Kadra - prywatne przedszkole Lokomotywa

Kadra

Mamy na uwadze bezpieczeństwo oraz wszechstronny rozwój naszych Podopiecznych, oraz troszczymy się o ich uśmiech każdego dnia. Dlatego więc zatrudniamy w naszej Placówce wysokowykwalifikowaną kadrę,  pracującą z pasją, która sprawia że w „Lokomotywie” panuje rodzinna atmosfera, a Maluchy z radością wracają do nas każdego dnia.

Marta -dyrektor Marta - dyrektor

Obecnie posiadam 6 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym.

Ukończyłam dwie uczelnie wyższe (specjalizacja nauczanie wczesnoszkolne z muzyką oraz nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne)

Zawsze chciałam zostać nauczycielem dzieci, dlatego wybór moich studiów i pracy nie jest przypadkowy. Jako nauczyciel zawsze dokładam wszelkich starań, aby „moje dzieci” rozwijały się wszechstronnie 
i nabyły gruntowną podstawę niezbędną w dalszym procesie edukacji.

Jestem osobą młodą i ambitną, angażuję się w pracę z dziećmi, zarówno pod względem merytorycznym jak i artystycznym. Mam entuzjastyczne nastawienie do życia i ludzi. W swoim kontakcie z dziećmi i z rodzicami jestem zorganizowana i pomysłowa. Z dotychczasowego doświadczenia zawodowego czerpię ogromną radość i satysfakcję oraz nadzieję, że wszystko co robię umożliwi mi zostanie jeszcze lepszym dyrektorem.

 Elżbieta  - opiekunka

Elżbieta - opiekunka 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam studia z pedagogiki społeczno – opiekuńczej z pedagogiką szkolną.Praktykowałam w szkole podstawowej oraz w domu dziecka w Nowym Sączu.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam także we Francji jako opiekunka do dzieci oraz w szkole « Auxiliaire de puériculture », która umożliwiła mi podjęcie pracy w różnych placówkach opiekuńczo – wychowawczych (żłobki, szpital położniczy, oddział kardiologii dziecięcej itp.)

Pracując w żłobku towarzyszę dzieciom w poznawaniu świata jednocześnie zapewniając im komfort fizyczny i psychiczny.

Jestem osobą cierpliwą, opanowaną, kreatywną i z poczuciem humoru, co sprawia, że „Wasze Skarby” nie nudzą się w moim towarzystwie.

Wolny czas spędzam na dłuższych i krótszych spacerach. Kocham przyrodę i góry do których często wracam.

 Monika - opiekunka

 Monika - opiekunka 

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyłam studia na kierunku pedagogicznym o specjalizacji wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.

Doświadczenie zawodowe zdobylam poprzez praktyki studenckie w przedszkolu, poradni psychologiczno- pedagogicznej, pracując jako prywatna opiekunka do dzieci oraz odbywając staż w żłobku. Wzbogacam także swoje umiejętności uczęszczając na różne warsztaty. Posiadam certyfikat " W co sie bawić z dziećmi" oraz " Eksperymenty- nauka czy magia".

Jestem osobą pracowitą, cierpliwą, odpowiedzialną i uczuciową. Uważam się za osobę optymistyczną, uśmiechniętą i zawsze gotową do wyzwań, które czesto stawiają nam dzieci. Praca z maluchami daje mi bardzo dużo radości i satysfakcji.

Jestem mamą dwójki dzieci i wiem, że każdy malec chciałby się czuć bezpieczny i kochany. Dlatego dzięki tym cechom łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Tańczyłam przez 8 lat w Zespole Regionalnym " Sądeczanie" więc posiadam poczucie rytmu, słuchu oraz wrazliwość muzyczną. W wolnym czasie zawsze spędzam miło czas z moją rodziną.

 Natalia - opiekunka

Natalia - opiekunka

Jestem absolwentką Pedagogicznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o specjalności nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne a także ukończyłam studia II stopnia w Wyższej Szkole Biznesu o specjalności zarządzanie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki studenckie w placówkach edukacyjnych znajdujących się na terenie Nowego Sącza. Zawodowo pracowałam z dziećmi w wieku przedszkolnym w przedszkolu Sióstr Niepokalanek. Swoje doświadczenie dodatkowo zdobyłam uczestnicząc w szkoleniach: Umiejętności komunikacyjne i społeczne dzieci w wieku przedszkolnym, Wybrane zagadnienia edukacji matematycznej dziecka w wieku przedszkolnej a także uczestniczyłam w konferencjach naukowych: Rozmawiajmy z nastolatkami, Wychowanie przez dialog.

Zawód nauczyciela wybrałam jako małe dziecko i tak zostało. Praca z dziećmi to jest to co lubię robić, daje mi dużo satysfakcji i radości na każdy dzień. Nie wyobrażam sobie innej pracy.

Poza pracą zawodową spełniam się jako żona i mama, a na co dzień rozwijam swoje zdolności kulinarne.


Natalia - opiekunka

Ukończyłam kurs opiekuna żłobka i klubow dziecięcych. Otrzymujac  niezbędne certyfikaty by opiekować się dziećmi. Swoje doświadczenia zawodowe zdobyłam zaczynając jako prywatna opiekunka dziecięca,opiekun na koloniach i połkoloniach oraz pracując jako asystent nauczyciela przedszkola. Od najmłodszych lat wiedziałam,że praca z dziećmi to jest to co chcę robić w przyszłości.  Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą, gotową do działania.Charakteryzuję się dużą wyrozumiałością, wrażliwością i cierpliwością. Jestem opiekuńcza i stawiam na pierwszym miejscu dobro i potrzeby dziecka. Prywatnie jestem szczęśliwą i dumną żoną, matką. Pochodzę z bardzo muzykalnej rodziny - od najmłodszych lat byłam członkiem regionalnego zespołu Sądeczoki. Swój wolny czas spędzam aktywnie w gronie rodzinnym zarażając wszystkich swoją pozytywną energią.

 

Asia - opiekunka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz trzy semestralne Studia Podyplomowe w zakresie pedagogiki. Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki studenckie w przedszkolach i szkołach podstawowych. Odbyłam także staż zawodowy na stanowisku asystent nauczyciela przedszkola. Pracowałam zawodowo jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu „AKADEMIA UŚMIECHU” w Kamionce Wielkiej, gdzie uzyskałam stopień awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego. Byłam wychowawcą grupy integracyjnej. Praca z dziećmi na etapie tak wczesnej edukacji wymaga nie tylko wielkiej cierpliwości, ale i kreatywności, jest pełna wyzwań oraz niekończących się inspiracji. Często bywa zaskakująca i codziennie przynosi nowe doświadczenia, daje ogromną satysfakcję i wiele radości. Bardzo cieszy mnie odkrywanie z najmłodszymi tego, co dla nich nowe i nieznane. Jak słusznie zauważył Janusz Korczak: “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych.

   

Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!