Zajęcia dodatkowe

Nauka poprzez zabawę

Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować każde Dziecko do dalszej podróży edukacyjnej. Dzięki gamie bezpłatnych zajęć dodatkowych, wspieramy jego rozwój, budujemy poczucie własnej wartości oraz uczymy poprzez zabawę.

 

 

PIŁKA NOŻNA

bezpłatne

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci, gdzie piłka nożna stanowi najważniejszy element treningu.

Dzięki nim, dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw piłki nożnej, rozwijają nie tylko umiejętności motoryczne i techniczne, ale także ćwiczą wytrwałość, koncentrację, pamięć, a także…. nabierają pewności siebie!

 

JUDO

bezpłatne

Judo to nie tylko sztuka walki. Judo to sztuka życia – pokonywania słabości, dyscypliny, przełamywania własnych barier. Zajęcia kształtują wytrzymałość, siłę, szybkość zręczność, koordynację oraz orientację przestrzenną.

 

ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE

bezpłatne

Zajęcia lekkoatletyczne to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale także możliwość doskonalenia sprawności ruchowej dziecka. Zajęcia wpływają ma poprawę wytrzymałości, siły, szybkości oraz koordynacji ruchowej. Regularne treningi  doskonalą kondycję fizyczną, uczą wytrwałości, samodyscypliny oraz przełamywania strachu. Nie wspominając o tym, że przynoszą mnóstwo radości i satysfakcji!

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

bezpłatne

Języka angielskiego nauczamy autorską metodą First Steps 1, 2, 3® powstałą w oparciu o wieloletnie doświadczenie nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Łączy ona w sobie najbardziej skuteczne elementy nauczania dzieci, sprawdzone w swojej skuteczności oraz różne poziomy zaawansowania dostosowane do rozwoju psychomotorycznego małego dziecka.

Nauczanie języka odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, z wykorzystaniem różnych pomocy: plansz tematycznych, słowników obrazkowych, środków Audio, Video oraz podręczników.
Powszechnie znana jest opinia, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtworzenia poznawanych obcojęzycznych słów.

 

 

 

ZAJĘCIA MULTIMEDIALNE Z MAGICZNYM DYWANEM

bezpłatne

W naszym Przedszkolu dzieci uwielbiają zabawy z użyciem Magicznego Dywanu. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym nasze dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Przedszkolak podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami. Zabawa i nauka z wykorzystaniem Magicznego Dywanu rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

   

ZAJĘCIA MULTIMEDIALNE Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

bezpłatne

Podczas codziennej pracy staramy się łączyć osiągnięcia nowoczesnych technologii z tradycyjnymi metodami. Dzięki użyciu tablicy interaktywnej wprowadzamy w naszym przedszkolu nową, atrakcyjniejszą, ciekawszą dla przedszkolaków jakość pracy. Jest to pomoc dydaktyczna, która wspomaga pracę nauczyciela oraz pozwala dzieciom na wykorzystywanie nowoczesnej technologii w celu zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. Tablica działa jak duży ekran, który jest obsługiwany za pomocą dotyku. Dziecko może rysować, pisać, malować, zaznaczać, przeciągać obrazy na wyznaczone miejsce. Bawiąc się przyswaja nową wiedzę i nowe umiejętności. Przedszkolaki bardzo chętnie pracują z tablicą interaktywną. Podczas zajęć z użyciem tej pomocy dzieci są ba aktywne i zaangażowane w wykonanie każdego zadania. Uczą się cierpliwości podczas czekania na swoją kolej, szybko zapamiętują nowe wiadomości, poznają nowe słowa zarówno w języku polskim jak i angielskim.

  

WARSZTATY PLASTYCZNE

bezpłatne

Warsztaty plastyczne są to zajęcia, podczas których przedszkolak uczy się pracy twórczej, wyrażania siebie i swoich emocji poprzez kreatywne działanie. Podczas wykonywania prac plastycznych dzieci rozwijają swoje zdolności manualne oraz poznają różne techniki pracy. Ponadto ulepszają koncentrację oraz koordynację ruchową i wzrokową.

Nasze warsztaty to nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu, możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych i ogrom pozytywnych emocji, ale także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych, przydatnych później w szkole oraz w dorosłym życiu.

 

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE

bezpłatne

Zapraszane teatry realizują metodę UCZYĆ – BAWIĄC. Podczas spektakli (w piosenkach, wyliczankach, powtarzankach, zagadkach) ulubieni bohaterowie bajek przemycają treści wychowawcze lub elementy języka angielskiego, które wplecione są tak, aby nauka nie kojarzyła się dzieciom z monotonnym powtarzaniem. 

  

WARSZTATY TEMATYCZNE

bezpłatne

Życie przedszkolne umilają nam warsztaty temetyczne,  na które wszyscy  zawsze czekamy z niecierpliowością! Są to m. in. warsztaty kulinarne (pieczenie pierników, przygotowywanie kanapek), pierwsza pomoc, odblaskowe przedszkole, zabawa w teatr, poznawanie zawodów (wizyta w kuchni, u krawcowej, u fryzjera), bale karnawałowe, choinka i spotkanie z Mikołajem, wycieczki, jasełka i inne przedstawienia, warsztaty z rodzicami, urodziny.

 

BAJKOTERAPIA

bezpłatne

W bajkoterapii wykorzystujemy nie tylko tradycyjne bajki, ale również tzw. bajki terapeutyczne, pisane według pewnego schematu. Opowiadania te spełniają określone funkcje. Pomagają dzieciom radzić sobie z sytuacjami, które je martwią czy negatywnymi emocjami. Dzięki stosowaniu bajek terapeutycznych, dziecko uczy się wiary we własne możliwości, pozytywnego nastawienia oraz sposobów na rozwiązanie problemów. Utwory stosowane w bajkoterapii zawierają bardzo zróżnicowane treści i poruszają wiele problemów. Wszystkie je łączy natomiast fakt, że dziecko wraz z bohaterem opowieści przechodzi drogę od zaistnienia sytuacji problemowej, aż do szczęśliwego rozwiązania kłopotu. Bajkoterapia jest więc skuteczną metodą pracy z przedszkolakiem, która przez zabawę z książką pozwala dziecku zrozumieć i zaakceptować własne emocje, otworzyć się na siebie i innych, a przede wszystkim uczy dziecko sposobów radzenia sobie z własnym problemami.

 

MUZYKOTERAPIA

bezpłatne

Muzyka jest bardzo ważnym elementem życia każdego z nas. Nie tylko uspokaja, ale także pomaga w wyrażaniu emocji oraz pobudza wyobraźnię.

 

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

bezpłatne

Mowa ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka, zarówno na jego powodzenie w nawiązywaniu kontaktu społecznych, jak  i w nauce szkolnej. Jej prawidłowy rozwój umożliwia nam precyzyjne komunikowanie swoich poglądów, myśli i potrzeb innym ludziom i ułatwia zdobywanie wiedzy. Warsztaty logopedyczne z naszą przesympatyczną i pomysłową Panią Kasią przyjmują formę zajęć grupowych, jak i indywidualnych i są poprzedzone wstępną diagnozą umiejętności komunikacyjnych każdego dziecka, w wyniku której podejmowane są odpowiednie działania mające na celu zarówno usprawnienie narządu mowy, ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy i poszerzanie słownika oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do  nauki czytania i pisania, albo w razie potrzeby korekcję zaburzeń artykulacyjnych. Pani logopeda zawsze chętnie służy radą i pomocą rodzicom naszych wychowanków i stara się ich zmotywować do współpracy przygotowując  odpowiednie dla każdego dziecka zadania i ćwiczenia do pracy w domu.

 

OPIEKA PSYCHOLOGA

bezpłatne

Wspieramy Najmniejszych w rozwiązywaniu ich wielkich problemów :-). 

  

TANIEC

dodatkowo płatne

Nasze zajęcia przełamują dotychczasowe schematy nauki tańca. Stawiamy na rozbudzenie w dzieciach poczucia rytmu i koordynacji ruchowej, stąd sięganie po tak efektowne gatunki jak hip-hop, popping, rock and roll, samba, cha-cha, walc, street-dance, taniec nowoczesny, dancehall czy party dance. 
Poprzez taniec, dziecko wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i płynność ruchów. Uzyskuje elastyczność i harmonijność ruchową. Elementy tańca i układy choreograficzne przyczyniają się do umiejętności i łatwości obcowania w towarzystwie. Przez ruch ciała dzieci uczą się nawiązywać kontakt z otaczającym nas światem. Ruch i taniec z jednej strony mają istotne znaczenie dla rozwoju osobowości człowieka, z drugiej zaś mogą stać się istotnymi elementami terapii, ponieważ ruch znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie. Przy okazji doskonałej zabawy następuje wzmocnienie mięśni, rozwija się koordynacja ruchowa i równowaga, jednym słowem znaczenie tańca w korygowaniu wad postawy jest bezsporne.

 

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

dodatkowo płatne

Zajęcia służą poznaniu kultury innych regionów, otwierają Dzieci na otaczający świat, rozbudzają ciekawość. 

 

MATEMATYKA

dodatkowo płatne

Warsztaty są prowadzone w grupach maksymalnie sześcioosobowych, dzieci dzieli się na grupy, nie ze względu na wiek metrykalny, a wiek rozwojowy dziecka wynikający z przeprowadzonej ewaluacji.  Dzieci poddawane są indywidualnej ewaluacji na początku roku, a potem co trzy miesiące. Praca z dziećmi realizowana jest w oparciu o autorski i nowatorski program nauczania Nemezjusza Cywińskiego rezygnujący między innymi z monografii liczby czy równoczesnej nauki pisania i liczenia