEGÓŁACH WYJAZDU BĘDZIEMY INFORMOWAĆ RODZICÓW NA BIEŻĄCO. 
Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!