Zajęcia dodatkowe

Nauka poprzez zabawę

 
Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować każde Dziecko do dalszej podróży edukacyjnej. Dzięki gamie bezpłatnych zajęć dodatkowych, wspieramy jego rozwój, budujemy poczucie własnej wartości oraz uczymy poprzez zabawę.

PIŁKA NOŻNA

bezpłatne

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci, gdzie piłka nożna stanowi najważniejszy element treningu.

Dzięki nim, dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw piłki nożnej, rozwijają nie tylko umiejętności motoryczne i techniczne, ale także ćwiczą wytrwałość, koncentrację, pamięć, a także…. nabierają pewności siebie!

JUDO

bezpłatne

Judo to nie tylko sztuka walki. Judo to sztuka życia – pokonywania słabości, dyscypliny, przełamywania własnych barier. Zajęcia kształtują wytrzymałość, siłę, szybkość zręczność, koordynację oraz orientację przestrzenną.

ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE

bezpłatne

Zajęcia lekkoatletyczne to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale także możliwość doskonalenia sprawności ruchowej dziecka. Zajęcia wpływają ma poprawę wytrzymałości, siły, szybkości oraz koordynacji ruchowej. Regularne treningi  doskonalą kondycję fizyczną, uczą wytrwałości, samodyscypliny oraz przełamywania strachu. Nie wspominając o tym, że przynoszą mnóstwo radości i satysfakcji!

JĘZYK ANGIELSKI

Nie ulega wątpliwości, iż znajomość języków obcych, w tym przede wszystkim języka angielskiego w obecnych czasach jest wręcz koniecznością, a w małych dzieciach drzemie ogromny potencjał językowy, co widać na każdych zajęciach prowadzonych w naszej placówce 2 razy w tygodniu przez wykwalifikowanego lektora w oparciu o metodę Leo English. Metodę, która to stworzona specjalnie z myślą o małych dzieciach przez zespół wyszkolonych anglistów, metodyków nauczania wczesnodziecięcego i psychologów dziecięcych, opiera się na naturalnym przyswajaniu języka oraz twórczym zaangażowaniu dzieci w rozmaitych czynnościach. Wykorzystanie m.in. dramy, ćwiczeń ruchowych (Total Physical Response), czy bogatej oprawy muzycznej pozwala Przedszkolakom osłuchać się z językiem obcym i ułatwia przyswojenie sobie i utrwalenie podstawowych zwrotów, słów, czy struktur.  

 

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

Mowa ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka, zarówno na jego powodzenie w nawiązywaniu kontaktu społecznych, jak  i w nauce szkolnej. Jej prawidłowy rozwój umożliwia nam precyzyjne komunikowanie swoich poglądów, myśli i potrzeb innym ludziom i ułatwia zdobywanie wiedzy. Warsztaty logopedyczne z naszą przesympatyczną i pomysłową Panią Kasią przyjmują formę zajęć grupowych, jak i indywidualnych i są poprzedzone wstępną diagnozą umiejętności komunikacyjnych każdego dziecka, w wyniku której podejmowane są odpowiednie działania mające na celu zarówno usprawnienie narządu mowy, ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy i poszerzanie słownika oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do  nauki czytania i pisania, albo w razie potrzeby korekcję zaburzeń artykulacyjnych. Pani logopeda zawsze chętnie służy radą i pomocą rodzicom naszych wychowanków i stara się ich zmotywować do współpracy przygotowując  odpowiednie dla każdego dziecka zadania i ćwiczenia do pracy w domu.

DOGOTERAPIA

Nie jest żadną tajemnicą, że przebywanie w towarzystwie zwierząt pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Nie inaczej jest w przypadku dzieci, które w trakcie comiesięcznych zajęć z psem Astusią uczą się nie tylko jak należy się zachować w obecności czworonożnego przyjaciela człowieka i jak dbać o jego potrzeby, ale też przełamują własne lęki, nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarte mając przy tym okazję do doskonalenia sprawności ruchowej i umiejętności lokomotorycznych.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Malowanie palcami, kolorowanie, lepienie figurek z masy solnej i plasteliny, wydzieranki, wycinanki, czy tworzenie prac w oparciu o materiał naturalny to tylko przykłady różnorodnych działań plastycznych, w trakcie których nasi podopieczni mają możliwość nie tylko rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań artystycznych, ale też usprawniania motoryki małej i koordynacji oko-ręka, umiejętności niezbędnych do opanowania czynności samoobsługowych oraz pisania. Twórczość plastyczna jako jedna z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym, sprzyja też wyrażaniu siebie, swoich upodobań i emocji, rozwijaniu kreatywności i pomysłowości dzieci, a przede wszystkim wzmacnia ich wiarę we własne możliwości.

ZAJĘCIA TANECZNE

Rozwijanie poczucia rytmu i koordynacji ruchowej, wyzwalanie naturalnej ekspresji ruchów i radości to kluczowe cele zajęć tanecznych, które w naszym przedszkolu odbywają się co tydzień pod kierunkiem uśmiechniętej i pełnej pozytywnej energii Pani Aleksandry – wieloletniego pedagoga i wychowawcy dzieci i młodzieży, instruktorki tańca i fitnessu. W ramach tychże spotkań dzieci mają możliwość uczestniczenia w zabawach integracyjnych i muzyczno-ruchowych oraz zapoznania się z elementami baletu, tańca towarzyskiego, hip-hop, ludowego czy disco.

BAJKOTERAPIA

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

- W. Szymborska

W naszym przedszkolu każdego dnia poświęcamy czas na to, by usiąść wspólnie z dziećmi na dywanie i w towarzystwie misia Benia odkrywać świat dziecięcej literatury, wierzymy bowiem, że czytanie odpowiednio dobranych bajek, opowiadań, czy wierszy, ma bardzo korzystny wpływ nie tylko dla rozbudowywania zasobu słownictwa dziecka, czy poszerzania wiedzy o świecie, ale też pokonania dziecięcych lęków i słabości, zrozumienia złożonego świata emocji. Z doświadczenie wiemy również, że bajka to doskonała metoda relaksacyjna, która odpowiednio opowiedziana, czy przeczytana pomaga wyciszyć się dzieciom przez leżakowaniem. Poza tym organizujemy spotkania czytelnicze, na których to Rodzice naszych Przedszkolaków czytają im wybrane przez siebie utworu oraz uczestniczymy w lekcjach bibliotecznych w pobliskiej bibliotece publicznej, a wszystko po to, by zaszczepić w naszych wychowankach miłość do czytania i do poszukiwania mądrych rad na kartach dziecięcej literatury.

WARSZTATY KULINARNE

Korzystając z faktu posiadania dobrze wyposażonej kuchni organizujemy co miesiąc warsztaty kulinarne, w trakcie których Przedszkolaki zamieniają się w kucharzy i przy niewielkim udziale nauczycielek przygotowują smaczne, zdrowe, a jednocześnie proste w przygotowaniu desery, przekąski. Warsztaty są okazją zarówno do przypomnienia zasad higienicznych i zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy przygotowywaniu różnych posiłków, ale też momentem idealnym do przypomnienia i utrwalenia nawyków zdrowego żywienia.

TEATRZYKI DZIECIĘCE

Spotkania z profesjonalnymi aktorami odbywają  się średnio raz w miesiącu i jest to magiczny czas w kalendarzu Przedszkolaków, w trakcie, którego mają one szanse przenieść się do przeróżnych mniej lub bardziej realistycznych krain i poznać przygody ich niezwykłych bohaterów. Te spotkania, podobnie jak teatrzyki cieni, czy teatrzyki kukiełkowe poprzez, które wychowawczynie zapoznają dzieci z wybranymi bajkami, baśniami i legendami, służą nie tylko rozbudzeniu dziecięcej wyobraźni, ale też kształtowaniu pozytywnych zachowań społecznych i promowaniu życiowych wartości, takich jak: przyjaźń, miłość, sprawiedliwość i dobro.

SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI RÓŻNYCH ZAWODÓW

Wychodząc naprzeciw naturalnemu dla dzieci zainteresowaniu otaczającym go światem i realizując treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego przynajmniej raz miesiącu staramy się zorganizować w przedszkolu lub w zakładzie pracy spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów, podczas których goście lub gospodarze przybliżają dzieciom specyfikę wykonywanej profesji.

ZAJĘCIA MULTIMEDIALNE Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Pomoce dydaktyczne były, są i zapewne będą nieodłącznym elementem pracy w przedszkolu. Nie jest też żadną tajemnicą, że im są one atrakcyjniejsze, tym intensywniej wpływają na efekty uczenia się. Dlatego też biorąc pod uwagę naturalną dla dzieci potrzebę poznawania wszystkiego co nowe i fakt, że dzisiejszy świat, to miejsce w którym korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym, organizując zajęcia w przedszkolu sięgamy również po tablicę interaktywną, która zawsze wywołuje u Przedszkolaków wzmożoną koncentrację uwagi, gotowość do wykonania zadań, ale przede wszystkim uśmiech na twarzy.  Daje nam ona możliwość pokazania dzieciom w formie bezpiecznej zabawy jak korzystać ze współczesnych technologii informacyjnych. Wykorzystujemy ją m.in. do malowania obrazów, ćwiczeń grafomotorycznych, przechodzenia przez labirynty, czy oglądania filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych. Tablica pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości, sprawiając, że nauka staje się wspaniałą przygodą.

LEGOROBOTYKA

dodatkowo płatne

MATEMATYKA

dodatkowo płatne

JĘZYK ANGIELSKI Z ROBOTEM

dodatkowo płatne