Aktualności

19maj

Dezynfekcja powietrza - ozonator

Jako że jesteśmy ostatnimi czasy w rzeczywistości wymagającej od nas ciągłej czujności w zakresie zwiększania bezpieczeństwa i profilaktyki bezpieczeństwa, wynikającego z ciągłego zagrożenia epidemicznego koronawirusem, zdecydowaliśmy się na zakup ozonatora dezynfekującego powietrze.

25kwi

Z Mamą i Tatą czynię cuda...u nas nuda się nie uda :-) - tydzień 5: Dbamy o Ziemię - nasz wspólny dom!

"Czysta Ziemia, zdrowa woda,
błękit nieba i przyroda.
To prawdziwe skarby nasze,
gdy jest jasno światło gaszę.

Ref. Lubisz przyrodę, szanuj ją
Ziemia to jest nasz wspólny dom. x2"

Bez względu na wiek, czy płeć jesteśmy mieszkańcami Ziemi i powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej kondycje, od niej bowiem zależy nasze życie i życie przyszłych pokoleń. Warto o tym pamiętać każdego dnia i własnym przykładem uczyć dzieci od najmłodszych lat szacunku wobec przyrody oraz mądre wykorzystywanie naturalnych zasobów naszej planety.

18kwi

Z Mamą i Tatą czynię cuda...u nas nuda się nie uda :-) - tydzień 4: Dzień Patrzenia w Niebo i Mali Przedsiębiorcy

Pieniążki kto ma,
ten zwiedza różne kraje,
a kto pieniążków nie ma,
ten z książek świat poznaje.
Pieniążki kto ma,
ten często coś kupuje,
a kto pieniążków nie ma,
ten pracy poszukuje.
Pieniążki kto ma,
ten w banku je lokuje
lub wkłada do skarbonki,
a potem je wyjmuje.
Pieniążki kto ma,
ten czasem smutny bywa,
bo przecież od pieniędzy przyjaciół nie przybywa.
(I.Fabiszewska „Pieniążki”)

„Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. W ostatnim już module Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć właśnie te umiejętności.” – tak twierdzi Misiowa Mama autorka realizowanego przez nas projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, a my się z nią zgadzamy, dlatego tego też po wtorku, kiedy to zachęcaliśmy Przedszkolaki i ich Rodziców do celebrowania Dnia Patrzenia w Niebo, przez kolejne 3 dni zaproponowaliśmy różne zabawy, które miały na celu przekazanie dzieciom wiedzy dotyczącej tego, czym są pieniądze i do czego służą, skąd się je bierze i co nam daje oszczędzanie, ale również uświadamiając im, że nie wszystko da się za nie kupić. To co najważniejsze, czyli miłość, przyjaźń, czy dobre zdrowie są bowiem bezcenne.

11kwi

Z Mamą i Tatą czynię cuda...u nas nuda się nie uda :-) - tydzień 3: Wielkanoc

Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody
w zielone każdy z wiosną gra.
Już zima poszła spać za morza
a w naszych sercach radość trwa.

Ref. Kolorowe pisanki przez dzieci malowane,
pierwsze bazie, pierwiosnki, bratki wiosna nam śle.
Białe z cukru baranki jak zaczarowane,
małe, żółte kurczątka, zniknął cały już śnieg.
W piecu rosną sękacze, baby wielkanocne
I mazurek „filutek”, spójrzcie tam pierwszy liść.
Według starej recepty babcia barszcz ugotuje,
przyjdzie cała rodzina na te święta już dziś.
(H. Tracz)

Wielkanoc - najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej, to czas, z którym w naszym kraju wiąże się szereg zwyczajów i tradycji, na czele z malowaniem i święceniem jajek, uroczystym śniadaniem zjedzonym w gronie najbliższych, czy śmigusem-dyngusem.

Oferta

PROFESJONALNA OPIEKA

PROFESJONALNA OPIEKA

Nasza kadra dba o wszechstronny rozwój dzieci, zapewnia bezpieczeństwo, troskliwą opiekę i stara się, aby na ich twarzach jak najczęściej gościł uśmiech.

ZAJĘCIA DODATKOWE

ZAJĘCIA DODATKOWE

Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie Dziecka do dalszej podróży edukacyjnej. Dzięki szerokiej gamie zajęć dodatkowych, wspieramy jego rozwój, budujemy poczucie własnej wartości oraz uczymy poprzez zabawę.

BAJKOWE PRZESTRZENIE

BAJKOWE PRZESTRZENIE

Kolorowe sale w naszej placówce, wyposażone w bezpieczne zabawki i pomoce dydaktyczne oraz ergonomiczne meble i kąciki zabaw.

ZDROWA KUCHNIA

ZDROWA KUCHNIA

Odpowiednio zbilansowana dieta jest gwarancją zdrowia dziecka oraz zapewnia mu prawidłowy rozwój. Kluczem do sukcesu jest połączenie wartości odżywczych posiłków z ich walorami smakowymi.

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Każde Dziecko jest traktowane indywidualne, z uwzględnieniem jego własnego tempa rozwoju. Dokładamy wszelkich starań, by otrzymywało tyle uwagi ile potrzebuje, biorąc pod uwagę jego niepowtarzalną osobowość.

RODZINNA ATMOSFERA

RODZINNA ATMOSFERA

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla Dziecka jest poczucie bezpieczeństwa oraz jak wyjątkowym wydarzeniem w jego życiu są pierwsze kroki w przedszkolu. Dlatego ciepła, rodzinna atmosfera to nasz cel numer 1.

Nasi partnerzy