- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Witamy w roku żłobkowym 2017/2018

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie! Tak jak w poprzednim roku w Lokomotywie mamy dwie grupy żłobkowe: Maluszki - Pingwinki i Średniaki - Zajączki.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i galerii na bieżąco :)

Piknik Rodzinny 2017

Kolorowe balony, bańki mydlane, wóz strażacki, wata cukrowa, rozśpiewana Myszka Franciszka, konkursy i zabawy oraz uśmiechnięte i pomalowane buzie Dzieci! Tak wiele się działo na Dniu Otwartym w Lokomotywie :) 

Zobaczcie na zdjęciach!

Zabawy sensoryczne

Rozpoczęliśmy comiesięczny cykl zajęć sensorycznych, czyli zabaw rozwijających zmysły dotyku, węchu i smaku. Zaletą tych zajęć jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka. Na pierwszy raz nasi Żłobkowicze poznawali różne konsystencje jabłka - kawałki, starte jabłko oraz z dodatkiem cynamonu i grysiku. Było bardzo smacznie :) 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Sadzimy kwiaty

W maju posadziliśmy kwiaty w doniczkach przed naszą placówką. Pracy było sporo, ale do Pani Dyrektor z pomocą przyszły Dzieci z każdej grupy z Lokomotywy :) Wyszło pięknie! Efekty pracy można zobaczyć w galerii.

Dzień otwarty w Żłobku i Przedszkolu!

Już jutro 27 maja 2017 r. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Piknik organizowany przez Lokomotywę. Będziemy świetnie się bawić przy konkursach z nagrodami, malowaniu twarzy, występie muzycznym Myszki Franciszki i pokazie baniek mydlanych. Dodatkowo będzie można zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz poskakać na zamkach dmuchanych. Znajdzie się także coś dla łasuchów - wata cukrowa! 

Czekamy w tą sobotę od 10:00 do 12:00!

Zapraszamy! :)

Z magią na wesoło czyli wizyta Magika z Teatru Magii i Iluzji

Ach co to były za czary! Znikający gołąb, latająca kula, królik z kapelusza, pieniądze wyciągane zza uszu i wiele innych sztuczek mogły zobaczyć dzieci z Lokomotywy. Pokaz niejednokrotnie był nagradzany nie tylko brawami, ale i śmiechem dzieci, które nie mogły wyjść z podziwu w jaki sposób to wszystko dzieje się na scenie. Dziękujemy Magikom z Teatru Magii i Iluzji za niesamowite przedstawienie :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Niedźwiadki robią zdjęcia - warsztaty fotograficzne

Fotografowanie i pozowanie do zdjęć bardzo spodobało się naszym dwulatkom :) Podczas warsztatów dzieci ze starszej grupy żłobkowej mogły obejrzeć profesjonalny aparat oraz samodzielnie wykonać zdjęcia swoim kolegom i koleżankom. Na koniec zajęć odbyła się wiosenno - wielkanocna sesja zdjęciowa.

Na relację zapraszamy do galerii!

Lekcja Przyrody - Poznajemy węże

Wczoraj gościliśmy w Lokomotywie znawcę i wielbiciela węży, który zainteresował dzieci ciekawostkami na temat tych gadów. Zajęcia z udziałem prawdziwych węży wcale nie były straszne dla naszych odważnych Żłobkowiczów i Przedszkolaków. Pytony i Boa okazały się przyjazne, a ich imiona: Julek, Klementynka, Klemens, Zygmunt i Kazik przypadły dzieciom do gustu :)

Zapraszamy na relację z zajęć!

Pokaz Radiowozu Policyjnego

W tym tygodniu grupa Niedźwiadków miała okazję zobaczyć z bliska samochód policyjny. Nasi żłobkowicze byli zachwyceni pokazem świateł i dźwięków radiowozu. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu i same włączyć syrenę policyjną :) 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Wspomnienia z Balu Karnawałowego 2017

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Balu Karnawałowego, który odbył się w Lokomotywie w tym roku. Zabawy i śmiechu było co nie miara :) Wszystkie dzieci brały udział w konkursach, tańcach i zabawach. Na końcu odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa w pięknych strojach karnawałowych. 

Przedstawienie - Śpiąca Królewna

W tym tygodniu nasze dzieci z Lokomotywy miały możliwość poznania bajki o Śpiącej Królewnie wystawionej przez Studio Teatralne Krak-Art. Profesjonalizm i zarazem poczucie humoru bohaterów oraz uczestnictwo naszych małych aktorów sprawiły, że sztuka była ciekawą interpretacją tak znanej historii.

Dziękujemy Grupie Teatralnej za przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia!

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka 2017

Na to szczególne święto - Dzień Babci i Dziadka dzieci ze żłobka przygotowały niespodziankę! Grupa Pingwinków zorganizowała warsztaty plastyczne. Natomiast trochę starsze Niedźwiadki zaśpiewały piosenki z życzeniami. Wspólnie spędzony czas przy zabawie to niezapomniane chwile zarówno dla wnuków jak i dziadków :) Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty. Jeszcze raz dziękujemy za obecność :)

Na relację zapraszamy do galerii!

Kubuś Puchatek - przyjaciel dzieci!

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Jak wiadomo każde dziecko lubi tego miłego, przyjaznego i czasem niezdarnego misia. Z tej okazji grupa Pingwinków i Niedźwiadków poznawała bohaterów Stumilowego Lasu. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego, ulubionego przysmaku Puchatka – miodu, który także przypadł do gustu dzieciom ze żłobka ;)

Dzień Sportu w Żłobku 2017

W zdrowym ciele zdrowy duch! Pod takim hasłem świętowaliśmy Dzień Sportu w Lokomotywie. Od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o dobre samopoczucie i jak współpracować w zespole. Nasze maluszki świetnie sobie radziły w ćwiczeniach przygotowanych przez Ciocię Agnieszkę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał złoty medal.

Zapraszamy do oglądania zdjęć :)

Który śnieg jest prawdziwy? - zabawy gr. Niedźwiadków

W ubiegłym tygodniu starsza grupa ze żłobka miała cykl zajęć związanych ze śniegiem. Kiedy na zewnątrz nie było jeszcze biało, dzieci bawiły się masą plastyczną, która w dotyku przypominała biały puch. Jednak nie trzeba było długo czekać a prawdziwa zima zawitała i u nas! Robiliśmy doświadczenia z prawdziwego śniegu, który się topi i jest zimny w dotyku. Wszystkim bardzo podobała się taka forma zajęć :)

Zapraszamy do galerii!  

"Jest taki dzień..." - Jasełka 2016

Najmłodsze dzieci z Lokomotywy wystąpiły jako aniołki i pastuszkowie. Ciepła, świąteczna dekoracja, wspólne granie na instrumentach oraz śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich obecnych w świąteczny nastrój... 


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!