Przedszkole Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 26 - prywatne przedszkole Lokomotywa
 • Kontrast:
 • A
 • A
Nasze placówki 501 162 627przedszkole@lokomotywa.nowytarg.pl

ul. Wojska Polskiego 26

Nowy Targ

Przedszkole Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 26

Aktualności

Przedszkole na medal

W tym roku nasze przedszkole brało udział w plebiscycie Gazety Krakowskiej, 

więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pochwalic się naszym wspólnym sukcesemSmile

Decyzja Rady Miasta Nowy Targ

Z przyjemnością informujemy, że 26 marca 2018 r. Rada Miasta Nowy Targ podjęła uchwałę Nr XLVII/450/2018 w sprawie przedłużenia umów dzierżawy nieruchomości na okres do trzech lat, tym samym umożliwiając nam kontynuowanie działalności przedszkolnej przy ul. Wojska Polskiego 26 w Nowym Targu przez kolejne trzy lata. 

KONKURS RECYTATORSKI

27 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbędzie się

konkurs recytatorski pt. "TUWIM I BRZECHWA DZIECIOM". 

Szczegóły u pań nauczycielek poszczególnych grup.

Wszystkie aktualności »
 • Mam troje dzieci, dwoje starszych chodziło do różnych przedszkoli, w tym roku najmłodszy poszedł do Lokomotywy i nigdzie jeszcze nie widziałam tak dobrej opieki jak tutaj

  Mama Jasia

 • Oddałam do przedszkola synka z poważną wadą wymowy, przez tylko 1 rok w Lokomotywie zaczął mówić prawie poprawnie, zrobił się bardzo odważny i kontaktowy – bardzo dziękuję Paniom, a zwłaszcza Pani od logopedii

  Mama Krzysia

 • Wyposażenie super, wszystko tak ładnie pachnie nowością, jest takie ślicznie kolorowe, moja córka nawet w sobotę pyta się czy może
  iść już do przedszkola ;)

  Tosia i jej mama

 • Wreszcie przedszkole na wysokim poziomie, sale zabaw, sypialnia, super plac zabaw a panie najwspanialsze na świecie… Oddałam tam swoje bliźniaki i aż szkoda, że nie ma szkoły podstawowej w Lokomotywie

  Arek

 • Moja mała przychodzi do domu i śpiewa po angielsku!! Trudno to może jeszcze zrozumieć, ale jak na niecałe 3 latka to jestem zachwycona :)

  Alicja, mama Zuzi

 • Polecam mocno
  – wystrój super,
  panie jeszcze lepsze
  a zajęcia z gimnastyki cudne po prostu – wiem, bo byłam na jednych

  Karolina

 • Pierwszy raz moje dziecko widzało przedstawienie, przyszła taka zachwycona z przedszkola, że nie mogłam jej uspokoić;)

  Weronika, mama Neli

WAKACJE W LOKOMOTYWIE

Na półkolonii w Lokomotywie nikt nie marudzi, jest tyle atrakcji, że nikt się nie nudzi:))

Spotkanie z Wirśko

27 marca odbyło się spotkanie edukacyjne pt. "Bezpieczeństwo kontaktu z psem-podstawowe zasady" z udziałem psa rasy Polski Owczarek Podhalański- Wirśko. Nasz gość to młodzieżowy Champion Polski z Borowej Strągi.

Urodziny w Lokomotywie:))

Każde dziecko marzy, aby dzień urodzin był najpiękniejszy.To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wspólne świętowanie to czas kiedy jubilat może poczuć się wyjątkowo, dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka :)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy Przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

Wizyta starszaków w Szkole Podstawowej nr.2 w Nowym Targu

Dnia 16.03.2017 starszaki z naszego przedszkola udały się do Szkoły Podstawowej nr.2 na przedstawienie przygotowane przez klasy 0 "A" i "0" B pt. " Witaj Wiosno" .

Warsztaty w Castoramie

Warsztaty w Majsterkowie :)


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!