- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Szkolenie z prof. Martą Bogdanowicz

8 czerwca 2019 r. Panie Nauczycielki z Naszego Przedszkola wzięły udział w szkoleniu pt. "Profilaktyka niepowodzeń szkolnych. Rozpoznawanie ryzyka dysleksji w edukacj przedszkolnej. Piosenki i zabawy wspomagajace rozwój dziecka. " poprowadzonym przez Panią Profesor Martę Bogdanowicz w Przedszkolu Sióstr Karmelitanek w Gołkowicach.

Przedszkole zamknięte - weekend majowy

Informujemy, że w dniu 2.05.2019 przedszkole będzie zamknięte.

Przedszkole zamknięte

Informujemy, że w dniach 19.04-22.04.2019r. (tj. piątek-poniedziałek) przedszkole będzie zamknięte.

Dzień Rodziny

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z Przedszkolakami na Piknik rodzinny z okazji Dnia Rodziny i Dnia Dziecka, który odbędzie się w ogrodzie Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Lokomotywa” dnia 02.06.2018 ( sobota) godz.: 10:00 -12:00.

W razie niekorzystnych warunków pogodowych (deszcz, burza) uroczystość zostanie przełożona.

                                                                                                                             

Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Prosimy, aby w tym dniu nasze Przedszkolaki założyły zielone ubrania i kolorowe skarpetki nie do pary – na znak integracji z osobami z zespołem Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

BIBLIOTEKA

INFORMACJA

Informujemy, że 27 lutego (wtorek) o godz. 09:10 odbędzie się wyjazd grup starszych do Biblioteki Publicznej dla Dzieci w Nowym Sączu.

Zajęcia z psem terapeutą

INFORMACJA

Informujemy, że 23 lutego (piątek) odbędzie się Dogoterepia. 

09:00 – 09:30         I grupa

09:30 – 10:00         II grupa

 10:00 – 10:30         III grupa

Dogoterapia

INFORMACJA

Informujemy, że 26 stycznia (piątek) o godzinie 09:00 odbędą się zajęcia z Psem terapeutą.

Biblioteka

INFORMACJA

Informujemy, że 22 stycznia (poniedziałek) o godz. 09:40 grupy starsze: Motylki i Biedronki pojadą do Biblioteki Publicznej dla Dzieci w Nowym Sączu.

Bal Karnawałowy

INFORMACJA

15 stycznia (poniedziałek) o godzinie 14:00 odbędzie się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY z udziałem DJ. 
                 Zachęcamy do przygotowania dla swoich pociech strojów karnawałowych.

Jasełka

DRODZY RODZICE!

Serdecznie zapraszamy na Przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się 18 stycznia (czwartek)
o godzinie 10:30.

HARMONOGRAM PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przedstwień teatralnych w naszym przedszkolu.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!