Zajęcia dodatkowe

Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować każde Dziecko do dalszej podróży edukacyjnej. Dzięki gamie bezpłatnych zajęć dodatkowych, wspieramy jego rozwój, budujemy poczucie własnej wartości oraz uczymy poprzez zabawę.

JĘZYK ANGIELSKI

Prowadzony w formie zabawowej (piosenki, rymowanki), przygotowujący dzieci do występów z okazji różnych uroczystości. Rozwija dzieci językowo, zanurzając ich w angielskiej rzeczywistości językowej, przy okazji rozwija teatralnie i muzycznie

RYTMIKA

Zajęcia uwrażliwiające na rytm, dźwięk, melodię, prowadzone przy akompaniamencie pianina, z wykorzystaniem różnych instrumentów, rozwijających muzycznie, kształtujących poczucie rytmu.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Warsztaty plastyczne są to zajęcia, podczas których przedszkolak uczy się pracy twórczej, wyrażania siebie i swoich emocji poprzez kreatywne działanie. Podczas wykonywania prac plastycznych dzieci rozwijają swoje zdolności manualne oraz poznają różne techniki pracy. Ponadto ulepszają koncentrację oraz koordynację ruchową i wzrokową.

Nasze warsztaty to nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu, możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych i ogrom pozytywnych emocji, ale także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych, przydatnych później w szkole oraz w dorosłym życiu

TANIEC

Profesjonalna szkoła tańca otacza opieką naszych małych tancerzy, przygotowując ich do występów z okazji różnych uroczystości przedszkolnych i miejskich. Program przekrojowy od tańców tradycyjnych, różnych odmian tańca towarzyskiego poprzez współczesne wygibasy.

ROBOTYKA

Konstruowanie budowli i robotów, za pomocą schematów, podstaw programowania, uczy nasze starsze dzieci przestrzennego myślenia i rozwija w nich zmysł techniczny.

MATEMATYKA NA WESOŁO

Matematyka jest jedną z najważniejszych nauk. Forma jej przekazywania w szkole, w większości przypadków, niestety, jest uciążliwa, zwłaszcza dla osób, które zmysłu matematycznego nie mają. „Odczarowanie” matematyki na tym etapie edukacji, pokazanie jej praktyczności i uroku w zabawowy sposób może tę sytuację uratować już na wstępie.

 

 

Wesoły czas przy dźwiękach ukulele i gitary

Innowacja oparta na programie pozwala na kształtowanie podstawowych umiejętności u dzieci oraz wprowadza w życie przedszkolaków wiele radości i pozytywnej energii. Dzieci podczas zajęć kształtują koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję słuchową oraz motorykę małą. Zajęcia opierają się na wprowadzeniu wielu ciekawych czynności związanych z instrumentami ukulele i gitarą. Dzieci angażują się w wesołe zabawy z rytmem i dźwiękami instrumentów, uczą się piosenek śpiewanych przy dźwiękach płynących na żywo.

 

 

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE

Interaktywne spektakle w przedszkolu. Zapraszane teatry realizują metodę UCZYĆ – BAWIĄC. Podczas spektakli (w piosenkach, wyliczankach, powtarzankach, zagadkach) ulubieni bohaterowie bajek przemycają treści wychowawcze lub elementy języka angielskiego, które wplecione są tak, aby nauka nie kojarzyła się dzieciom z monotonnym powtarzaniem. 

 

WARSZTATY OKOLICZNOŚCIOWE

Życie przedszkolne umilają nam warsztaty temetyczne,  na które wszyscy  zawsze czekamy z niecierpliowością! Są to m. in. pierwsza pomoc, odblaskowe przedszkole, zabawa w teatr, poznawanie zawodów (wizyta w kuchni, u krawcowej, u fryzjera), bale karnawałowe, choinka i spotkanie z Mikołajem, wycieczki, jasełka i inne przedstawienia, warsztaty z rodzicami, urodziny.

 

 

 

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

Celem zajęć logopedycznych jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach w późniejszej edukacji.
Grupowe zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego logopedę w formie zabawowej mają za zadanie: usprawnić pracę narządów mowy, rozbudzić ciekawość aktywnością słowną, stymulować językowe umiejętności, zwiększyć możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka przez najmłodsze dzieci, nauczyć poprawnego oddychania i ekonomicznego zużywania powietrza, doskonalić koordynację słuchowo- ruchową, wzbogacać słownictwo i rozwijać umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi poprawnych pod względem fonetycznym i gramatycznym. Każde dziecko objęte zostanie terapią logopedyczną poprzedzoną dogłębną diagnozą. Na jej podstawie opracowany zostanie plan zajęć indywidualnych lub grupowych dla każdego dziecka.

 

RELIGIA

Dziecko rozwija uzdolnienia oraz kształtuje czynności intelektualne potrzebne w  codziennym życiu i dalszej edukacji religijnej poprzez poznanie pierwszych pojęć religijnych i kształtowanie mentalności wiary.  Dziecko poznaje istotę modlitwy, rozwija sposoby kontaktowania się z Bogiem,  buduje podstawy systemu wartości oraz uczestniczy w  procesie wychowania moralno-społecznego, poznaje chrześcijańskie pojęcia dobra i zła