- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Babciu i Dziadku kochamy Was!

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto zarówno dla Dzieci jak i Dziadków :) Śpiewanie piosenek, filmik z codziennych zajęć w żłobku oraz wspólne warsztaty plastyczne, przyniosło naszym Gościom wiele radości.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Spotkanie wigilijne

A to niespodzianka! W tym roku to Rodzice występowali dla Dzieci :) Jeszcze raz dziękujemy za aktywny udział Rodziców. Występ wyszedł profesjonalnie i z poczuciem humoru. Po przedstawieniu został wyświetlony film wyreżyserowany przez Wychowawców grup żłobkowych. W rolach głównych zagrały Maluszki i Średniaki. Miło spędzony czas zakończył się pysznym poczęstunkiem.

Na relację zapraszamy do galerii!

Święta tuż tuż...

Tydzień przed Świętami dwie najmłodsze grupy z Lokomotywy miały bardzo dużo pracy. Średniaki piekły i dekorowały pierniczki dla swoich rodziców, a maluszki przygotowywały się do występu na "Jasełka". Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu.

Natomiast ubieranie choinki to wcale nie jest taka prosta sprawa, ale przy pomocy swoich wychowawczyń wszystko wyszło pięknie.

Efekty pracy można zobaczyć w galerii :)

Święty Mikołaj z wizytą u grzecznych Żłobkowiczów

6 grudnia Lokomotywę odwiedził Święty Mikołaj. Razem z Panią Mikołajkową i Aniołkiem przyniósł nam dużo pięknych prezentów. Nasze dzieci musiały być w tym roku bardzo grzeczne :)

Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Witamy w roku żłobkowym 2017/2018

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie! Tak jak w poprzednim roku w Lokomotywie mamy dwie grupy żłobkowe: Maluszki - Pingwinki i Średniaki - Zajączki.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i galerii na bieżąco :)

Piknik Rodzinny 2017

Kolorowe balony, bańki mydlane, wóz strażacki, wata cukrowa, rozśpiewana Myszka Franciszka, konkursy i zabawy oraz uśmiechnięte i pomalowane buzie Dzieci! Tak wiele się działo na Dniu Otwartym w Lokomotywie :) 

Zobaczcie na zdjęciach!

Zabawy sensoryczne

Rozpoczęliśmy comiesięczny cykl zajęć sensorycznych, czyli zabaw rozwijających zmysły dotyku, węchu i smaku. Zaletą tych zajęć jest z pewnością przyzwyczajanie dzieci do dotyku różnych struktur, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także rozwój wyobraźni i inwencji twórczej dziecka. Na pierwszy raz nasi Żłobkowicze poznawali różne konsystencje jabłka - kawałki, starte jabłko oraz z dodatkiem cynamonu i grysiku. Było bardzo smacznie :) 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Sadzimy kwiaty

W maju posadziliśmy kwiaty w doniczkach przed naszą placówką. Pracy było sporo, ale do Pani Dyrektor z pomocą przyszły Dzieci z każdej grupy z Lokomotywy :) Wyszło pięknie! Efekty pracy można zobaczyć w galerii.

Dzień otwarty w Żłobku i Przedszkolu!

Już jutro 27 maja 2017 r. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Piknik organizowany przez Lokomotywę. Będziemy świetnie się bawić przy konkursach z nagrodami, malowaniu twarzy, występie muzycznym Myszki Franciszki i pokazie baniek mydlanych. Dodatkowo będzie można zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz poskakać na zamkach dmuchanych. Znajdzie się także coś dla łasuchów - wata cukrowa! 

Czekamy w tą sobotę od 10:00 do 12:00!

Zapraszamy! :)

Z magią na wesoło czyli wizyta Magika z Teatru Magii i Iluzji

Ach co to były za czary! Znikający gołąb, latająca kula, królik z kapelusza, pieniądze wyciągane zza uszu i wiele innych sztuczek mogły zobaczyć dzieci z Lokomotywy. Pokaz niejednokrotnie był nagradzany nie tylko brawami, ale i śmiechem dzieci, które nie mogły wyjść z podziwu w jaki sposób to wszystko dzieje się na scenie. Dziękujemy Magikom z Teatru Magii i Iluzji za niesamowite przedstawienie :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Niedźwiadki robią zdjęcia - warsztaty fotograficzne

Fotografowanie i pozowanie do zdjęć bardzo spodobało się naszym dwulatkom :) Podczas warsztatów dzieci ze starszej grupy żłobkowej mogły obejrzeć profesjonalny aparat oraz samodzielnie wykonać zdjęcia swoim kolegom i koleżankom. Na koniec zajęć odbyła się wiosenno - wielkanocna sesja zdjęciowa.

Na relację zapraszamy do galerii!

Lekcja Przyrody - Poznajemy węże

Wczoraj gościliśmy w Lokomotywie znawcę i wielbiciela węży, który zainteresował dzieci ciekawostkami na temat tych gadów. Zajęcia z udziałem prawdziwych węży wcale nie były straszne dla naszych odważnych Żłobkowiczów i Przedszkolaków. Pytony i Boa okazały się przyjazne, a ich imiona: Julek, Klementynka, Klemens, Zygmunt i Kazik przypadły dzieciom do gustu :)

Zapraszamy na relację z zajęć!

Pokaz Radiowozu Policyjnego

W tym tygodniu grupa Niedźwiadków miała okazję zobaczyć z bliska samochód policyjny. Nasi żłobkowicze byli zachwyceni pokazem świateł i dźwięków radiowozu. Dzieci mogły wejść do środka pojazdu i same włączyć syrenę policyjną :) 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Wspomnienia z Balu Karnawałowego 2017

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Balu Karnawałowego, który odbył się w Lokomotywie w tym roku. Zabawy i śmiechu było co nie miara :) Wszystkie dzieci brały udział w konkursach, tańcach i zabawach. Na końcu odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa w pięknych strojach karnawałowych. 

Przedstawienie - Śpiąca Królewna

W tym tygodniu nasze dzieci z Lokomotywy miały możliwość poznania bajki o Śpiącej Królewnie wystawionej przez Studio Teatralne Krak-Art. Profesjonalizm i zarazem poczucie humoru bohaterów oraz uczestnictwo naszych małych aktorów sprawiły, że sztuka była ciekawą interpretacją tak znanej historii.

Dziękujemy Grupie Teatralnej za przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia!

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka 2017

Na to szczególne święto - Dzień Babci i Dziadka dzieci ze żłobka przygotowały niespodziankę! Grupa Pingwinków zorganizowała warsztaty plastyczne. Natomiast trochę starsze Niedźwiadki zaśpiewały piosenki z życzeniami. Wspólnie spędzony czas przy zabawie to niezapomniane chwile zarówno dla wnuków jak i dziadków :) Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty. Jeszcze raz dziękujemy za obecność :)

Na relację zapraszamy do galerii!


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!