- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Mikołaj w przedszkolu 2018

Mikołaj w przedszkolu 2018.

Przedszkole "Lokomotywa" wyróżnione w konkursie plastycznym

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa poinformował o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej pt: „Przedszkolaki segregują odpady”. Komisja konkursowa po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła wyróżnić Niepubliczne Przedszkole Lokomotywa w Tarnowie.

Piknik rodzinny w żłobku i przedszkolu

W sobotę 10 czerwca na terenie Przedszkola i Żłobka "Lokomtywa" w Tarnowie odbył się Piknik rodzinny.

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje mamy i tatusiów, aby zaprezentować program artystyczny z okazji ich święta. Przygotowały też okolicznościowe laurki, które wręczyły kochanym rodzicom.

Magiczne Maroko w przedszkolu

Dziś dzieci w przedszkolu odwiedziła Pani Magda Moll Musiał, która poprowadziła Warsztaty Podróżnicze z cyklu "POZNAJEMY ŚWIAT".

Sadzenie warzyw i ziół w ogrodzie w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola sadziły warzywa i zioła. Poznały w ten sposób cykl życia roślinek oraz metody dbania o ich pielęgnacje i rozwój.

Poznajemy symbole narodowe

Święto Narodowe 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. To święto, jak i poprzedzający je Dzień Flagi (2 maja) są okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie najbliższych,
wszystkim dzieciom i ich rodzinom
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Personel
Niepublicznego Przedszkola "Lokomotywa" w Tarnowie.

Poznajemy zawody - Florystka

Dziś w przedszkolu, w ramach cyklu zajęć "Poznajemy zawody" gościliśmy panią Florystkę.

Wiosna zawitała do przedszkola Lokomotywa

Wiosna w naszym żłobku zagościła wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dzieci zaprosiły panią Wiosnę do wspólnej zabawy. Aby było jej u nas miło i wesoło...

Zabawa karnawałowa w żłobku i przedszkolu

Dzisiaj w naszym żłobku i przedszkolu odbyła się zabawa karnawała.

Spektakl „Magiczne słowo” teatru lalek „Bajka”

W miniony czwartek do naszego przedszkola zawitał teatrzyk lalek dla dzieci. Obejrzeliśmy przedstawienie pt: „Magiczne słowo”, które uzmysłowiło dzieciom jak ważne jest w życiu używanie czarodziejskich słów oraz szacunek do drugiego człowieka.

Z prądem nie ma żartów! Zajęcia dla przedszkolaków

Dziś dzieci w przedszkolu dowiedziały się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z energii elektrycznej w naszych domach.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!