Galeria - prywatne przedszkole Lokomotywa
  • Kontrast:
  • A
  • A
Nasze placówki 501 162 627przedszkole@lokomotywa.nowytarg.pl

ul. Wojska Polskiego 26

Nowy Targ

Galeria

BAL KARNAWAŁOWY W LOKOMOTYWIE 2019 R.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły,często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było tego roku u nas:)

STO LAT BABCIU, STO LAT DZIADKU !!!

To były naprawdę wyjątkowe dni...W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy bardzo uroczyście. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla ukochanych osób.Nie zabrakło humoru, mnóstwa śmiechu oraz gratulacji dla wspaniałych artystów. Ukoronowaniem uroczystości był pyszny poczęstunek :0))

PRZYSZŁA ZIMA BIAŁA...

Tegoroczna zima dokazała ilością śniegu, dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu:)

Mikołaj w Lokomotywie

6 grudnia 2018 r. od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci z uśmiechem na twarzach ubrane w czerwone stroje czekały na ważnego gościa. Mikołaj nie zawiódł. Zawitał z samego rana do przedszkola w towarzystwie asystenta. W tym roku wyjątkowo Mikołaj dotarł do nas samochodem. :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W MOTYLKACH I JEŻYKACH

Święto Pluszowego Misia

W dniu 23 listopada 2018 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W PSZCZÓŁKACH

6 listopada 2018 r. odbyło się pasowanie wszystkich maluszków. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne, pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

OWOCOWY DZIEŃ W LOKOMOTYWIE :)

17 PAŹDZIERNIKA 2018 R. W NASZYM PRZEDSZKOLU OBCHODZILIŚMY "OWOCOWY DZIEŃ". UPŁYNĄŁ ON POD ZNAKIEM ZDROWYCH, KOLOROWYCH I PYSZNYCH OWOCÓW :)

To już jesień...

21 września 2018 r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o porach roku, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa :))

ADAPTACJA 2018

Adaptacja w naszym przedszkolu to stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowego miejsca i osób go otaczających, które odbywa się poprzez wspólny udział dzieci w zabawach i zajęciach oraz przedłużanie pobytu dziecka w przedszkolu – od kilkunastu minut, przez godzinę, dwie, aż do kilku godzin.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA 2018 :)

Mija kolejny rok szkolny i znów żegnamy najstarsze grupy. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach wystąpiły przed rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

WIELKI PIKNIK RODZINNY 2018 :)

Piknik rodzinny to wspaniała impreza integrująca środowisko rodzinne.Cechowała ją sprawna organizacja, ciekawy program a nade wszystko wspaniała zabawa:))

WYCIECZKA NIEDŹWIADKÓW DO ZAKOPANEGO

Dnia 11 maja starszaki zwiedzały Tatrzańskie Muzeum Przyrodnicze,a także odwiedziły Manufakturę cukierków,gdzie zobaczyły jak powstają słodkości:)

KONKURS RECYTATORSKI W LOKOMOTYWIE

Dnia 27.04.2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Brzechwa i Tuwim dzieciom". Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego wiersza z twórczości J. Brzechwy lub J. Tuwima przez dzieci 3,4,5,6 - letnie.

KOLOROWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Przyjście nowej pory roku-wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Witając wiosnę, 21 marca dzieci obchodziły "Kolorowy Dzień". W tym dniu grupa Jeżyków przygotowała dla całego przedszkola wiosenne przedstawienie pt. "Wiosna już, a Wielkanoc tuż, tuż..." wprowadzając jednocześnie świąteczny nastój.

STOP SMOG- zajęcia edukacyjne

Nasze Przedszkole realizuje projekt edukacyjny "STOP-SMOG". Starszaki podnosiły poziom świadomości ekologicznej z zakresu problemu złej jakości powietrza. Zapoznały się z pojęciem smogu i zanieczyszczenia powietrza.

KARNAWAŁ W LOKOMOTYWIE 2018

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W tym roku zabawę prowadziła grupa animacyjna "Events". Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom:))

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Na zewnątrz było mroźnie, ale w naszym przedszkolu bardzo gorąco!Wszystko to za sprawą Dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka :))

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na Niego czekają..

W piątek 8 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, tym samym wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania nasz gość życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok :)

Bal Andrzejkowy 2017 :))

30 listopada w naszym przedszkolu odbył się bal. Tego dnia wszystkie dzieci przeniosły się do krainy wróżb i czarów.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA :))

8 listopada 2017 r. najmłodsze dzieci tj. "Pszczółki" i "Sówki" zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków. Był to pierwszy tak ważny debiut najmłodszych przedszkolaków.

DZIEŃ CZERWONY

We wtorek 17.10.2017 r. świętowaliśmy "kolorowy dzień" w przedszkolu. Dominował kolor czerwony, ponieważ głównym bohaterem dnia był POMIDOR.

Powitanie Jesieni

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza " Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o porach roku, a przede wszystkim wspaniała zabawa!

ADAPTACJA 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE STARSZAKÓW :))

WIELKI PIKNIK RODZINNY:))

08.06.2017 r w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw, a słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować.

DZIEŃ DZIECKA:)

AKCJA W NASZYM PRZEDSZKOLU PT. "RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM"

Przedstawienie Tygrysków

Dogoterapia w marcu:)

Zajęcia regionalne :))

Dogoterapia w lutym :)

Teatrzyk pt. " Kot w butach"

Dnia 21. 02. 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu grupę MAGNUS, która przedstawiła teatrzyk pt. " Kot w butach".

Bal karnawałowy luty 2017

pasowanie na przedszkolaka 2016/2017

matematyka na wesoło w gr. "Niedźwiadków"

matematyka na wesoło w gr.

Teatrzyk "Bajdurka" w naszym przedszkolu

zajęcia adaptacyjne 2016 - dla nowych dzieci :)

zajęcia adaptacyjne 1
zajęcia adaptacyjne 2
zajęcia adaptacyjne 3
zajęcia adaptacyjne 4
zajęcia adaptacyjne 5
zajęcia adaptacyjne 6
zajęcia adaptacyjne 7
zajęcia adaptacyjne 8
zajęcia adaptacyjne 9
zajęcia adaptacyjne 10
zajęcia adaptacyjne 11
zajęcia adaptacyjne 12
zajęcia adaptacyjne 13
zajęcia adaptacyjne 14

Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!