Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

MARIA - dyrektor placówki, logopeda, surdopedagog

Jestem absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie (UP), gdzie ukończyłam pedagogikę specjalną, specjalność-surdopedagogika. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe: Logopedia i Pragmatyka Komunikacyjna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studia podyplomowe: Zarządzanie w Oświacie w Krakowie.

Z zamiłowania i z wyboru pedagog. Bardzo lubię pracę z małymi dziećmi. Sprawia mi przyjemność i ogromną satysfakcję patrzenie jak dzieci się rozwijają i z dnia na dzień zdobywają nowe umiejętności.

Interesuję się projektowaniem wnętrz, lubię czytać, podróżować oraz spędzać czas z rodziną. Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców ;)

 

 

ANIA – opiekun w żłobku

Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów magisterskich, w tym pedagogiki społeczno - opiekuńczej. Ukończyłam także kurs wychowawców kolonijnych, oraz kurs animatora czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Moją główną pasją jest taniec. Tańczę przede wszystkim salsę kubańską nieprzerwanie od czterech lat. Uwielbiam także: podróże, górskie wspinaczki oraz jazdę na rolkach.

 

MONIKA – opiekun w grupie Starszaków

Jestem pedagogiem z zamiłowania. Od dzieciństwa marzyłam, aby pracować z dziećmi, dlatego wkładam w nią całe serce. Z zaangażowaniem opiekuję się maluchami i pomagam im w poznawaniu nieznanego otoczenia oraz nowych rzeczy. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi , ukończyłam  Kurs Opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym oraz kurs wychowawców kolonijnych i pierwszej pomocy.

Jestem pogodną, cierpliwą i uśmiechniętą osobą, która kocha dzieci, dlatego mam z nimi dobry kontakt. Staram się, aby dzieci, które przychodzą do naszej placówki czuły się bezpiecznie i otoczone opieką. Przygotowuję dla nich kreatywne zajęcia, które pomagają wzbudzać ich ciekawość do świata.

IWONA – opiekun w żłobku

 

Jestem opiekunem w grupie średniaków. Ukończyłam kurs na opiekuna w żłobku oraz szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Moim celem jest dalsze kształcenie się w tym kierunku . Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Praca z najmłodszymi sprawia mi mnóstwo uśmiechu i satysfakcji. Dzięki temu mam dużo energii do pracy. Dzieciom  staram się zapewnić dużo opieki, ciepła oraz poczucie bezpieczeństwa. Moją pasją są podróże, sport i moda.

 

AGNIESZKA  - opiekun w żłobku

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie ukończyłam pedagogikę, moja specjalność to pedagogika społeczno- opiekuńcza z pedagogiką szkolną. Praca z najmłodszymi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego, dlatego też wybrałam taki zawód. Podczas pracy staram się zapewnić dzieciom dużo ciepła i poczucie bezpieczeństwa. Posiadam również doświadczenie jako niania.

Moim ulubionym zajęciem jest wspólne, kreatywne spędzanie czasu z rodziną.

JULIA – opiekun w żłobku

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku fizjoterapia. Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich. Posiadam uprawnienia do opieki nad dziećmi dzięki różnym kursom, między innymi kurs opieki w żłobku, kurs animatora sportu oraz kurs trenerski.  Moim ogromnym zainteresowaniem jest rehabilitacja korekcyjna i ogólnorozwojowa dzieci i młodzieży. Lubię aktywnie spędzać czas i podróżować. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia.

   

Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!