- prywatne przedszkole Lokomotywa
  • Kontrast:
  • A
  • A
Nasze placówki 799 874 066tarnow@malopolska.edu.pl

os. L. H. Dąbrowskiego 10a-c

Tarnów

Aktualności i wydarzenia


Piknik rodzinny w żłobku i przedszkolu

W sobotę 10 czerwca na terenie Przedszkola i Żłobka "Lokomtywa" w Tarnowie odbył się Piknik rodzinny.

Poznajemy symbole narodowe

Święto Narodowe 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. To święto, jak i poprzedzający je Dzień Flagi (2 maja) są okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie najbliższych,
wszystkim dzieciom i ich rodzinom
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Personel
Niepublicznego Żłobka "Lokomotywa" w Tarnowie.

Wiosna zawitała do żłobka Lokomotywa

Wiosna w naszym żłobku zagościła wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dzieci zaprosiły panią Wiosnę do wspólnej zabawy. Aby było jej u nas miło i wesoło...

Zabawa karnawałowa w żłobku i przedszkolu

Dzisiaj w naszym żłobku i przedszkolu odbyła się zabawa karnawała.

Spektakl „Magiczne słowo” teatru lalek „Bajka”

W miniony czwartek do naszego przedszkola zawitał teatrzyk lalek dla dzieci. Obejrzeliśmy przedstawienie pt: „Magiczne słowo”, które uzmysłowiło dzieciom jak ważne jest w życiu używanie czarodziejskich słów oraz szacunek do drugiego człowieka.

Laurki dla Babci i Dziadka

Dzieci z pomocą pań opiekunek wykonały podczas zajęć plastycznych laurki na Dzień Babci i Dziadka. Ochoczo i z radością przyklejały serduszka oraz życzenia w odpowiednie miejsce na laurkach, które później zostały wręczone babcion i dziadkom.

Wizyta psa terapeuty w Przeszkolu i Żłobku

W ostatnich dniach dwukrotnie odwiedził nas pies Imbirek, który bardzo lubi bawić się z dziećmi Dzieciom także zabawa z psem bardzo się spodobała.

Żłobkowe drzewka zimowe

Dzieci zainspirowane zimowym krajobrazem za oknem, wykonały dziś drzewka ze śnieżnymi czapkami.

Warsztaty kulinarne w żłobku - piernikowa choinka

W naszym żłobku trwają już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Panie opiekunki przybliżają dzieciom świąteczne tradycje oraz przygotowują świąteczne ozdoby.

Występ Teatru Lalek

15 grudnia do naszego złobka i przedszkola przyjechał Teatr lalek Bajka.

Kiermasz Świąteczny

W naszym przedszkolu odbywa się Kiermasz Świąteczny. Można na nim zakupić piękne ozdoby przygotowane przez grono pedagogiczne. Dochód będzie przeznaczony na pomoce plastyczne dla dzieci w naszym przedszkolu. Dlatego prosimy o wzięcie udziału, a za każdą pomoc na ten cel serdecznie dziękujemy.

Mikołaj z wizytą w żłobku

Dziś w naszym żłobku pojawił się długo wyczekiwany gość. Do dzieci przybył Św. Mikołaj. Wręczył dzieciom prezenty, a następnie pobawił się wspólnie z wszystkimi. Na zakończenie pożegnał się i zapowiedział, że wróci za rok.

Mikołajkowe zajęcia plastyczne

W oczekiwaniu na wizytę Świętego Mikołaja dzieci wykonały prace plastyczne, przedstawiające jego portret oraz renifera. 

Andrzejki 2016 w żłobku

W dniu 24 listopada odbyła się w naszym żłobku Zabawa Andrzejkowa. Dzieci zapoznały się z tradycjami i obrzędami tego wieczoru. Aktywnie uczestniczyły także we wróżbach przy "szklanej kuli". Wzięły również udział w zabawie tanecznej, przygotowanej na tę okoliczność.

Dzień Pluszowego Misia w żłobku

Dzisiaj w żłobku odwiedził nas Pluszowy Miś! Dzieci uważnie słuchały opowiadania oraz wskazywały na poszczególne części ciała naszego gościa. Następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Pokochaj pluszowego misia", a także zatańczyliśmy w kółeczku razem z ulubionymi maskotkami.


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!