Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

Marta - dyrektor

Obecnie posiadam 6 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Ukończyłam dwie uczelnie wyższe (specjalizacja nauczanie wczesnoszkolne z muzyką oraz nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne)

Zawsze chciałam zostać nauczycielem dzieci, dlatego wybór moich studiów i pracy nie jest przypadkowy. Jako nauczyciel zawsze dokładam wszelkich starań, aby „moje dzieci” rozwijały się wszechstronnie i nabyły gruntowną podstawę niezbędną w dalszym procesie edukacji.

Jestem osobą młodą i ambitną, angażuję się w pracę z dziećmi, zarówno pod względem merytorycznym jak i artystycznym. Mam entuzjastyczne nastawienie do życia i ludzi. W swoim kontakcie z dziećmi i z rodzicami jestem zorganizowana i pomysłowa. Z dotychczasowego doświadczenia zawodowego czerpię ogromną radość i satysfakcję oraz nadzieję, że wszystko co robię umożliwi mi zostanie jeszcze lepszym dyrektorem.


Małgorzata - opiekunka

Jestem absolwentem studiów wyższych na kierunku pedagogicznym, o specjalności edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania muzycznego. Wiedze zdobywałam w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W czasie trwania studiów odbyłam praktyki z nauczania początkowego oraz wychowania muzycznego, podczas których nabyłam doświadczenia niezbędnego do wykonywania tego zawodu. Odbyłam również półroczny staż w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku ,,Misiek" w Nowym Sączu. Doświadczenie zdobywałam również pracując jako opiekunka dzieci w prywatnych rodzinach. 
Każdy dzień w pracy stanowi dla mnie wyzwania, którym staram się podołać, mając na uwadze fakt, że każde dziecko jest wyjątkowe i prezentuje odmienne potrzeby niż jego rówieśnicy. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, a w pracy kieruję się przede wszystkim ich dobrem. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech i każdy, choćby najmniejszy sukces wychowanka.
Dzięki trzyletniej nauce w klasie o profilu matematyczno-informatycznym nie boję się nowych technologii i bardzo chętnie wykorzystuję je w kreatywny sposób do pracy z dziećmi. Moim zamiłowaniem do tańca i doświadczeniem nabytym podczas kilkunasto-letniego członkostwa w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca " Piątkowioki" dzielę się w trakcie prowadzenia zajęć muzyczno- rytmicznych. 
Fotografia która jest moim hobby, stanowi także idealne narzędzie do zatrzymywania najpiękniejszych, a zarazem ulotnych chwil podczas pracy z dziećmi. Umożliwia także Rodzicom w pewien sposób obserwowanie rozwoju swojej pociechy.

 

 

Renata - logopeda

jestem absolwentką peagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim (specjalizacja: psychoporofilaktyka społeczna). Dodatkowo ukończyłam takie kierunki jak: edukacja elementarna, logopedia przedszkolna i szkolna oraz oligofrenopedagogika). Uwielbiam podróżować, a w wolnych chwilach czytać książki.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!