Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

Marta - dyrektor

Obecnie posiadam 6 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Ukończyłam dwie uczelnie wyższe (specjalizacja nauczanie wczesnoszkolne z muzyką oraz nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne)

Zawsze chciałam zostać nauczycielem dzieci, dlatego wybór moich studiów i pracy nie jest przypadkowy. Jako nauczyciel zawsze dokładam wszelkich starań, aby „moje dzieci” rozwijały się wszechstronnie
i nabyły gruntowną podstawę niezbędną w dalszym procesie edukacji.

Jestem osobą młodą i ambitną, angażuję się w pracę z dziećmi, zarówno pod względem merytorycznym jak i artystycznym. Mam entuzjastyczne nastawienie do życia i ludzi. W swoim kontakcie z dziećmi i z rodzicami jestem zorganizowana i pomysłowa. Z dotychczasowego doświadczenia zawodowego czerpię ogromną radość i satysfakcję oraz nadzieję, że wszystko co robię umożliwi mi zostanie jeszcze lepszym dyrektorem.Beata - opiekunka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam filologię polską ze specjalizacją reklama i public relations. Jednak niesamowitą radość i satysfakcję daje mi praca z dziećmi, stając się prawdziwą przyjemnością. Te pozytywne doświadczenia skłoniły mnie do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności – podjęłam studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ukończywszy wcześniej specjalistyczne kursy: pedagogiczny, opiekuna w żłobku i klubie malucha, wychowawcy kolonijnego, animatora czasu wolnego.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyłam pełniąc funkcję wychowawcy na koloniach i półkoloniach, a także odbywając praktykę w szkole podstawowej i staż w żłobku. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem moich podopiecznych, zapewniając im bezpieczeństwo, pomysłowo spędzony czas i prawidłowy rozwój.

W wolnym czasie gram na skrzypcach i altówce w orkiestrze symfonicznej przygotowującej amatorskie spektakle operowe. Lubię czytać dobrą literaturę, a także „bawić się” różnymi technikami plastycznymi, przede wszystkim decoupage.

 

 

 

Dorota - opiekunka

Z wykształcenia jestem pedagogiem i doradcą rodzinnym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez pracę w szkole policealnej, w domu wczasów dziecięcych i w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Praktykowałam w szkołach, świetlicach środowiskowych, ośrodkach adopcyjno-opiekunczych, domach pomocy społecznej, hospicjach. Byłam wolontariuszem - opiekunem w stowarzyszeniu osób niepełnosprawnych, organizatorem koncertu charytatywnego połączonego z kwestą. 


Ukończyłam dwie uczelnie wyższe (pedagogika, specjalizacja: opiekuńczo-wychowawcza oraz Nauki o Rodzinie, specjalizacja: poradnictwo i mediacje). Jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu edukacji elemtarnej, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukonczylam kurs języka migowego-poziom podstawowy dla nauczycieli. Posiadam uprawnienia do wykorzystania narzędzia diagnostycznego KORP do oceny funkcjonalnej dzieci od pierwszego miesiąca życia.

Interesuję się formami wczesnego wspierania rozwoju dzieci w szczególności zagadnieniami integracji sensorycznej. Dzieciece odkrywanie świata jest dla mnie fascynujące, jestem dumna ze mogę towarzyszyc im w tej podróży.

 

 

Aneta - opiekunka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam tam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki studenckie w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz poprzez wieloletnią pracę jako opiekunka do dzieci. Przed rozpoczęciem pracy
w żłobku „Lokomotywa” pracowałam w Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowy Ogród”.

Praca w zawodzie nauczyciela  to moja pasja i powołanie. Gdy widzę radość i uśmiech na twarzy dziecka czuję wielką satysfakcje i spełnienie. Motywuje mnie to także do dalszego działania.Kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlatego też uważam, że do każdego dziecka należy podejść indywidualnie, aby móc odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju.Staram się w ciekawy sposób umożliwić dzieciom poznawać świat zapewniając przy tym poczucie bezpieczeństwa.

Jestem osobą  odpowiedzialną, cierpliwą i konsekwentną. Moim sposobem na spędzanie wolnego czasu jest jazda na rowerze i spacery. Wolne chwile poświęcam również moim przyjaciołom. Zimowe wieczory zaszywam się w domowym zaciszu z ciekawą książką. 

 

 

Ula - opiekunka

Uwielbiam oglądać filmy, szczególnie – thrillery, komedie.
W wolnym czasie także czytam książki i słucham muzyki(jazz,pop,reggae,rock,muzyka taneczna). Uwielbiam grać w siatkę :-). 


 

 

Renata - logopeda

jestem absolwentką peagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim (specjalizacja: psychoporofilaktyka społeczna). Dodatkowo ukończyłam takie kierunki jak: edukacja elementarna, logopedia przedszkolna i szkolna oraz oligofrenopedagogika). Uwielbiam podróżować, a w wolnych chwilach czytać książki.

 


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!