Kadra

~ Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć. ~

Janusz Korczak

 

Nad naszymi Podopiecznymi czuwa wykwalifikowany, wyspecjalizowany personel, który nie tylko dba o wszechstronny rozwój każdego Dziecka, ale także pomaga mu zaadaptować się w nowym miejscu, sprawiając, że wraca do nas z radością każdego dnia.

Ewa Rachfalik

Dyrektor Przedszkola
Lubię dzieci duże i małe, lubię ludzi a za motto w pracy i życiu obrałam za Sofoklesem " Dobry los nie jest przyjacielem bezczynnych"...

 

 

Klaudia

NAUCZYCIEL
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim  o kierunku pedagogika, specjalność: społeczno - opiekuńcza oraz licencjackich o kierunku: Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym na Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej im. Józefa Dietla w Krakowie. Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych o specjalności Oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W swoim dorobku zawodowym posiadam ukończone kursy:

Aktywne słuchanie muzyki wg Batii Staruss,

Tańce i zabawy dla małych dzieci,

Kurs pierwszej pomocy

Kurs organizatora wycieczek szkolnych

„Dojrzałość szkolna dziecka - wyzwania nowej reformy”

Kompleksowy Kurs Animatora Zabawy plus Wielkie Bańki Mydlane- kurs ukończony w „Famiga” Kraków

„Logopedia w przedszkolu”- kurs organizowany przez Studium Prawa Europejskiego

System Informacji Oświatowej – obowiązki placówek oświatowych

 

Pracę z najmłodszymi rozpoczęłam już w trakcie studiów licencjackich pracując w żłobku.
Od 2014 roku pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć wykorzystuje tradycyjne 
i innowacyjne  metody nauczania stymulujące wszechstronny rozwój podopiecznych. Punktem wyjścia  w moich relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem maluchów.

 

 

Agnieszka

OLIGOFRENOPEDAGOG
Absolwentka studiów wyższych magisterskich, specjalność: pedagogika specjalna w zakresie: oligofrenopedagogika Akademii Pedagogicznej im. Komisji Narodowej w Krakowie oraz Tarnowskiej Szkoły Wyższej - Wydział Nauk Stosowanych-socjoterapia. 

Trener EEGBIOFEEDBACK I i II stopnia.
Pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczęłam w 1998 r. jako wychowawca grupy przedszkolnej, a od 2001r. jako terapeuta, prowadząc zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z dziećmi z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Od 2004r. objęłam funkcję pedagoga szkolnego.
Obecnie pracuję z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami zachowania oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
W ramach zajęć rewalidacyjnych prowadzę terapię EEGBIOFEEDBACK.
Ukończenie  kursu  kwalifikacyjnego nadało mi uprawnienia do diagnozy
i prowadzenia zajęć terapeutycznych z Terapii Ręki I i II stopnia.
Podążanie za dzieckiem, tolerancja, zrozumienie to priorytety, jakimi kieruję się w swojej pracy.

 

 

Gabriela

NAUCZYCIEL

Odkąd pamiętam zawsze z łatwością nawiązywałam kontakty z dziećmi. Już będąc nastolatką, pomagałam w opiece nad pociechami moich bliskich, co dawało mi ogromną satysfakcję. W momencie wyboru mojej drogi zawodowej postanowiłam, że zostanę nauczycielem. Ukończyłam kierunek: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Już podczas praktyk studenckich wiedziałam, że był to trafiony wybór. Krótko po obronie pracy licencjackiej rozpoczęłam pracę w przedszkolu publicznym w Tarnowie, gdzie byłam wychowawcą dzieci sześcioletnich. Oprócz tego, że jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego, jestem też studentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna.

Ogromną radość i satysfakcję daje mi możliwość oglądania, jak kształtują się  dziecięce charaktery i rozwijają zdobyte umiejętności, a zawód nauczyciela jest jednym z niewielu profesji mających wpływ  na rozwój i ukształtowanie dziecka. Do każdego przedszkolaka podchodzę indywidualnie i staram się sprostać jego potrzebom. Podstawą w mojej pracy jest zawsze uśmiech na twarzy i bezpieczeństwo moich podopiecznych.

Prywatnie moją pasją są zwierzęta, jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch piesków. Interesuję się również stylizacją paznokci. W chwilach wolnych lubię poznawać nieznane dotąd dla mnie miejsca i zdobywać nowe doświadczenia, którymi następnie mogę się dzielić z moimi podopiecznymi.

 

 

Anna

NAUCZYCIEL

   Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Pedagogiczym im KEN w Krakowie o kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi rozpoczęłam już na studiach jako opiekunka.

      Jestem osobą cierpliwą, otwartą i łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Uważam, że w edukacji najmłodszych bardzo ważne jest indywidualne podejście, ponieważ każde z nich jest inne i wyjątkowe. Praca w zawodzie nauczyciela to dla mnie ogromna przygoda, dobra zabawa, a przede wszystkim możliwość odkrywania codziennie nowych i ciekawych rzeczy. W swojej pracy pragnę stworzyć miłą atmosferę, pełną szacunku i akceptacji, aby dzieci czyły się szczęśliwe i bezpieczne. Prowadzenie zajęć sprawia mi ogromną przyjemność, a najlepszą nagrodą jest szczęsliwe dziecko, które kolejnego dnia z chęcią wraca do przedszkola.