Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

     

Edyta Kowalska - dyrektor Żłobka i Przedszkola

Z zawodu jestem położną dyplomowaną oraz pedagogiem.

Ukończyłam  MSZ  w Tarnowie- położnictwo, oraz  Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie   o kierunku pedagogika społeczno - opiekuńcza. Przez ostatnie 8 lat pracowałam w żłobku w Tarnowie. Pracując z dziećmi przekonałam się, że od jakości opieki w początkowym okresie rozwoju dziecka zależą późniejsze lata jego życia. Edukacja dziecka dlatego jest tak ważna.

Głównym celem mojej pracy w żłobku jest właściwa opieka i dbanie o rozwój dziecka.

     

Iwona - nauczyciel

Nazywam się Iwona Pabian-Kras. Ukończyłam studia licencjackie na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę  w Niepublicznym Przedszkolu ,,Słoneczko” w Radlnej. Jednocześnie pracując ukończyłam w tym samym kierunku studia magisterskie.

Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam pracując jako nauczyciel w przedszkolu. Praca z przedszkolakami daje mi wiele satysfakcji. Dokładam największych starań, by swoimi zajęciami przyczynić się do lepszego startu naszych dzieci w szkole.

         
        Joanna - nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwerystetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam tam pedagogikę przedszkolną z zarządzaniem przedszkolem. Ukończyłam też „Szkołę dla rodziców i wychowawców” przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie. 

Przed rozpoczęciem pracy w „Lokomotywie” pracowałam w Niepublicznym Żłobku „Mali Zdobywcy” w Tarnowie na stanowisku opiekuna, a także w Przedszkolu Publicznym w Tarnowie na stanowisku pomoc nauczyciela. 

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Uważam, że dzieci to największy skarb, dlatego jako nauczyciel wkładam całe serce w opiekę i wychowanie naszych pociech.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!