GALERIA - prywatne przedszkole Lokomotywa

GALERIA

Wiśniowieckiego - 25.01.2018 - Jasełka

Przedszkolaki dla swoich Kochanych Dziadków przygotowały widowisko jasełkowe oraz drobne upominki. Dziadkowie wraz z wnukami spędzili miło czas w naszym przedszkolu przy kubku ciepłej herbatki i kawałku pysznego ciasta, za które serdecznie dziękujemy nieocenionym Rodzicom.

jas 1
jas 2
jas 3
jas 4
jas 5
jas 6
jas 7
jas 8
jas 9
jas 10
jas 11
jas 12

Wiśniowieckiego - 22.01.2018 - Wizyta w Bibliotece

"Pełno książek w bibliotece, A w tych książkach same hece." Biedronki i Motylki odkrywają zakamarki Biblioteki dla Dzieci :)

biblio 1
biblio 2
biblio 3
biblio 4
biblio 5
biblio 6
biblio 7

Wiśniowieckiego - 15.01.2018 - Bal karnawałowy

"Karnawał w przedszkolu - stroimy więc sale. Ma być w nich bajkowo, przytulnie, wspaniale. Wesołą zabawę wodzirej prowadzi. Jak tańczyć każdemu na pewno doradzi. Zabawa w przedszkolu, wesoła zabawa. Niech trwa jak najdłużej wspaniały karnawał".

Bal 1
bal 2
bal 3
bal 4
bal 5
bal 6
bal 7
bal 8
bal 9

Wiśniowieckiego - 01.12.2017 - Pasowanie na Przedszkolaka

Dziś jest dzień wyjątkowy, dla maluszków wprost bajkowy. Uroczystość nie byle jaka - to pasowanie na przedszkolaka! Prosimy o duże brawa, bo to poważna sprawa.

pas 1
pas 2
pas 3
pas 4
pas 5
pas 6
pas 7
pas 8
pas 9
pas 10
pas 11

Wiśniowieckiego - 22.12.17 - Teatr Tak: „Co się stało z Mikołajem”

„Co się stało z Mikołajem” Jestem Bąbel, skrzat. Otrzymałem arcyważne zadanie. Nadchodzi czas rozdawania prezentów, a Mikołaj zapadł się pod ziemię. Muszę go odnaleźć. Zaprzęgam więc Rudolfa i ruszam na poszukiwania. Kierunek – Arizona, a tam spotkanie z Kowbojem kłamczuchą. Kierunek – Afryka, a tam egzotycznie świąteczny taniec z kolegą Tamtamtu. Po Mikołaju ani śladu. Może w świecie bajek? Tu na mnie czeka nieszczęśliwy Trol Trollo, który ofiaruje mi flakonik z podejrzanym syropkiem. Co mi po syropku, kiedy Mikołaja ani widu ani słychu?! Może Czarnoksiężnik będzie wiedział? On i jego trzy magiczne skarpety z zagadkami? Jeśli dzieci mi pomogą jest szansa, aby wszystko skończyło się szczęśliwie…

Tak 1
tak 2
tak 3
tak 4
tak 5
tak 6
tak 7
tak 8

Wiśniowieckiego - 29.11.17 - Teatr Tak „Milutka w malachitowym borze”

„Milutka w malachitowym borze” Jestem Milutka. Pół-kwiat pół-dziewczynka, mieszkająca na łące pośród innych bajek. Mama wprawdzie mówiła, żebym nikogo do domu nie wpuszczała, lecz pokusa była większa. Niestety Lis Sadełko okazał się zwykłym oszustem. Mama uczyła, bym sama nigdzie nie wychodziła, ale postanowiłam wyjść z domu w poszukiwaniu skradzionych przez złodziejaszka korali. Stało się. Zabłądziłam. Szukając powrotnej ścieżki spotkałam Dziadka Borowego, który podwiózł mnie swym wesołym zaprzęgiem do najbliższej wioski. Mimo ostrzeżeń dobrego człowieka, bym z nikim nie rozmawiała trafiłam na wróżkę Hortensję. Kusząc słodkimi piernikami uwięziła mnie i poszła nazbierać ziół do zupy. Korzystając z jej nieobecności z całej siły wołałam o pomoc, ale odpowiadało mi tylko echo. Na szczęście głosy usłyszał Krasnal Hałabała, który bezpiecznie odprowadził mnie do domu.

Milutka 1
milutka 2
milutka 3
milutka 4
milutka 5
milutka 6
milutka 7

Wiśniowieckiego - Dogoterapia

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z psem terapeutą.

dogo 1
dogo 2
dogoo 3
dogoo 4
dogoo5
dogoo6
dogoo7

Wiśniowieckiego - 25.11.2017 Dzień Pluszowego Misia

"Proszę państwa, oto miś Miś jest bardzo grzeczny dziś, Chętnie państwu łapę poda Nie chce podać? A to szkoda." 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyprowadziły do Przedszkola swoich pluszowych przyjaciół :)

mis 1
mis 2
mis 3
mis 4
mis 5
mis 6
mis 7
mis 8
mis 9

Wiśniowieckiego - Spotkanie z Panem Policjantem

W naszym przedszkolu gościliśmy Pana Policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który przestrzegał dzieci przed niebezpieczeństwami, na które mogą być narażeni.

policjant 1
policjant 2
policjant 3
policjant 4
policjant 5
policjant 6

Wiśniowieckiego - 05.11.2017 Dzień Postaci z Bajek

"Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa. Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe, a dzieci wiem coś o tym latają samolotem..." 5. listopada świętujemy Dzień Postaci z Bajek. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Naszej Bajkowej Krainy!

baj 1
baj 2
baj 3
baj 4
baj 5
baj 6
baj 7
baj 8
baj 9
baj 10
baj 11

Wiśniowieckiego - Spotkanie z Panią Higienistką

Skoro 12 września obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej a 6 października Dzień Uśmiechu, to zaprosiliśmy Panią Higienistkę, która pokazała naszym Przedszkolakom, jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej i zachować piękny uśmiech :)

Hig 1
hig 2
hig 3
hig 4
hig 5
hig 6

02.10.2017 Ruszamy!

Pszczółki 1
Pszczółki 2
Pszczółki 3
Motylki 1
Motylki 2
Motylki 3
Motylki 4
Biedronki 1
Biedronki 2
Biedronki 3
biedronki 4

Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!