Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

MARIA - dyrektor placówki, logopeda, surdopedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie (UP), gdzie ukończyłam pedagogikę specjalną, specjalność-surdopedagogika. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe: Logopedia i Pragmatyka Komunikacyjna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studia podyplomowe: Zarządzanie w Oświacie w Krakowie.

Z zamiłowania i z wyboru pedagog. Bardzo lubię pracę z małymi dziećmi. Sprawia mi przyjemność i ogromną satysfakcję patrzenie jak dzieci się rozwijają i z dnia na dzień zdobywają nowe umiejętności.

Interesuję się projektowaniem wnętrz, lubię czytać, podróżować oraz spędzać czas z rodziną. Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców ;)

 

 

AGNIESZKA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej z pracą sądową studiów magisterskich. Ukończyłam również kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Aktualnie studiuję pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. 

Interesuję się kosmetyką – wizaż. Najbardziej lubię sport, przede wszystkim siatkówkę i bieganie. Prowadzę w żłobku zajęcia ruchowo – taneczno - gimnastyczne. W wolnych chwilach chodzę po górach, jeżdżę na rowerze nabieram świeżego powietrza i pozytywnej energii :).

Praca z dziećmi i możliwość obserwacji ich rozwoju daje mi poczucie spełnienia zawodowego w wielu obszarach. Staram się aby dzieci czuły się przy mnie radosne i roześmiane, by panowała atmosfera wesołej, kreatywnej i rozwijającej zabawy. Podczas swojej pracy staram się zapewnić dzieciom dużo ciepła, bliskości i bezpieczeństwa. Z szacunkiem podchodzę do potrzeb dzieci i zaleceń rodziców.

 

ASIA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego - kierunek pedagogika społeczno – opiekuńcza z pedagogiką szkolną oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego - kierunek zarządzanie w sektorze publicznym. Zdobywanie nowych umiejętności i ciągły rozwój jest dla mnie ważny, dlatego obecnie uczęszczam na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, czytam książki i spędzam czas ze znajomymi, gdy tylko mam go trochę więcej to podróżuję.

Jako wychowawca grupy Średniaczków w Żłobku spełniam się zawodowo, a prowadząc zajęcia z języka angielskiego rozwijam swoje umiejętności. Uważam, że nauka przez zabawę jest najlepsza dla dzieci, więc na moich zajęciach wszyscy świetnie się bawimy :).

 

 

ANIA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów magisterskich, w tym pedagogiki społeczno - opiekuńczej. Ukończyłam także kurs wychowawców kolonijnych, oraz kurs animatora czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Moją główną pasją jest taniec. Tańczę przede wszystkim salsę kubańską nieprzerwanie od czterech lat. Uwielbiam także: podróże, górskie wspinaczki oraz jazdę na rolkach.

PAULINA – opiekun w żłobku, pielęgniarka

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku położnictwo. Od zawsze wykazywałam się empatią i troską względem dzieci co przełożyło się na chęć współpracy z najmłodszymi. Mam kilkuletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Praca z najmłodszymi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego, dlatego najcenniejszą dla mnie nagrodą jest ich uśmiech.

MARZENA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika – opiekuńczo wychowawcza. Ukończyłam również szkolenie dla opiekunów w żłobku i kurs pomocy przedmedycznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi, zdobyłam pracując jako opiekun dziecięcy w krakowskich żłobkach, jak również jako niania.

Moim celem jest dalsze kształcenie się w tym kierunku i udział w kursach chcąc bardziej pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. W swojej pracy z dziećmi podchodzę indywidualnie do każdego z nich. Wykorzystuję różne formy i metody pracy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci pozwalające wyrażać siebie, między innymi: zajęcia rytmiczne, ruchowe, zajęcia plastyczne, zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne. W kontaktach z dziećmi zawsze chętnie je wspomagam i motywuje, kiedy czują się niepewnie i potrzebują wsparcia. Moim największym zadowoleniem z wykonywanej pracy jest uśmiech na twarzy Dziecka, kiedy widzę jak rozwijają się i osiągają swoje małe sukcesy pod moim okiem :)

Do moich zainteresowań należą turystyka górska, ciekawa literatura, poznawanie nowych, interesujących miejsc i wykonywanie różnego rodzaju rękodzieł artystycznych.

 

MONIKA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Kierunki jakie ukończyłam to Pedagogika-Doradztwo Społeczne, Pedagogika Społeczno - Opiekuńcza oraz Poradnictwo Edukacyjne i Zawodowe. Obecnie uzupełniam swoje wykształcenie na studiach podyplomowych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dodatkowo ukończyłam kurs Animatora Czasu Wolnego oraz Animatora Gier i Zabaw Dziecięcych.

Jestem opiekunem w grupie Średniaczków. Robię to o czym marzyłam od najmłodszych lat. Praca z dziećmi jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, sprawia mi wiele radości i daje dużo satysfakcji :) Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas nową przygodą i wyzwaniem.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!