Żłobek - Kraków - prywatne przedszkole Lokomotywa

Żłobek - Kraków, os. Złotej Jesieni 2c

Spotkanie wigilijne

Święta już tuż, tuż... wszyscy odliczamy dni do Wigilii kiedy będziemy mogli spędzać czas ze swoimi bliskimi przy wspólnym stole, choince i w wyjątkowej atmosferze. Świąteczny nastrój zapanował także w naszym żłobku. 18 grudnia mogliśmy się spotkać z dziećmi i ich rodzicami podczas przygotowanych przez Ciocie warsztatów ozdabiania bożonarodzeniowych pierniczków, przygotowanych wcześniej przez nasze dzieci. Zaangażowanie naszych gości było naprawdę godne podziwu a efekty ich pracy naprawdę przepiękne. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom przede wszystkim za ich obecność, za wszystkie ciepłe słowa a także za ogromną pomoc w przygotowaniu poczęstunku, który pozwolił nam spędzić nieco czasu przy wspólnym stole. Tym samym wszystkim Rodzicom, dzieciom i sympatykom Żłobka Lokomotywa składamy życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, niech będzie to czas odpoczynku i odrobiny magii jaką niesie ze sobą ten wyjątkowy czas. Wesołych Świąt!

Ubieramy choinkę

Zielone gałązki, a na każdej świeczka,
W stroiku z bibułek stoi choineczka
Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy.

Święta coraz bliżej... a w Święta nie może oczywiście zabraknąć choinki. Swoje świąteczne drzewko ozdabiały również dzieci z naszego żłobka. Kolorowe bombki, błyszczący łańcuch i oczywiście gwiazda pojawiły się na naszej choince pięknie ozdabiając salę i wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Świąteczne pierniczki

W naszym żłobku zapachniało świętami dzięki przygotowanym podczas warsztatów kulinarnych pierniczkom. Z pomocą cioci Gosi, naszej kucharki, dzieci przygotowały ciasto, rozwałkowały je a następnie wycinały pierniki. Choinki, aniołki, gwiazdki, serduszka i aniołki będą z pewnością piękną dekoracją na choinkę.

Dzień Anioła

6 grudnia to oczywiście dzień, który kojarzy nam się ze Świętym Mikołajem. W tym dniu obchodzimy jednak również Dzień Anioła. W naszym żłobku był to dzień warsztatów plastycznych, podczas których dzieci wykonały piękne Aniołki. Efekty ich pracy w galerii poniżej.

Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy.

Dzieci z naszego żłobka również czekały na Świętego Mikołaja, a że na co dzień wszystkie są baaaaardzo grzeczne, doczekały się Jego wizyty nieco wcześniej, już 2 grudnia. Nie był On jednak jedynym gościem tego dnia. W odwiedziny do naszego żłobka zawitała również Pani Zima oraz przesympatyczny Bałwanek Franek. Dzięki spotkaniu z bohaterami przedstawienia teatralnego dzieci mogły dowiedzieć się skąd się bierze śnieg, kiedy ubieramy choinkę, w co się można bawić zimą oraz co to takiego Wigilia. Dzieci były zachwycone spotkaniem z nowymi przyjaciółmi, mogły wraz z nimi bawić się w rzucanie śnieżkami oraz śpiewać piosenkę o zimie. Zwieńczeniem dnia była jednak wizyta Świętego Mikołaja! Wyjątkowy Gość rozmawiał i żartował z dziećmi i oczywiście przyniósł ze sobą wielki worek prezentów. Bardzo dziękujemy naszym przedszkolakom, które przywitały Mikołaja przygotowaną specjalnie na tę okazję piosenką. Wszystkie dzieci otrzymały upominki od naszego Gościa, za które pięknie dziękujemy i oczywiście zapraszamy za rok!

Listy do Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj zbliża się do nas już wielkimi krokami, słychać dźwięczne dzwoneczki jego reniferów, zatem czas na "napisanie" listów! Nasze dzieci dzielnie pracowały nad swoimi listami, chcąc by Mikołaj poznał ich wszystkie marzenia. Efekty ich pracy znajdują się w galerii poniżej.

Andrzejki

29 listopada nasz żłobek zamienił się w miejsce tajemnicze i magiczne, a to wszystko za sprawą obchodzonych w tym dniu Andrzejek. Naszym dzieciom dzień upłynął pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych - mogły dowiedzieć się jaki będą wykonywać zawód oraz co ich czeka w przyszłości. Czy wróżby się spełnią? Jesteśmy bardzo ciekawi...

Urodziny Olka

27 listopada swoje drugie urodziny świętował Olek. Z tej okazji życzymy wszystkiego co najlepsze, niech uśmiech nigdy nie znika z Twojej buzi!

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Swoje święto obchodzi wówczas ich przyjaciel, powiernik, towarzysz smutków i radości czyli Pluszowy Miś. Z tej okazji w naszym żłobku w grupie Maluszków odbyły się urodziny ich pluszowego przyjaciela a starszaki dzielnie starały się o zdobycie odznaki Przyjaciela i Przyjaciółki Pluszowego Misia. Zachęcamy do zaobaczenia relacji z tego dnia na naszej stronie internetowej.

Urodziny Kuby

19 listopada w naszym żłobku swoje drugie urodziny świętował Kuba. Kubusiu życzymy Ci wszystkiego co najlepsze!

Warzywniak Starszaków

Nasze Starszaki mają nowych przyjaciół - Kalafior, Brokuł, Marchewka i inni na stałe zawitali w naszym żłobku. Dzieci doskonale już znają nazwy i kolory warzyw, a przede wszystkim wiedzą, że są one nie tylko smaczne ale i bardzo zdrowe.

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

12 listopada nasze Maluchy poznawały zasady zdrowego odżywiania. Mogły nakarmić swojego "papierowego przyjaciela" zdrowymi przekąskami, przygotować pracę plastyczną z owocami i warzywami w roli głównej oraz przygotować pyszną i oczywiście zdrową sałatkę owocową.

Dzień Niepodległości

11 listopada to niewątpliwie znaczący dzień w kalendarzu dla każdego Polaka. Mimo, że z pewnością trudno wytłumaczyć najmłodszym co to takiego ta "niepodległość" i dlaczego właściwie to takie ważne święto, warto podkreślać szczególny charakter tego dnia. W naszym żłobku była to okazja do poznania przez dzieci symboli narodowych, patriotycznych piosenek oraz wybranych tradycji naszego kraju.

Dzień Postaci z Bajek - Starszaki

5 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, swoje święto mają wówczas wszyscy bohaterowie z bajek! Królewna Śnieżka, Kot w Butach, Kaczka Dziwaczka, Kubuś Puchatek i wiele innych wyjątkowych postaci towarzyszy naszym dzieciom na co dzień, w dniu ich Święta po raz kolejny ich odwiedziliśmy, a żeby przenieść się do ich magicznych krain wystarczyło otworzyć książkę :)

 "Dobro powraca", a "szczęście mnoży się kiedy się je dzieli"

Drodzy Rodzice jeśli wierzą Państwo tak samo jak my, że tak jest, to zachęcamy Was do przyłączenia się w działania wolontaryjne, w które zaangażowała się nasza placówka: akcję "Dzień Pluszowego Misia" organizowaną przez Fundację "Mam Marzenie" na rzecz dzieci z oddziałów onkologicznych oraz  zbiórkę zakrętęk dzięki, której krakowskie Stowarzyszenie "Tęcza" może pozyskać środki na sfinansowanie zajęć rehabilitacyjnych i edukacyjnych dla swoich podopiecznych, czyli dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Zespołem Downa. Z góry dziękujemy za każdy dar :-)

"Pani Jesień dary niesie"

21 października do naszego żłobka i przedszkola zawitał Teatrzyk. Podczas przedstawienia dzieci poznały uroczą Panią Jesień oraz sympatycznego Świstaka. Wyjątkowi goście w ciekawy i zabawny sposób opowiedzieli o darach jesieni, o jej kolorach oraz o tym dlaczego liście spadają z drzew. Nasze dzieci bardzo polubiły swoich nowych przyjaciół o czym z pewnością mogą świadczyć uśmiechy na ich twarzach i gromkie brawa po zakończonym przedstawoeniu.

Światowy Dzień Chleba w grupie Maluszków

Święto Chleba zagościło także w grupie Maluszków. Samodzielne przygotowanie kolorowych kanapek? To dla naszych Maluchów żaden problem! Zapraszamy do galerii! Niestety efektu końcowego prac ciocie nie zdążyły sfotografować, gdyż kanapki błyskawicznie zniknęły z talerzy :)

Światowy Dzień Chleba w grupie Starszaków

16 października dzieci z grupy starszaków mogły wykazać się swoim talentem kulinarnym i własnoręcznie przygotować chleb. Warsztaty kulinarne były dla nich przede wszystkim świetną zabawą ale także cenną lekcją na temat tego skąd się bierze pieczywo, który tak chętnie zjadają w postaci kanapek. Gdyby kogoś zastanawiało czemu składniki były mieszane w taaaaaakim wielkim garnku - taka była demokratyczna decyzja Starszaków :) Zapraszamy do galerii!

Dzień Dziewczynki - grupa starszaków

11 października w naszym żłobku był dniem wyjątkowym - swoje święto obchodziły wszystkie dziewczynki. Radosna atmosfera panowała już od rana a chłopcy dzielnie starali się umilić ten dzień swoim koleżankom. Wszystkim Dziewczynkom z okazji ich święta życzymy tysiąca uśmiechów każdego dnia!

Dzień Znaczka Pocztowego w grupie strarszaków

9 października w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Znaczka Pocztowego. Przy tej okazji ciocie przygotowały zajęcia edukacyjne na temat poczty oraz zawodu listonosza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, co to jest znaczek pocztowy oraz kim jest listonosz. Zabawa w pocztę zdecydowanie się udała :)

Ubrania na jesienną pogode - zajęcia edukacyjne w starszakach

"Idzie łąką, idzie polem, pod złocistym parasolem. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień". A jak jesień to zmiana pogody a co za tym idzie porządki w szafie. Nasze straszaki już wiedzą jak się ubrać na jesienny spacer!

Dzień Chłopaka w grupie starszaków

30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Nie mogło go również zabraknąć w kalendarzu naszego żłobka. W tym wyjątkowym dniu wszyscy chłopcy otrzymali najlepsze życzenia, uściski oraz mnóstwo uśmiechów od swoich koleżanek oraz medale Super Chłopaka od cioć.

Zajęcia z dogoterapii w grupie Starszaków

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w grupie Starszaków

Starszaki poznały zasady higieny jamy ustnei i teraz już na pewno doskonale wiedzą jak dbać o swoje ząbki :)

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków

Maluszki z naszego żłobka poznają zasady higieny jamy ustnej. Zdrowych nawyków warto uczyć już najmłodszych!

Dzień Taksówkarza

30 sierpnia dzieci poznawały zawód taksówkarza. Z tej okazji przygotowały prace plastyczne oraz miały okazję kierować prawie prawdziwą taksówką :) Więcej do zobaczenia w naszej galerii.

Urodziny Julci

30 sierpnia swoje drugie urodziny obchodziła Julia. Z tej okazji życzymy Ci Juleczko wszystkiego co najlepsze, sto lat!

Urodziny Agatki

5 sierpnia swoje drugie urodziny wraz z koleżankami i kolegami ze żłobka świętowała Agatka. Sto lat Agatko!

Urodziny Alicji

25 lipca swoje święto miała Alicja. Z okazji trzecich urodzin życzymy Ci Alu samych spełnionych marzeń!

Urodziny Marcelego

24 lipca swoje drugie urodziny obchodził Marceli, z tej okazji życzymy Ci Marcelku wszystkiego co najlepsze!

Dzień Czerwonego Kapturka

Któż z nas nie zna bajki o Czerwonym Kapturku? Teraz znają ją też na pewno dzieci z naszego żłobka. Z okazji dnia tej wyjątkowej postaci z bajki, dzieci mogły posłuchać opowiadania, poznać postacie, które w nim występują a nawet na chwilę zostać jedną z nich!

Owocowy dzień w żłobku

1 lipca to Międzynarodowy Dzień Owoców, z tej okazji nasze dzieci przygotowały pyszną sałatkę owocową.

Zakończenie roku w żłobku

28 czerwca zakończyliśmy kolejny rok zajęć edukacyjnych w żłobku i z energią i uśmiechem rozpoczynamy wakacje!

Teatrzyk "Przygody Technoludka"

Kim jest Technoludek? Czy nowoczene technologie bardziej pomagają czy też szkodzą? Co naprawdę się liczy w życiu? Odpowiedzi na te pytania dzieci znalazły podczas przedstawienia teatralnego w naszym żłobku.

Urodziny Łucji

9 czerwca swoje drugie urodziny obchodziła Łucja. Z tej okazji życzymy wszystkiego co najpiękniejsze!

Dzień dziecka w grupie Maluszków

3 czerwca wszystkie dzieci z naszego żłobka obchodziły swoje święto! Dzień spędziły na wspólnych tańcach i zabawie a uśmiechnięte buzie mogą świadczyć tylko o tym, że był on wyjątkowo udany:)

Urodziny Leona

28 maja swoje trzecie urodziny świętował w gronie koleżanek i kolegów ze żłobka Leon. Wszystkiego co najlepsze Leosiu!

Wielkanocne warsztaty plastyczne

17 kwietnia w naszym żłobku odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. W rodzinnym gronie powstawały piękne ozdoby, które z pewnością upiększyły wielkanocne stoły.

Przystanek Amazonia

Co to takiego "Amazonia"? Gdzie ona leży? Kto należy do jej mieszkańców? Na te pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas spotkania z podróżnikiem. Chyba niejedno z dzieci nabrało ochoty na jakąs wielką wyprawę!

Wizyta teatrzyku w naszym żłobku

11 kwietnia nasz żłobek odwiedził teatrzyk z przedstawieniem "Niedźwiedź Pierwiosnek". Dzieci uważnie wysłuchały bajki oraz aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Być może mamy wśród nas przyszłego aktora...

Dzień Teatru
27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Nie mogliśmy o nim zapomnieć w naszym żłobku. Ciocie opowiedziały dzieciom o tym czym jest teatr, kim jest aktor i co to takiego scenografia. Zainteresowanie dzieci było ogromne. Chyba mamy w nszym gronie przynajmniej kilku przyszłych aktorów:)

Urodziny Nadii

18 marca swoje drugie urodziny obchodziła Nadia. Życzymy wszystkiego co najlepsze!

Dzień Cukiernika

15 marca dzieci miały okazję poznać zawód cukiernika. Ciocie opowiedziały im o tym, czym zajmuje się cukiernik. Dzieci mogły również zmierzyć się z jego pracą i przygotować pyszne ciasteczka.

Bal Karnawałowy

21 lutego w naszym żłobku bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć wspaniałych Przebierańców! Kto nas odwiedził podczas wspólnej zabawy? Zapraszamy do sprawdzenia w galerii poniżej :)

Dogoterapia w żłobku

28 stycznia nasz żłobek odwiedził uroczy pudelek! Dzieci były zachwycone wizytą niecodziennego gościa - sztuczki wykonywane przez pieska oraz wspólna zabawa wywołała wiele radości!

Dzień Rogalika

30 stycznia 2019 dzieci ze żłobka wzięły udział w warsztatach kulinarnych i pomagały przygotować pyszne rogaliki. Rodzice chyba zyskają cennych pomocików przy domowych wypiekach...

Przedstawienie kukiełkowe

18 stycznia 2019 dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe zatyułowane "Janek i Dziadek Mróz". Z uwagą śledziły przygody bohaterów a po zakończeniu spektaklu chętnie przyjrzały się im z bliska.

Dzień Babci i Dziadka w naszym Żłobku

21 stycznia 2019 w naszym żłobku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieciom w warsztatach plastycznych towarzyszyli wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie. Wszystkie dzieci obdarowały swoje Babcie i Dziadków przygotowanymi przez siebie laurkami. Naszym miłym gościom dziękujemy za tak liczne przybycie!

5 grudnia 2018 r. nasz Żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przez cały rok były baaardzo grzeczne, dlatego też otrzymały od naszego gościa upominki. Dziękujemy Mikołaju!5 grudnia 2018 nasz Żłobek odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przez cały rok były baaardzo grzeczne, dlatego też otrzymały od naszego wyjątkowego gościa upominki. Dziękujemy Mikołaju!

 

Nasz żłobek został doposażony w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Żłobek został wyposażony również w dodatkowe oczyszczacze zakupione ze środków własnych organu prowadzącego.

Światowy Dzień Oceanów

W czerwcu Maluszki miały okazję poznać czym jest ocean, kto w nim żyje, a przede wszystkim jak wygląda rekin :)

Zapraszamy do fotorelacji:)

 

 

Bal nad bale!

W styczniu w Naszym Przedszkolu odbył się pierwszy bal karnawałowy! Wspaniale przebrane dzieci mogłyby bawić się do białego rana :)

Dzieciaki zachwycone, czekamy na kolejny! :)

 

 

 

 

11 listopada!

Dzień Niepodległości

w żłobku też ma sens! Dzieci muszą dowiedzieć się, jak wygląda flaga, czym jest godło i mapa. Dlatego u Nas dziś króluje kolor biały i czerwony!

 

  Kolorowe Papugi Maluszków:)

 Z Naszego żłobka lato tak szybko nie ucieknie - maluchy bardzo się o to starają!:)

 Kolorowe Papugi malowane stopami i rączkami.

 Zapraszamy do galerii!

 

 

 

 

 

Zapraszamy do Nowego Przedszkola na os. Złotej Jesieni!

Rozpoczynamy rekrutację :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spektakl "Król zwierząt"

W piątek Nasi Żłobkowicze po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć występ teatrzyku

Aktorzy zaprezentowali bajkę o Królu zwierząt - ale nie był nim lew:)

Nie obyło się bez śmiechu, ale też bez odrobiny strachu. Dzieciaki pomimo lęku przed nowymi postaciami, były bardzo dzielne! :)

Zapraszamy do galerii.

 

Urodzinowo!

W żłobku po raz pierwszy odbyły się uroczyste urodziny.

Kamilkowi życzymy

 

jeszcze raz wszystkiego dobrego!

A Państwa zapraszamy do małej galeriiWink

 

 

 


Wydarzenia lipcowe w Naszym Żłobku 😊

 

11 lipca – Dogoterapia – 9:30

 

21 lipca - Przedstawienia teatralne pt. "Król zwierząt” – 9:30

 Zapraszamy!

 

 

Dogoterapia.

W czerwcu w Naszym Żłobku odbyła się pierwsza dogoterapia.

Zawitał do nas Pan Andrzej ze swoim psiakiem - Brunem.

Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem i zachwytem bawiły się z psiakiem.

Czekamy na kolejne spotkania.

Zapraszamy do Naszej galerii.

 • Mam troje dzieci, dwoje starszych chodziło do różnych przedszkoli, w tym roku najmłodszy poszedł do Lokomotywy i nigdzie jeszcze nie widziałam tak dobrej opieki jak tutaj

  Mama Jasia

 • Oddałam do przedszkola synka z poważną wadą wymowy, przez tylko 1 rok w Lokomotywie zaczął mówić prawie poprawnie, zrobił się bardzo odważny i kontaktowy – bardzo dziękuję Paniom, a zwłaszcza Pani od logopedii

  Mama Krzysia

 • Wyposażenie super, wszystko tak ładnie pachnie nowością, jest takie ślicznie kolorowe, moja córka nawet w sobotę pyta się czy może
  iść już do przedszkola ;)

  Tosia i jej mama

 • Wreszcie przedszkole na wysokim poziomie, sale zabaw, sypialnia, super plac zabaw a panie najwspanialsze na świecie… Oddałam tam swoje bliźniaki i aż szkoda, że nie ma szkoły podstawowej w Lokomotywie

  Arek

 • Moja mała przychodzi do domu i śpiewa po angielsku!! Trudno to może jeszcze zrozumieć, ale jak na niecałe 3 latka to jestem zachwycona :)

  Alicja, mama Zuzi

 • Polecam mocno
  – wystrój super,
  panie jeszcze lepsze
  a zajęcia z gimnastyki cudne po prostu – wiem, bo byłam na jednych

  Karolina

 • Pierwszy raz moje dziecko widzało przedstawienie, przyszła taka zachwycona z przedszkola, że nie mogłam jej uspokoić;)

  Weronika, mama Neli

18.12.2019 Spotkanie wigilijne

13.12.2019 Ubieramy choinkę

12.12.2019 Pieczemy pierniczki

6.12.2019 Dzień Anioła - gurupa Maluszków

2.12.2019 Wizyta Świętego Mikołaja

29.11. 2019 Andrzejki - grupa Maluszków

Andrzejki - grupa Maluszków 1
Andrzejki - grupa Maluszków 2
Andrzejki - grupa Maluszków 3
Andrzejki - grupa Maluszków 4
Andrzejki - grupa Maluszków 5
Andrzejki - grupa Maluszków 6
Andrzejki - grupa Maluszków 7
Andrzejki - grupa Maluszków 8
Andrzejki - grupa Maluszków 9
Andrzejki - grupa Maluszków 10
Andrzejki - grupa Maluszków 11
Andrzejki - grupa Maluszków 12
Andrzejki - grupa Maluszków 13
Andrzejki - grupa Maluszków 14
Andrzejki - grupa Maluszków 15
Andrzejki - grupa Maluszków 16
Andrzejki - grupa Maluszków 17
Andrzejki - grupa Maluszków 18
Andrzejki - grupa Maluszków 19
Andrzejki - grupa Maluszków 20

2.12.2019 Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków

Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 1
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 2
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 3
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 4
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 5
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 6
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 7
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 8
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 9
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 10
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 11
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 12
Listy do Świętego Mikołaja - grupa Starszaków 13

29.11.2019 Andrzejki

Andrzejki w Grupie Starszaków 1
Andrzejki w Grupie Starszaków 2
Andrzejki w Grupie Starszaków 3
Andrzejki w Grupie Starszaków 4
Andrzejki w Grupie Starszaków 5
Andrzejki w Grupie Starszaków 6
Andrzejki w Grupie Starszaków 7
Andrzejki w Grupie Starszaków 8
Andrzejki w Grupie Starszaków 9
Andrzejki w Grupie Starszaków 10
Andrzejki w Grupie Starszaków 11
Andrzejki w Grupie Starszaków 12
Andrzejki w Grupie Starszaków 13
Andrzejki w Grupie Starszaków 14
Andrzejki w Grupie Starszaków 15

27.11.2019 Urodziny Olka

25.11.2019 Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków

Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 1
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 2
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 3
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 4
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 5
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 6
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 7
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 8
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 9
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 10
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 11
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 12
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 13
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 14
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 15
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 16
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 17
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 18
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 19
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 20
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 21
Dzień Pluszowego Misia w grupie Starszaków 22

25.11.2019 Dzień Pluszowego Misia w grupie Maluchów

19.11.2019 Urodziny Kuby

15.11.2019 Starszaki poznają warzywa

12.11.2019 Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - grupa Maluszków

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 1
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 3
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 4
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 5
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 6
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 7
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 8
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 9
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 10
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 11
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 12
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 13
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 14
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 15
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 16
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 17
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 18
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 19
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 20

Dzień Niepodległości w grupie Starszaków

Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 1
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 2
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 3
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 4
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 5
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 6
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 7
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 8
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 9
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 10
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 11
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 12
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 13
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 14
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 15
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 16
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 17
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 18
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 19
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 20
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 21
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 22
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 23
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 24
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 25
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 26
Dzień Niepodległości w grupie Starszaków 27

5.11.2019 Dzień Postaci z Bajek - grupa Starszaków

Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 1
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 2
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 3
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 4
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 5
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 6
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 7
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 8
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 9
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 10
Dzień Postaci z Bajek w grupie Starszaków 11

21.10.2019 "Pani Jesień dary niesie" - przedstawienie teatralne dla dzieci

16.10.2019 Światowy Dzień Chleba - Starszaki

Światowy Dzień Chleba - Starszaki 1
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 2
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 3
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 4
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 5
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 6
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 7
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 8
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 9
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 10
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 11
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 12
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 13
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 14
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 15
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 16
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 17
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 18
Światowy Dzień Chleba - Starszaki 19

16.10.2019 Światowy Dzień Chleba - Maluszki

Światowy Dzień Chleba - Maluszki 1
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 2
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 3
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 4
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 5
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 6
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 7
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 8
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 9
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 10
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 11
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 12
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 13
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 14
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 15
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 16
Światowy Dzień Chleba - Maluszki 17

11.10.2019 Dzień Dziewczynki w grupie starszaków

10.10.2019 Ubrania na jesienną pogodę - zajęcia edukacyjne

9.10.2019 Dzień Znaczka Pocztowego

30.09.2019 Dzień Chłopaka w żłobku

16.09.2019 Dogoterapia w grupie Starszaków

Dogoterapia - Starszaki 1
Dogoterapia - Starszaki 2
Dogoterapia - Starszaki 3
Dogoterapia - Starszaki 4
Dogoterapia - Starszaki 5
Dogoterapia - Starszaki 6
Dogoterapia - Starszaki 7
Dogoterapia - Starszaki 8
Dogoterapia - Starszaki 9
Dogoterapia - Starszaki 10
Dogoterapia - Starszaki 11
Dogoterapia - Starszaki 12
Dogoterapia - Starszaki 13
Dogoterapia - Starszaki 14
Dogoterapia - Starszaki 15

12.09.2019 Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 2
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 3
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 4
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 5
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 6
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 7
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 8
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 9
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 10
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 11
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 12
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 13
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 14
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 15
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 16
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Starszaków 17

12.09.2019 Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 1
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 2
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 3
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 4
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 5
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 6
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 7
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 8
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 9
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 10
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 11
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 12
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 13
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 14
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - grupa Maluszków 15

30.08.2019 Dzień Taksówkarza w żłobku

Dzień Taksówkarza w żłobku 1
Dzień Taksówkarza w żłobku 2
Dzień Taksówkarza w żłobku 3
Dzień Taksówkarza w żłobku 4
Dzień Taksówkarza w żłobku 5
Dzień Taksówkarza w żłobku 6
Dzień Taksówkarza w żłobku 7
Dzień Taksówkarza w żłobku 8
Dzień Taksówkarza w żłobku 9
Dzień Taksówkarza w żłobku 10
Dzień Taksówkarza w żłobku 11
Dzień Taksówkarza w żłobku 12
Dzień Taksówkarza w żłobku 13
Dzień Taksówkarza w żłobku 14
Dzień Taksówkarza w żłobku 15
Dzień Taksówkarza w żłobku 16
Dzień Taksówkarza w żłobku 17
Dzień Taksówkarza w żłobku 18
Dzień Taksówkarza w żłobku 19
Dzień Taksówkarza w żłobku 20
Dzień Taksówkarza w żłobku 21
Dzień Taksówkarza w żłobku 22
Dzień Taksówkarza w żłobku 23
Dzień Taksówkarza w żłobku 24
Dzień Taksówkarza w żłobku 25
Dzień Taksówkarza w żłobku 26
Dzień Taksówkarza w żłobku 27

30.08.2019 Urodziny Julci

Urodziny Julci 1
Urodziny Julci 2
Urodziny Julci 3
Urodziny Julci 4
Urodziny Julci 5
Urodziny Julci 6
Urodziny Julci 7
Urodziny Julci 8
Urodziny Julci 9

5.08.2019 Urodziny Agatki

Urodziny Agatki 1
Urodziny Agatki 2
Urodziny Agatki 3
Urodziny Agatki 4
Urodziny Agatki 5
Urodziny Agatki 6
Urodziny Agatki 7
Urodziny Agatki 8

25.07.2019 Urodziny Alicji

Urodziny Alicji 1
Urodziny Alicji 2
Urodziny Alicji 3
Urodziny Alicji 4
Urodziny Alicji 5
Urodziny Alicji 6
Urodziny Alicji 7
Urodziny Alicji 8
Urodziny Alicji 9

24.07.2019 Urodziny Marcelego

Urodziny Marcelego 1
Urodziny Marcelego 2
Urodziny Marcelego 3
Urodziny Marcelego 4
Urodziny Marcelego 5
Urodziny Marcelego 6
Urodziny Marcelego 7
Urodziny Marcelego 8
Urodziny Marcelego 9
Urodziny Marcelego 10

19.07.2019 Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków

Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków 1
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków 2
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków 3
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków 4
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie maluszków 5

19.07.2019 Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków

Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 1
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 2
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 3
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 4
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 5
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 6
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 7
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 8
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 9
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 10
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 11
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 12
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 13
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 14
Dzień Czerwonego Kapturka w grupie starszaków 15

1.07.2019 Dzień Owoców w żłobku

Dzień owoców w żłobku 1
Dzień owoców w żłobku 2
Dzień owoców w żłobku 3
Dzień owoców w żłobku 4
Dzień owoców w żłobku 5
Dzień owoców w żłobku 6
Dzień owoców w żłobku 7
Dzień owoców w żłobku 8
Dzień owoców w żłobku 9
Dzień owoców w żłobku 10
Dzień owoców w żłobku 11
Dzień owoców w żłobku 12
Dzień owoców w żłobku 13
Dzień owoców w żłobku 14
Dzień owoców w żłobku 15
Dzień owoców w żłobku 16
Dzień owoców w żłobku 18

28.06.2019 Zakończenie roku w żłobku

Zakończenie roku w żłobku 1
Zakończenie roku w żłobku 2
Zakończenie roku w żłobku 3
Zakończenie roku w żłobku 4
Zakończenie roku w żłobku 5
Zakończenie roku w żłobku 6
Zakończenie roku w żłobku 7
Zakończenie roku w żłobku 8
Zakończenie roku w żłobku 9
Zakończenie roku w żłobku 10
Zakończenie roku w żłobku 11

26.06.2019 Teatrzyk - "Przygody Technoludka"

9.06.2019 Urodziny Łucji

Urodziny Łucji 1
Urodziny Łucji 2
Urodziny Łucji 3
Urodziny Łucji 4
Urodziny Łucji 5
Urodziny Łucji 6
Urodziny Łucji 7
Urodziny Łucji 8
Urodziny Łucji 9
Urodziny Łucji 10

03.06.2019 Dzień dziecka - Maluchy

Dzień dziecka - Maluchy 1
Dzień dziecka - Maluchy 2
Dzień dziecka - Maluchy 3
Dzień dziecka - Maluchy 4
Dzień dziecka - Maluchy 5
Dzień dziecka - Maluchy 6
Dzień dziecka - Maluchy 7
Dzień dziecka - Maluchy 8
Dzień dziecka - Maluchy 9
Dzień dziecka - Maluchy 10
Dzień dziecka - Maluchy 11
Dzień dziecka - Maluchy 12
Dzień dziecka - Maluchy 13

28.05.2019 Urodziny Leona

Rodziny Leona 1
Urodziny Leona 2
Urodziny Leona 3
Urodziny Leona 4
Urodziny Leona 5
Urodziny Leona 6

17.04.2019 Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku

Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku1
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku2
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku3
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku4
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku5
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku6
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku7
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku8
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku9
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku10
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku11
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku12
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku13
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku14
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku15
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku16
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku17
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku18
Wielkanocne warsztaty plastyczne w żłobku19

11.04.2019 Przystanek Amazonia

poznajemy sprzęt podróżnika
słuchamy opowieści podróżnika
a kto to taki?
kto mieszka w Amazonii?
aparat przyda się w każdej podróży
taniec podróżników
taniec prosto z Amazonii?
pan podróżnik chyba zainspirował nas do jakiejś wielkiej wyprawy...

11.04.2019 Teatrzyk - Niedźwiedź Pierwiosnek

przywitanie z aktorami
pomagamy aktorom
wspólne ozdabianie gałązek
uważnie oglądamy przedstawienie
tańczymy
kolejny bohater spektaklu
nasi mali aktorzy
jest i wieiórka
uważnie słuchamy

27.03.2019 Dzień Teatru

poznajemy teatr
ciocie opowiadają o scenie, aktorach i dekoracjach
czy już wiemy czym jest scenografia?
kto chce być aktorem?

18.03.2019 Urodziny Nadii

nasza solenizantka
to już 2 świeczki!
przyjęcie urodzinowe z koleżankami i kolegami
tort urodzinowy zdecydowanie smakował:)

15.03.2019 Dzień Cukiernika w Żłobku

ciasteczko nr 1
ciasteczko nr 2
ciasteczko nr 3
ciasteczko nr 4
ciasteczko nr 5
ciasteczko nr 6
ciasteczko nr 7
ciasteczko nr 8
ciasteczko nr 9
ciasteczko nr 10
ciasteczko nr 11
ciasteczko nr 12
wałkujemy ciasto
oglądamy foremki
jakie piękne ciasteczka!
trzeba się dokładnie przyjrzeć

21.02.2019 Bal Karnawałowy w żłobku

Maluszki w swoich pięknych przebraniach
Dzielny Strażak
Żaden pożar nam nie straszny - jeszcze jeden Strażak
Królewna Śnieżka
Batman
Urocza Królewna
Wyjątkowo grzeczny Diabełek :)
Taki Potworek nam nie straszny :)
Starszaki i ich przebrania
Dobra Wróżka
Dzielny Batman
I jeszcze jedna Dobra Wróżka
Królewna
Nasze Pracowite Pszczółki
wspólna zabawa
może wspólny taniec? :)
Nasi goście na Balu bawili się wspaniale

28.01.2019 Dogoterapia - Żłobek

nasz gość
dzieci witają swojego gościa
przytulamy pieska
trzeba pogłaskać pieska
coż za sztuczka...
karmimy pieska

30.01.2019 Dzień Rogalika w żłobku

mali pomocnicy
warsztaty kulinarne
kroimy ciasto
wałkujemy
co to takiego?
i jeszcze troszkę rozwałkujemy
trzeba sobie pomagać
pomagamy ciociom
chyba będą pyszne

18.01.2019 Janek i Dziadek Mróz - przedstawienie kukiełkowe

przedstawienie kukiełkowe
słuchamy uważnie
niezwykli bohaterowie
dzieci z uwagą śledzą losy kukiełkowych bohaterów
a kto to?
dzieci poznają postaci przedstawienia
jakie duże lalki!
trzeba się przyjrzeć z bliska...
dzieciaki poznają nowych przyjaciół

21.01.2019 ZŁOTEJ JESIENI DZIEŃ BABCI W ŻŁOBKU MALUCHY

warsztaty w grupie Maluszków
u Babci na kolanach najlepiej na świecie
na pomoc Dziadka zawsze można liczyć
wycinamy i kleimy
Babcia zawsze pomoże
wspólne warsztaty
wyjątkowi Goście
nasze dekoracje

21.01.2019 ZŁOTEJ JESIENI DZIEŃ BABCI W ŻŁOBKU

Dzień Babci i Dziadka w żłobku
warsztaty plastyczne z Dziadkami
upominki dla Babć i Dziadków przygotowane przez dzieci ze żłobka
Babcie i Dziadkowie wykazali się dużym zaangażowaniem podczas warsztatów
dzieci były zachwycone wizytą swoich Babć i Dziadków
Babcie i Dziadkowie w naszym żłobku

5.12.2018 Mikołajki

czekając na Mikołaja
nareszcie jest!
czy to prezenty?
dziękujemy!
odbieramy swoje prezenty
dziękujemy Mikołaju
warto było czekać cały rok
uśmiech dzieci bezcenny
ciekawe co dostaliśmy...
prezenty chyba spełniły oczekiwania
dziękujemy za wizytę
prezenty!

Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!